PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40163}

Czarodziejki

Charmed
6,9 51 018
ocen
6,9 10 1 51018
Czarodziejki
powrót do forum serialu Czarodziejki

Absurdy w Charmed

ocenił(a) serial na 10

Po pierwsze chce podkreślić, że uwielbiam Charmed to mój nr 1 forever and for always. Uwielbiam wszystkie 4 siostry, kocham Prue i Piper, Leo jest cudowny itd.. Ale chciałabym napisać o kilku absurdach , które niestety aż rażą w oczy i nie dają mi spokoju. Napiszcie co myślicie :)



1. Śmierć Prue w finale 2 sezonu. Kiedy Prue zostaje raniona nożem przez smoczego demona, Piper zamraża go, biegnie do Prue, bierze ją w ramiona, powtarza, że Leo napewno jej pomoże i każe Phoebe biec po samochód, żeby zabrać ranną siostrę do domu, gdzie Leo ja uzdrowi. Jednak na miejscu okazuję się, że jest za późno, Prue nie żyje. Ostatecznie, jak wiemy siostrom udało się ją uratować ale pomijając, co wydarzyło się dalej, nie mogę zrozumieć dlaczego Piper w momencie gdy dobiegła do Prue po prostu nie zawołała Leo. Przecież nie było żadnych przeszkód, zeby pojawił się w parku. Co więcej, pojawiłby się w ciągu kilku sekund i napewno zdążyłby uzdrowić Prue. A zanim Phoebe przyprowadziła samochód, nim dojechały do domu, Prue zdążyła umrzeć. Wiem, że Leo był w domu z Danem ale i tak nie mógł mu pomóc więc chyba nic by się nie stało gdyby orbitował na dwie minuty.


2. All Hell Breaks Loose - jak wiemy finał 3 sezonu, w którym Prue ginie niestety bezpowrotnie. Wiem, że historia musiałą potoczyć się tak, żeby najstarsza Halliwell zgineła i ogólnie odcinek fenomenalny wg mnie niewątpliwie najbardziej emocjonujący ze wszystkich 8 sezonów, sama śmierć Prue przekonywująca tzn potrafie zrozumieć dlaczego wstała i odepchnęła doktora, przyjmując tym samym na siebie wymierzona w niego kulę energii,zamiast odepchnąć go swoja mocą, rozumiem dlaczego Piper kiedy Shax zranił Prue, wstała i chcąc podbiec do siostry, dosłownie podłożyła się Shaxowi. Obie siostry choć nie powinny, działały pod wpływem impulsu - Shax nagle wparował, przewrócił je, Prue w pierwszym odruchu chciała chronić niewinnego a Piper pomóc Prue kiedy Shax ja zaatakował. Oto czego nie rozumiem:

1) postrzelenie Piper

a). JAKIM CUDEM nikt nie zauważył kobiety wspinającej się na ogromne auto - bo przeciez musiała tam jakoś wejść a potem celującej z KARABINU ?! - podkreślam karabinu bo gdyby to był jakiś mały zwyczajny pistolet ale karabin?! I nikt nie zauważył - a przed domem hordy policji w tym Darryl. Swoją drogą jak ona zdołała tam wejść razem z tym karabinem?? Ktos jej go musiał podać czy jak? i skąd go w ogóle wzięła tzn kto jej go dał??
b) Gdzie był Darryl kiedy Prue szła z Piper, która miała dziure w brzuchu i plecach do samochodu? Dlaczego nie pomógł jej i nie przegonił razem z resztą policji tych ludzi?? Dlaczego ta reszta pilicji nic nie zrobiła? I także gdzie oni byli? Bo chwilę przed tym kiedy Prue odrzuca ludzi swoją mocą widac tylko wariatów z transparentami i ta cholerną telewizję, z niewidomą redaktorką na czele - "Pani Halliwell co się stało pani siostrze??" :/ Policja jak kamfora się ulotniła.

2) PO CO, DLACZEGO Prue i Piper ścigały Shaxa na ulicy?! Prue nie miała racji mówiąc Piper, że nie miały wyścia. Oczywiście, że miały - żeby nie narażac doktorka Leo zabrałby go na górę. Zakłęcie unicestwiające miały wystarczyło poczekac aż potwór wróci. Bo przecież jasne było, że wróci. Sam Shax też jest dziwny, że atakował je na ulicy - nie myślał o ochronie świata demonów przed zdemaskowaniem?? Ale bądź co bądź to demon - nie można od niego wymagać zbyt wiele :p xD. Ale to co zrobiły dziewczyny zwala z nóg. Posżły sobie za demonem na ulicę. Każdy mógł je zobaczyć. Miały wyjątkowego pecha, że była to telewizja. Jak pisałam na początku Prue musiała zginąć a wątek ze zdemaskowaniem był bardzo ciekawy ale jak mogło do tego dojśc w tak banlny i głupi sposób?? Tym bardziej, że przez 3 lata, zwłaszcza w sezonie pierwszym, kiedy to siostry nie wiedziały nic o swoich mocach, o tym jak to ma wygląda, jak mają dobrze chronić siebie i przeznaczonych im niewinnych. A jednak udawało się. Jak to więc możliwe, ze na poczatku drogi były mądzrzejsze niż po 3 latach doświadczeń. Najlepszy kawał, że to Prue wymyśliła pościg za Shaxem poza domem. Zawsze najrozsądniejsza, ostrożna. Piper zero reakcji, Phoebe tak samo, Leo tez nic! A miał je przeciez chronić. Nikt z nich nie pomyślał o tak śmiesznie wręcz oczywistej rzeczy, że mogą zostać zdemaskowane? Potrójne zaćmienie? Poczwórne, wliczając Leo.
To by było na tyle.

Wiem, że mam obsesję, wybaczcie ;) Mam nadzieję, że znajdzie się choć jeden cierpliwy aby przeczytać ten elaborat i napisze mi co o tym sądzicie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów Charmed :)

ocenił(a) serial na 10
HollyShannen19

Chyba ja jestem tym szczęśliwym . Kiedyś jak byłem mniejszy to byłem zakochany w Piper wiec obsesyjnie oglądalem ten serial . Teraz też nadal oglądam go z chęcią , ale już tak na mnie nie działa .
Wiec co do twojego opisu .
Po pierwsze to jest tylko serial i nie mogą myśleć nad każdym aspektem postępowania postaci , bo gdyby wszystko było dokładnie przemyślane i poukładane , nic by się nie działo , a fabuła nie posuwałąby sie naprzód .
Co do śmierci prue w drugim sezonie , nie tylkoo wtedy któraś z sioóstr jakby zapominała zawółaś Leo , nie przypominam sobie konkretnych sytuacji i odcinków , ale wiem że jak oglądałem to strasznie mnie wkurzało.
Następny finał3 sezonu uważam za jeden z bardziej udanych odcinków ( moim zdaniem najlepszy był przedostatni odcinek 8 sezonu ) sam fakt że policja nagle zniknęła może być jeszcze wytłumaczalny - zajeli sie tą wariatką co postrzeliła Piper . Ale potem gdy Piper umarła i zostałą przy niej tylko Prue . Nagle zjawiłsię oddzial antyterrorystyczny i mierzyłdo Prue żeb ją zabić ( z jakiej paki niekminie , ale bywa )
Te unicestwienie demona na ulicy było żeczywiście besensowne , ale fabuła odcinka przewidywałą ujawnienie świata magi , więc musiano coś wymyśleć żeby do tego doszło . Wybrali według mnie najlepze rozwiązanie , no bo jak inaczej w tym odcinku mialoby do tego dojść . NIe wiem Prue miałąby za pomocą mocy rzucić samochodem albo Piper kogoś wysadzić ..

ocenił(a) serial na 10
Matt142

Boze cierpliwy, nie iwem czemu napisałęm szczęsliwym wtf

ocenił(a) serial na 10
Matt142

Wiesz, co do ujawnienia magii to wystarczyło zmienić jeden drobny szczegół - żeby atak Shaxa nastąpił na ulicy nie w domu - tak jak stało się to później przed szpitalem - wtedy Prue i Piper naprawdę nie miały wyjścia. Co do policji to przecież było tam jej pełno nie potrzebują chyba całego oddziału do obezwładnienia jednej, chudej blondynki. I też absurdalne, że Darryl nie sprawdził po tym postrzale co z siostrami. Akurat oddziału antyterrorystycznego jest jeszcze najbardziej zrozumiałe - ludzie myśleli, że dziewczyny stanowią niebezpieczeństwo - nie mieli przecież pojęcia że narażają sie od 3 lat i ratują świat.

ocenił(a) serial na 10
HollyShannen19

Wcale nie masz obsesji, jesteś tylko mocno zaangażowana,tak jak ja. Wiem, że serial musiał taki być, ale dlaczego Phoebe postanowiła wybrać się do podziemia akurat po ataku Shaxa. No to jest bez sensu, przecież wiedziała, że między ziemią a podziemiem nie ma łączności, a Leo nie będzie ich słyszał. Według mnie za śmierć Prue odpowiedzialna jest Phoebe. Ale to tylko moje rozmyślenia. Ogólnie to lubię Phoebe. Tylko to jej zachowanie w tym odcinku... Co wy na to ??? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones