PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673541}

Długa noc

The Night Of
7,7 25 580
ocen
7,7 10 1 25580
7,6 14
ocen krytyków
Długa noc
powrót do forum serialu Długa noc

Czy tylko mi wydaje się dziwne, że w serialu nie zostało powiedziane pod jakim kątem były zadane ciosy i którą ręką sprawca trzymał narzędzie zbrodni?

Wydaje mi się, że jest to istotne, a zupełnie na początku pierwszego odcinka, podczas sceny wykładowej pokazane zostało, jak Naz zapisuje wzór i zauważyłam, że jest on leworęczny. Od razu wtedy pomyślałam, że pewnie będzie to istotne w sprawie... a właściwie, że będzie to linia obrony Naza.
Mało prawdopodobne, aby sprawca (o ile nie jest to nasz główny bohater) również był leworęczny, skoro leworęczność dotyczy znacznej mniejszości ludzi.

Czekałam, aż wyciągną to w sądzie, ale... się nie doczekałam.

ocenił(a) serial na 8
maay_ky

Może jednak ktoś się znajdzie? :D

maay_ky

też myślałam że ktoś wpadnie w koncu na to ze Naz byl leworeczny a sprawca zapewne prawo myslalam ze w ostatnim odcinku ktos to zauwazy i dzieki temu wyjdzie na wolnosc. zaskoczenie - temat nie poruszony...

gosiaczek69

Mi sie wydaje ze pani prokurator w mowie koncowej sie zorientowala. I wtedy stwierdzila, ze detektyw ma sporo racji i nie chca wsadzac Naza do wiezienia za rzeczywista niewinnosc.

ocenił(a) serial na 9
purshi

Dokładnie! Dla mnie znamienna jest scena mowy końcowej pani prokurator. Trzymając nóż (w prawej ręce) mówi o zadanych 22 ranach i wykonuje kilka takich ruchów w powietrze. I wtedy do niej dociera, że Naz jest leworęczny - widać to przy jego wyjściu z więzienia gdy składa podpisy i na samym początku gdy robi notatki na uczelni, To właśnie ten detal utkwił mi n samym początku i śledziłem kiedy zostanie wykorzystany w śledztwie. Został ukazany w niezwykle interesujący i niespodziewany sposób, co też punktuje u twórców - bo pokazuje, że każdy popełniał tam błędy/nie zawsze miał wgląd w pełen obraz- np. w tym przypadku obrona nie zainteresowała się dokumentacją, w jaki sposób ciosy zostały zadane. Dla niektórych to dowód na słaby scenariusz - a dla mnie na konsekwentne przedstawienie postaci i realizm świata przedstawionego.

ocenił(a) serial na 6
gosiaczek69

Tematyka dowodów w ogóle była w tym serialu olana... nie mówiło się prawie nic o scenie zbrodni i wynikach ekspertyz etc. Wspomnieli jakies szczegóły o naskórku, ale już np. o tym, czy Naz miał na sobie jej krew, po co zabrali w końcu ten inhalator, co znaleziono na jego odzieży - z której przecież go tak rozbierali... Bardzo mało.

ocenił(a) serial na 8
panna_ill

Kurcze, własnie ogladałem finał i rzeczywiście ona dziwnie się zachowywała jak wzięła ten nóż, więc pewnie ogarnęła, że coś tu nie gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones