PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800852}
7,6 1 491
ocen
7,6 10 1 1491
Darling in the FranXX
powrót do forum serialu Darling in the FranXX

Anime ogółem bardzo dobre, ładne, z ciekawymi bohaterami, ciekawym światem, jednak miałem wrażenie, że twórcy zaczęli je tworzyć jako parodię na poważnie (bo te mechy, sposób by nimi kierować i ogólnie parę innych rozwiązań nie mogło być wymyślonych na poważnie), a z czasem tak im się spodobało to co utworzyli, że zaczęło to wszystko być autentycznie poważne. Chyba, że tak dobrze to ukryli...

W każdym razie jak dla mnie to połączenie Evangeliona i Kill la kill bardzo przypadło mi do gustu i z czystym sercem można to anime polecić każdemu.

ocenił(a) serial na 6
doliwaq

Bardziej to połączenie Evangeliona z Guren Laganem

ocenił(a) serial na 9
doliwaq

Rzeczywiście, z początku można mieć wrażenie, że to anime jak wiele innych, zwłaszcza przez ten nieszczęsny wygląd zewnętrzny mechów. Te ich twarze mnie rozwaliły... Co do sposobu sterowania, ze względu na wychowywanie samych Parasites, można jeszcze darować, choć wiadomo, że zapewne miało to chwycić zboczone umysły. "Słupki" mogły równie dobrze siedzieć przed "Pręcikami", jak w myśliwcu. Z drugiej strony założenie funkcjonowania tych maszyn miało w pewnym stopniu ocierać się o walkę emocji, zgłębianie umysłu partnera, "umysłową prokreację" dwóch zupełnie odmiennych elementów. Przyrównanie nazw do elementów roślinnych pokazuje, że w samych partnerach zboczenia nie ma, jest to czysta natura, niezniszczona zachciankami wyhodowanymi przez kulturę, dzisiaj szczególnie zbaczającą na coraz to bardziej zboczone tematy.

Jednak już po kilku odcinkach klimat zaczyna robić się coraz bardziej skomplikowany, cięższy i przyjemniejszy w odbiorze. Dlatego kocham gatunek dramatów, te najlepsze potrafią wyciągnąć z człowieka masę emocji, nawet pomimo głupkowatej formy. Kilka razy oglądając te same sceny i płacząc wie się, że niewiele jest takich anime, i żałuje się, że to już koniec.

ocenił(a) serial na 9
doliwaq

Nie wspomniałem o ostatecznym przeistoczeniu Strelizii. Jak dla mnie największy ból, choć później przyjąłem to jako czystą symbolikę...

I co do samego ułożenia partnerów - można to uznać za skrajnie najefektywniejszą formę sterowania mechami w tym uniwersum i może warto tak do tego podejść (chociaż patrząc na jedno z pierwszych widocznych w anime zachowań Dr. Franxx'a można mieć co do tego wątpliwości, hahaha).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones