Czarna lista (2013-2023)
Czarna lista: Sezon 8 Czarna lista sezon 8, odcinek 12
odcinek Czarna lista (2013-2023)

Rakitin (nr 28)

Rakitin (no. 28) 43m
7,9 95
ocen
7,9 10 1 95
Czarna lista
powrót do forum s8e12

Chyba najlepszy....

ocenił(a) serial na 9

Chyba najlepszy odcinek 8 sezonu.

Wizard1984

Nie wiem czy najlepszy ale mam wrażenie, że gdyby wszystko odbywało się z emisją normalnie i bez pandemii, to byłby to właśnie mid-season finale obecnego sezonu.. a przynajmniej takie mam wrażenie bo gruba sprawa z Raikitinem zakończona w zasadzie, teraz może być już tylko 'aftermath'.

Co do odcinka: szczerze powiedziawszy końcówka była najmocniejsza. Ja tu myślał, że hierarchia jest inna w tej relacji Red - Rosjanin, a tu petarda ląduje. Wiem, może nic wielkiego ale to mnie akurat zaskoczyło. Inna sprawa, jak zwykle scenarzyści bawią się z widzem i o co biega z tym Redem. Ciężko jednak wierzyć, że planuje coś 'złego' skoro ma u boku kogoś takiego jak Dembe, o którym wiemy wiele i choćby to, że ma kręgosłup moralny (a przynajmniej tak to wygląda pomijając, że też zabija ludzi itp.itd.).. więc jakoś tak podświadomie jednak człowiek zakłada, że cokolwiek Red planuje, Dembe o tym wie i nie pozwoliłby na coś, co nie grało by z jego sumieniem. Scenarzyści sami się tym załatwili rozwijając postać Dembe :p

No i sprawa N-13 - chyba śmiało można powiedzieć, że to jest Red (albo, znowuż, że go udaje? lol). Napiszę więcej: póki co to, w co wierzy Keen i teraz całe FBI wydaje się prawdą: Red jest 'ruskim' agentem. Pytanie w takim razie: dlaczego Red mimo wszystko robi to co robi i uspokaja nawet Harolda, że z jego strony nie powinien się niczego obawiać.. Kiedy myślę sobie, że scenarzyści po 7 sezonach mnie już niczym nie zaskoczą, oni w sezonie 8 dalej to robią xD Nie wiem czy pozytywnie ale brawa za.. wyobraźnię :D

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Raczej Red przejął czyjąś tożsamość i sprzedał sie innym wywiadom. W tym wszystkim wygląda to bardziej na jakąś organizacje przestępczą niż na prace pod jakiś rząd.
Raczej chłopaki sie skrzyknęli, zebrali hakerów i innych "wałkarzy" i kręćą swoje lody.

Musielibyśmy też ustalić kim jezt Red w definicji.
Czy to ojciec Keen ? Czy może matka Keen miała z kimś romans i ten ktoś to Red ?
Bo to, ze Red (ten Red grany przez Spadera) jest ojcem Keen to wiemy, bo sam Red o ftym m ówił kilka odcinków temu.

Wizard1984

"Bo to, ze Red (ten Red grany przez Spadera) jest ojcem Keen to wiemy, bo sam Red o ftym m ówił kilka odcinków temu."

nie jest jej ojcem. Powiedział to Liz i powiedział to w rozmowie z Dembe, więc to raczej jedyny pewnik :) no chyba, że nie wie, że jest ojcem xD

matiiii

"Nie wiem czy najlepszy ale mam wrażenie, że gdyby wszystko odbywało się z emisją normalnie i bez pandemii, to byłby to właśnie mid-season finale obecnego sezonu.. a przynajmniej takie mam wrażenie bo gruba sprawa z Raikitinem zakończona w zasadzie, teraz może być już tylko 'aftermath'."
tak jak piszesz, teraz powinna być połowa sezonu, bo pierwsze 3 odcinki powinny być końcówką poprzedniego sezonu, ale przez pandemię się przesunęło :)

Wizard1984

gdzie jest Elizabet już któryś odcinek ją nie pokazują

ocenił(a) serial na 9
kerajw

w 3 albo 4r odcinku uciekla. Zaraz po zabojstwie matki uznała, ze zabije Reda. Wykorzystała Resslera i reszte ekipy, podłożyła bombe i uciekła kradnąc przy okazji kupe szmalu Redowi. Od tamtej pory poluje na Reda.

Wizard1984

chodzi mi o to że jej nie pokazują w odcinkach ,tylko profil jakieś kobiety

kerajw

nawet w ostatnim odcinku jak Ressler czekał,to pokazali samochód ale twarzy Elizabet nie

kerajw

Podejrzewam (ale tylko podejrzewam), że to ta sama sytuacja z aktorką co w 3 czy 4 sezonie kiedy urodziła dziecko (tylko wtedy ładnie się to zgrało z serialem bo postać też była w ciąży z Agnes). Tutaj jak zrobiono pierwszy odcinek z 'nie pokazywaniem' aktorki stwierdziłem, że pewnie urodziła kolejne dziecko (jeśli natomiast pytać czemu ciąży nie było widać - cóż, załatwili to pewnie sztuczkami z ujęciami kamer itp. albo była ciąża widoczna dopiero w przerwie między sezonami (więc aktorka wróciła na plan na początek tego sezonu już po porodzie aby 'domknąć' wątek Keen uciekającej przed Redem i poszła na macierzyństwo bo resztę już można zatuszować za sprawą partnera Keen w serialu jakim jest Townsend (w sensie: Keen nie musi się pojawiać w scenach bo można wykorzystać inną postać a jeśli już trzeba pokazać, że postać żyje i ma sie dobrze - wykorzystują dublerki i te zagrania o których wspominasz jak ta z samochodem)).

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Mi się wydaje, że będzie trochę klasycznie :
Każdemu wydaje się, że Red to szpieg i ten zły, a na końcu okazuje się, że nie. Zreszta taka mam nadzieje

ocenił(a) serial na 9
Qba2312

Zdefiniuj zły / dobry ? Widzisz w ostatnim odcinku wolał sie ujawnić, że współpracuje z FBI, żeby uratowac Harolda. Tak samo jak Liz nie mówił co jest pięć, żeby jej nie wjebać w jeszcze większe szambo i całą te siatke szpiegowsko agenturalną.

Wizard1984

Trochę się pogubiłam i wytłumaczcie mi fakt kto jest ojcem Elizabeth??? Redddington, którego kości były w walizce czy ten Redington ??? Elizabeth dała przecież fragment koszulki na badanie dna i wyszło że tak on jest jej ojcem. Czyżbym coś przegapiła ????

ocenił(a) serial na 8
Fishkaa

Mnie się wydaje, że ten z walizki. Ale ręki sobie uciąć nie dam.

ocenił(a) serial na 9
bluehalszka18

Nikt nie powiedział oficjalnie kto jest ojcem Keeen i kim jest Red (ten grany przez Spadera).
Pewne fanowskie teorie mówią o tym, ze Keen za dziecka zabiła Reda a ten grany przez Spadera przejął osobowość tamtego. Fani podpieraja sie jednym z odcinków gdzie najlepszy lekarz od operacji plastycznych na swiecie operował Reda tylko nikt nie wyjaśnił po co

ocenił(a) serial na 6
Wizard1984

To nie są fanowskie teorie tylko to, co było w serialu powiedziane wprost - prawdziwy Reddington był ojcem Liz, Jennifer jest tym samym jej przyrodnią siostrą. Liz zabiła ojca podczas kłótni rodziców.
Jedyne, co nie jest jasne, to kim jest Red grany przez Spadera i jaki właściwie jest jego związek z Elizabeth (i jaki był jego związek z Katariną, niby zostało to pokazane trochę tak jakby mieli romans, ale przecież później okazało się, że romans miała z prawdziwym Reddingtonem).

ocenił(a) serial na 6
matiiii

Mam to samo podejrzenie, pokazywali ją ciągle w jakichś bluzach i obszernych płaszczach, a teraz kompletnie zniknęła, chociaż do tej pory jej postać była w każdym odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones