PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95231}

Detektyw Monk

Monk
7,4 78 810
ocen
7,4 10 1 78810
7,8 6
ocen krytyków
Detektyw Monk
powrót do forum serialu Detektyw Monk

...anglojęzyczny, na którym o dziwo podają dokładne adresy wynajętych do zdjęć domów, nawet prywatnych willi. Np.do odcinka "Mr. Monk Goes to the Ballgame" (2003) (seria 2) dołączono adres domu postaci z filmu, Walkera Browninga, 1035 Everett St, Los Angeles. Wszedłem na Google maps, na "street view" i odszukałem ten dom, choć wg numerów nie udało mi się, nie zawsze napisy z lewej strony kadru "street view" z precyzją oznaczają numery "mijanych" domów, dopiero cecha charakterystyczna, strome schody na skarpie do willi pomogły mi odszukać ten dom - przy okazji widać, w jak bogatych dzielnicach kręcą ten serial.
{ Swoją drogą, widać już podobieństwo niektórych polskich dzielnic do tej amerykańskiej. Zauważyłem, że łączą nas już teraz liczne samochody przed domami i kult śmieci: nawet ładne, bogate domy mają na froncie wystawione liczne kubły do segregacji odpadów, wiec najpierw człowiek widzi kubły, by potem przedzierać się do kontentowania się urodą architektury i roślinności. }
Podobnie jest na tym portalu z innymi filmami, serialami, np. pod serialem komediowym "Co ludzie powiedzą" podano, gdzie dokładnie jest dom Stokrotki i Powolniaka - w Coventry. "Wszedłem" na podaną ulicę i znalazłem cały plener z serialu, choć muszę jeszcze raz z uwagą odnaleźć konkretny dom, tych kilku metrów ogródka na froncie jeszcze nie dostrzegłem, ale to kwestia tylko skupienia. Swoją drogą tam się nie certolą z RODO itp., choć być może wzmożony lekko ruch w okolicach "filmowych" może krępować mieszkańców danych adresów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones