Czysta krew
powrót do forum 4 sezonu

zbliża się półmetek najnowszego sezonu i niestety, moim zdaniem, najsłabszego! Jestem niezwykle wiernym fanem tego serialu, jestem z nim praktycznie od chwili wypuszczenia I sezonu, następnie przerzuciłem się na książki, które czytam po obejrzeniu kolejnego sezonu. Serial uważam o niebo lepszy od książek, a czytam je później, gdyż nie chcę znać finału ani spoilerów. Jednak jeśli chodzi o ten najnowszy sezon, to nuda, nuda i jeszcze raz nuda! Już brakuje tego klimatu z pierwszych sezonów, zdecydowanie za szybko potoczyły się losy głównych bohaterów, nie ma w nich zmian na lepsze. Z początku lubiany przeze mnie Sam zmienił się na wroga numer 1, a zachowanie Sookie wykracza poza wszelkie ramy. Cały ten wątek króla i wróżki ratuje całe szczęście wątek poboczny, bez którego nie wyobrażam sobie tego serialu. Zwłaszcza jak przypomnę sobie sezon II, wg mnie najlepszy, to aż szlag mnie trafia, co oni zrobili z tym serialem! Już sezon 3 był tak słaby, że aż żal było oceniać pojedyncze odcinki, finał jako tako go jednak uratował.. dla porównania każdy odcinek choćby sezonu II był majstersztykiem, a niedomknięty koniec każdego nowego odcinka i prowadzenia fabuły na dwóch torach i finałowego łączącego wszystko w spójną całość, plasował wg mnie ten serial na pierwsze miejsce o wampirach.
Dawało to niezwykle ciekawe widowisko! I to przypomnę, że bez żadnych wróżek, innych zmiennokształtnych, wilkołaków, panter, królów, albo wiedźm. Po prostu jedna ciekawa postać - menada, trochę wampirów i.. prawdziwi z krwi i kości ludzie, których po prostu teraz brakuje, albo teraz stracili nagle jaja i twórcy na siłę dodają następne wątki, nie wyjaśniając poprzednich. Eric teraz to jakaś ciota, a nie żądny krwi wiking, brak królowej to wręcz policzek dla fanów urodziwej i najseksowniejszej wampirzycy z serialu, a Bill to jakiś sentymentalny punk, który chyba zapomniał w jakich czasach żyje. Eh stracił ten serial po prostu tę magię, tajemnicę, co za dużo to niezdrowo jak to mawiają i zamiast, jak kiedyś, czekać z niecierpliwieniem na kolejny odcinek, wolę już obejrzeć ponownie prawdziwe True Blood, które zakończyło się na 2gim sezonie! Słabo HBO, słabo! 3/10 to maks jaki mogę dać na ten moment, bo to co do tej pory wypuściliście aż woła o pomstę do nieba. Czekam na coś zaskakującego, co wręcz mnie przerazi i zadziwi jednocześnie, bo jeśli znowu na siłę wymyślicie w retrospekcjach jakąś żądną zemsty wiedźmę, która chce się odrodzić i zniewolić wampiry, a w międzyczasie gdzieś na polanie będzie biegał Jason w skórze pantery, to po prostu ręce mi opadną.

ocenił(a) serial na 10
freepick

Najbardziej chyba uderza mnie ta słaba akcja, i tego wybaczyć nie mogę.
Resztę jednak obronić będę umiała.
4 Sezon, zupełnie inne True Blood, rzeczywiście, ale to nie znaczy, że gorsze. Trzeva się przestawić na inny "sposób oglądania" i mieć nadzieję, że scenarzyści dalej będą się szczycić umiejętnościami i wyprowadzą fabułę z dołku, w którym właśnie się znalazła.

Brakuje mi Wikinga, ale, jak mówiłam, to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mimo to, chcę go znów! Oddawać mi go!

Ale serial wcale nie upada nisko, scenarzyści robią co potrafią, tylko skupiają się nie na tym "co" się dzieje, ale "jak" się dzieje. Mi to tam nie przeszkadza i czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek ;)

freepick

przede wszystkim chyba to jest oparte na ksiażce prawda? a to co w serialu dzieje się też w książce, nie wiem czego ktoś oczekiwal, jak dla mnei sezon dopiero się rozwija i pewnie akcja się zacznie 6-7 odcinek. pzoa tym niestety w sezonie 4 na pewno będzie rozwinięty wątek hm zauroczenia erica sookie, stąd takie ciągnięcie się gumy, ale spokojnie, jak już wspomniałam pełnego poweru oczekuję po 6-7 odcinku.

ocenił(a) serial na 10
Eryniae

Taką mam nadzieję ;)
Co do książek, to owszem, ale każdy sezon był bardziej czy mniej na nich oparty, a mimo to, scenarzyści świetnie gmatwali akcję i sprawiali, że serial stawał się równie dobry i nawet lepszy niż książki.
Sezonie numer 4 -Rozwijaj się, nakazujemy Tobie! ;P

ocenił(a) serial na 7
freepick

Moim zdaniem 4 sezon jest świetny i niesamowicie bawię sie ogladając kolejne odcinki. Wątek Sama jako kryminalisty odpoczątku mi się nie podobał, tu sie zgodzę. Co do Sookie to nie wiem dokładnie co może sie podobać a co nie bo nie ma jej za dużo na ekranie. Ma jeszcze pewne strasznie bezmyślne zachowania, ale powolo chyba jej mija obsesja na punkcie Billa, co stwierdzam z ulgą.

Co do 2 sezonu - wątek menady nigdy mi się nie podobał. Maryann była wg mnie najslabszym czarnym charakterem, a juz na pewno najbardziej irytującym. Co do zmiennokształtnych, wrożek, itd. - są elemantami magicznego świata, który stopniowo odkrywa Sookie, a my razem z nią. Które wątki twórcy pozostawili jako nierozwiązane? Nie przychodzą mi na myśl na razie żadne.

freepick

Moim zdaniem też sezon 2 najlepszy ale jak ktoś wcześniej napisał: 4 się dopiero rozkręca... Pamiętam, że jak obejrzałam 1 odcinek 1 sezonu to myślałam: "ale nuda". A z każdym kolejnym odcinkiem było coooraz lepiej. Ja z oceną sezonu wstrzymam sie do końca.

freepick

wszystko rzecz gustu...dla mnie pierwsze 2 sezony słabe,3 lepszy,a ten najlepszy(jak dotąd)
Wątek z 2 sezonu menady wyjątkowo działał mi na nerwy. Ogólnie za true blood średnio przepadam...ale ten ostatni sezon na prawdę mnie wciagnął

arixxi1980

dokladnie tak samo mysle.. drugi sezon nie podobal mi sie.. najbardziej podobał mi sie 3:) co do 4 sezonu to nie moge sie doczekac kolejnych odcinkow, wiec jest chyba dobrze:)

Kaba3ek

powiem tyle: 4 sezon jest rewelacyjny. po 6 odcinkach, aż mnie ściska co nastąpi dalej. akcja wcale nie jest nudna, aczkolwiek irytuje mnie postać Sama, którego tak lubiłam . Co do Sookie to nie wiem dlaczego niektórzy narzekają. Dobra rola i mam nadzieje, że jakimś cudem NIE zejdą się z Billem.
Skupię się na naszym wikingu ... Eric jest rewelacyjny, nie chodzi mi o samą postać, ale genialną grę Alexandra. Brakuje mi jego wcześniejszej zadziorności, pikanterii itp., ale czuję, że to dopiero początek i finał będzie nie lada doznaniem, niespodzianką i nagrodą ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones