PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98666}

Cowboy Bebop

8,3 21 004
oceny
8,3 10 1 21004
8,3 3
oceny krytyków
Cowboy Bebop
powrót do forum serialu Cowboy Bebop

Ciekawostka

użytkownik usunięty

Wiecie, że muzyka do Cowboy Bebop została nagrana w Filharmonii Narodowej w Warszawie? Została tam też nagrana muzyka do Wolf's Rain, Ah! My Goddes: The Movie oraz ending Hellsing Ultimate.

bez kitu! Nie chce mi się tego sprawdzać więc uwierzę, powalająca wiadomość!

Perykles

pewnie prawda, Japończycy kochają Polskę za Chopina, a wiele debili nie wie jakie mamy dobro narodowe i nawet go nie słucha

ocenił(a) serial na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Daj link do źródła albo it didn't happen ;)

Wartosc_Bezwzgledna

@ up: obejrzyj sobie napisy końcowe Hellsing Ultimate. Jest tam wzmianka na ten temat (The ending of each episode uses various pieces of instrumental music composed by Hayato Matsuo and performed by the Warsaw Philharmonic Orchestra)
Pozatym zerknij tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Hellsing (3.3 OVAs )

ocenił(a) serial na 10
parysm

Do FMA: Brotherhood też robiono muzykę w Warszawie. Wystarczy popatrzeć na niektóre utwory z Oryginalnego Soundtrack'a
np. Trisha's Lullaby, Lapis Philosophorum :D

Tak, z ta filharmonia warszawska to fakt. Oczywiscie chodzi tu o symfoniczne momenty Bebopa, duzo ich tam nie ma (poisenka Ave Maria w wykonaniu Jerzego Knetiga), bo cala strona jazzowa zostala nagrana w Japonii, Francji i NY z udzialem miedzynarodowych muzykow, na saxie w kilku kawalkach udzielal sie nawet sam Jan Garbarek! Wydaje mi sie, ze Yoko Kanno dosc czesto wspolpracuje z filharmonia w wawie. Do muzyki z anime wykonywanej tam dodam tez soundtrack Escaflowne.

Wow, nie wiedziałem! A soundtrack do Bebopa jest genialny!

ocenił(a) serial na 7

Dobre info! Będę bardziej zwracał uwagę na takie sprawy :D

ocenił(a) serial na 10

Racja swego czasu filharmonia Warszawska była znana z komponowania muzyki do filmów a nawet gier choćby Gensō Suikoden 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones