PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 445
ocen
8,9 10 1 215445
8,6 36
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Serial kompletny, nie ma do czego się przyczepić. Niektórym przeszkadza język angielski, dla mnie to bez znaczenia, oglądając film np dziejący się w średniowieczu nie mam pretensji że bohaterzy nie mówią w staropolskim, staroangielskim itp. tylko skupiam się na fabule. Tutaj scenariusz rewelacyjny, aktorzy świetni, scenografia, muzyka w zasadzie wszystko na ponad 10.

ocenił(a) serial na 10
mondeo117

Mnie, przeszkadza j. angielski, ale co zrobić, film nakręcili Amerykanie, a nie ruscy, nasi czy ukraińcy. Jest to wada czysto subiektywna. Odjąłem za to 1 punkt, ale i tak zostało 10.

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

Większość scen nakręcona na Litwie i na Ukrainie, zatem Litwini i Ukraińcy zapewne z Brytyjczykami i Amerykanami współpracowali przy produkcji.

ocenił(a) serial na 10
Leszy2

Z tym językiem to też wybieg czysto marketingowy, twórcy zdają sobie sprawę, że gdyby był j. rosyjski oglądalność byłaby dużo niższa, nikt z amerykanów nie ogląda filmów z napisami, a dubbing mija się z celem, Anglicy raczej daliby radę czytać napisy ale Jankesi na 100% nie.

ocenił(a) serial na 10
mondeo117

Nazwałbym to nie wybiegiem marketingowym tylko zwykłą oczywistością, taką jak to, że film jest kolorowy.
Tak jak mówisz, Amerykanie nie używają napisów, ani lektora, więc.... od razu robią "dubbing".

Swoją drogą to dziwię się trochę, że udało im się nie zepsuć filmu wyjaśnieniami... 'jak działał i Związek Radziecki'.

ocenił(a) serial na 9
mondeo117

Z narzeczoną doszliśmy do wniosku, że z przyczyny braku rosyjskiego możemy być bardziej obiektywni i patrzeć na rosjan jak na ludzi :) :) :) :) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones