PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 445
ocen
8,9 10 1 215445
8,6 36
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Chodzi o scenę kiedy żołnierze aka „bioroboty” oczyszczali dach.

Ten psychodeliczny motyw dźwiękowy i ta praca kamery... świetnie odwzorowany dramatyzm pracy, wręcz każdy krok. Aż sam momentami miałem zawroty glowy.

Po prostu mistrzowska scena! Dawno mnie nic tak nie wyrwało z butów.

Znacie może podobne smaczki z kamera? (Z innych filmów)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
walu911

Po tej scenie bardzo podobało mi się dwuznaczne zdanie nadzorcy "you're done" (to koniec) ktore uslyszal robotnik. Taki dodatkowy smaczek latwy do przeoczenia:)

ocenił(a) serial na 8
Xandria

Mnie też się podobała ta kwestia, generalnie pojawia się dużo takich które zapadają w pamięć. Szkoda, że bardzo szybko się zestarzeją bo widzę je dosłownie pod każdym materiałem o Czarnobylu na yt.

ocenił(a) serial na 10
walu911

w serialu "The Haunting of Hill House" w jednym z odcinków praca kamety to istny majstersztyk. Swoją drogą - do pewnego momentu serial jest naprawdę dobry i nawet mnie odrobinę przestraszył.

walu911

W sezonie 1 "True Detective", odcinek 4 jest 6-minutowy long shot. Polecam :)

ocenił(a) serial na 10
walu911

Praca kamery to jedno, ale zauważcie że scena trwa DOKŁADNIE 90 sekund! Niby detal, ale specjalnie cofnąłem... Mistrzowskie zagranie, dla mnie jak na razie najlepsza scena.

ocenił(a) serial na 4
SebaD1986

Tylko że znów serial delikatnie rozminął się z rzeczywistością jeśli chodzi o te 90 sekund przebywania na dachu:

"Выход был только один. Что-то сделать может только человек.Рассчитали, что только за 45 секунд можно безопасно выскочить на крышу, взять лопату, подхватить этот кусок графита, кладки или топлива и бросить вниз, в реактор. Если ты не успеваешь, бросай и возвращайся назад. Один выход на крышу означал последний день работы в Чернобыле."

https://tsargrad.tv/articles/ja-ponjal-kto-takoj-bog-tajna-spasenija-tysjach-lik vidatorov-v-chernobyle_196770

Pewnie scenarzyści stwierdzili, że w 45-sekundowej scenie nie da się upchnąć tyle dramatyzmu co w scenie dwukrotnie dłuższej.

ocenił(a) serial na 9
vouk

Cholera. Znowu te wstrętne przekłamania. Ja już nie mogę patrzeć na ten serial. Sukienka żony Ignatienki nie taka jak w rzeczywistości, chmury na niebie inaczej ułożone, Legasov palił inne papierosy itp. Oglądać się tego nie da....

ocenił(a) serial na 4
fixall

Wcale nie oceniam negatywnie tej nieścisłości, dla mnie to drobiazg tak samo nieistotny jak helikopter spadający kilka miesięcy wcześniej czy później (ważne że naprawdę spadł i ludzie zginęli w nim naprawdę). Dlatego jak byłbyś łaskaw, to odpuść sobie sarkastyczny ton.

vouk

Co byśmy bez ciebie zroblili.

ocenił(a) serial na 4
cool_2

Och ach.

ocenił(a) serial na 9
fixall

Mnie najbardziej raziło to gdy zabili krowę jednym strzałem a ona padła bez najmniejszego ruchu - nawet z przyłożenia byłaby to trudna sztuka a co dopiero z odległości Takie niby mało znaczące sceny burzą tak pieczołowicie budowany realizm

ocenił(a) serial na 10
SebaD1986

nie wiem co wy widzicie w tej scenie. Calemu watkowi usuwania grafitu z dachu poswiecono najmniej czasu i nie chodzi tutaj o trzymanie sie tych 90sek, tylko ze calosc jest pozbawiona jakiejkolwiek dramaturgii. Przeciez to robil ogrom ludzi zmieniajacych sie co chwila a tu raptem jedna zmiana i koniec. z calego 4 odcinka duzo wiecej wyciska polowanie na zwierzeta niz ta krotka scena na dachu.

walu911

Mr Robot S03E05 był praktycznie w całości kręcony jednym ujęciem

Grochowski666

Również polecam serial Mr Robot, odcinek s03e05 jest genialny!

ocenił(a) serial na 10
walu911

Emmanuel Lubezki to mój ulubiony operator, często zdarzają mu się wspaniale "masterszoty", czyli długie, przemyślane ujęcia. "Birdman" jest niemal cały w ten sposób nakręcony ale genialne ujęcia są w innych jego filmach, zwłaszcza "ludzkie dzieci" są 3 mega sceny nakręcone jednym ujęciem a sam film jest dla mnie idealny. Podobnie jest w oscarowej "zjawie" i "grawitacji". Goraco polecam, a wręcz zalecam!

ocenił(a) serial na 9
walu911

Np. Szeregowiec Ryan i scena lądowania na plaży.
A także:
https://www.youtube.com/watch?v=Y_Xf0HGdttY
Równierz polecam inne filmy z tego kanału :)

ocenił(a) serial na 10
walu911

Ludzkie dzieci - końcowa scena walki w mieście.

ocenił(a) serial na 9
walu911

Victoria. Cały film to jedno ujęcie. Bardzo dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones