PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766399}

Czysty geniusz

Pure Genius
7,2 966
ocen
7,2 10 1 966
Czysty geniusz
powrót do forum serialu Czysty geniusz

nieciągłości

ocenił(a) serial na 5

Witam
Mam pewne uwagi co do tego serialu. Wydaje mi się, że fabuła ma lekkie nieciągłości i jest niespójna logicznie. Chodzi mi głównie o element akcji dotyczący "biura" głównego protagonisty. Wydaje mi się że to "biuro" zostało wprowadzone już w odcinku 2-gim, gdzie doktor prowadził wideokonferencję ze swoim synem. Czy Wy też to zauważyliście? Czy się mylę? Czy scenarzyści i reżyser mogliby być tak niechlujni?

CEtuR

chyba raczej "nieścisłości"? albo "niedociągnięcia". nie ma takiego słowa jak "nieciągłości".

manowce

Zanim będzie Pani krytykowała innych na dany temat to proszę wcześniej sprawdzić dane zagadnienie i nie ośmieszać się. Oczywiście, że istnieje takie słowo jak nieciągłość i to w nie jednej dziedzinie życia. Oczywiście jeszcze trzeba wiedzieć kiedy danego słowa użyć, co nie zawsze idzie w parze z kontekstem.

Przemz87

tak, już sprostowałam ten fakt w komentarzu poniżej (;

CEtuR

"niedociągnięcia" lub "nieścisłości", nie ma takiego słowa jak "nieciągłości". poza tym "główny protagonista" to mało maślane, bo "protagonista" to główny bohater.

odnośnie do komentarza: serio? JEDNA nieścisłość to taki problem? szczególnie, że jest to pierdoła, dużo większe błędy pojawiają się w serialach i filmach.

ocenił(a) serial na 5
manowce

Dzień dobry!
oh boi, 2 komentarze! drugi częściowo redundantny!
Dziękuję za poprawy mojego języka, czuje że zasłużyłem :) Gdyby zobaczył to prof. Miodek to: o Boziu!
Co do innych filmów/ seriali - zgadzam się. Uważam, że powinno się tamte błędy karcić na równi z tym. Jeśli uważa Pani inaczej- cóż...
Nie jestem chyba jedyny co do nieścisłości - sjp kropka pwn kropka pl potwierdza istnienie takiego tworu, jak i sjp kropka pl. Internet może się mylić, więc uwierzę Pani słowu "nie ma takiego słowa jak "nieciągłości" ".
Co do nieciągłości- będę ich nadal używał :) Podobują mi się. Jeśli będzie Pani chciała walczyć z tym plugastwem językowym- proszę obserwować me dalsze poczynania- obiecuję, że będzie ciekawie!
Co do tego nieszczęsnego "a'la" biura...
Wątek ten był znaczną częścią fabuły tego epizodu (chyba czwartego, o ile dobrze pamiętam), toteż rozwiązanie go poprzez - spoiler - scenę gdzie Dr Channarayapatra wychodzi z pomysłem by Wallace i Ona dzielili jedno "sekretne" pomieszczenie - tak bardzo sekretne że wiedział o nim Wallace w 2gim odcinku- to po co ten cały wątek " CHCE MIEĆ SWOJE BIURO I JUŻ BO NIE WYTRZYMIĘ" ? Jest to uchybienie, które przelało we mnie czarę goryczy, toteż napisałem ten komentarz. Nie wiedziałem, że nie powinienem :(
Trudno, "co się stało..."
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedz(i)!
Pozdrawiam cieplutko w tę zimową porę.
Adam

P.S. "wytrzymię" i "podobuje" to całkowicie celowo użyte niesłowa :)

CEtuR

kajam się, słowo "nieciągłość" występuje, ale nie w kontekście, w jakim zostało użyte. nieciągłość to brak ciągłości, a w serialu takowa występuje. natomiast ocenianie serialu prze pryzmat jednego głupiego błędu jest... dziwne. zresztą, czy on tej wideokonferencji nie prowadził z wynajętego mieszkania?

ocenił(a) serial na 5
manowce

Dobry wieczór.
Którą?
Rozmowa dr Łolesa występuje niejednokrotnie w tym odcinku. Po raz pierwszy- owszem jest to w mieszkaniu. W okolicach 13-14 minuty odcinka "bohater" rozmawia z synem po raz drugi- już w "biurze" do którego po chwili wparowuje doktor Chahapacha i jest jedno zdanie o tym że jest cinżko się przeprowadzać bo dzieci złe.
Zatem będę dziwny- nie każdy musi być normalny ;) Aczkolwiek- produkcja, która wydała masę pieniędzy by banker hils wyglądało jak z XXII wieku z technologią w CGI która powinna rzucać na kolana, mogłaby się postarać o 200$ na scenerię jeszcze jednego małego pokoju na potrzeby tego odcinka jeśli chcieli wprowadzić wątek "nowoczesnego bezbiurowego wow" w odc. 4. Zakładam że poważne produkcje dla telewizji mają napisany scenariusz sezonu przed produkcją i nie robią go "w locie" od pierwszych paru odcinków.
Pozdrawiam jeszcze raz!
Adam

CEtuR

zdarza się tak, że każdy odcinek serialu pisze inny scenarzysta, więc akurat tu nie miałabym złudzeń. wydaje mi się, że to pierdoła i nie ma sensu przykładać do tego detalu większej wagi. pozdrawiam!

CEtuR

Trochę już czasu minęło od Twojego komentarza, ale zgadzam się w zupełności.. Miałam dokładnie to samo odczucie.. Aż w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy nie obejrzałam najpierw 4 odcinka w miejscu 2, a 2 w miejscu 4. Może ktoś uważa, że to głupie czepiać się o taką pierdołę.. Ale właśnie o to chodzi.. Gdy serial jest tak fajnie zrobiony, to taki błąd dotyczący takiej właśnie "pierdoły" razi w oczy bardzo..

ocenił(a) serial na 5
CEtuR

Nie wiem czy właśnie nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie i Wasze wątpliwości. Oglądam serial na Player, zgodnie z tym jak odcinki są puszczane na TVN7. I do tej pory puścili odcinki w następującej kolejności: 1-4-2-5-6-3-7. Zdziwił mnie fakt, dlaczego tak robią, w końcu nie ma tam żadnych scen, które wymuszałyby puszczenie jakiegoś odcinka o późniejszej porze. Zastanawiałam się czy mnie coś umknęło czy jak, bo skąd w 3. odcinku Zoe i Angie wiedzą, że Scott jest księdzem, skoro kiedy w odcinku 6. udzielał ślubu to była to dla Angie pewna niespodzianka. Nie przypominam sobie, żadnej sceny z odcinka 2., w której wyraźnie padłoby wyjaśnienie, że Scott jest księdzem. Co prawda zgrzyta mi tu fakt, że w odcinku 6. Angie wie o pocałunku Zoe i Malika, o którym Zoe powiedziała jej w 3. bo wyjaśnieniem może być to, że odcinki zostały nakręcone i miały zostać pokazane w innej kolejności niż były w USA a TVN7 puszcza je w pierwotnie planowanej. Przeanalizujcie, może odkryłam rozwiązanie. Czuję się prawie jak James ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones