PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95836}

Co ludzie powiedzą?

Keeping Up Appearances
7,8 34 394
oceny
7,8 10 1 34394
6,8 10
ocen krytyków
Co ludzie powiedzą
powrót do forum serialu Co ludzie powiedzą?

znalazłem dom stokrotki i Hiacynty na Street View - Google niestety nie można dodać linku ,ale podaje adres domu stokrotki 7 Michell Close, Coventry UK (zachował się garaż z białymi drzwiami widoczny tak ze na filmie) oraz Hiacynty 117 Heather Road, Binley Woods UK

ocenił(a) serial na 10
stasiunikisz

fajne info znalazłem :)

ocenił(a) serial na 9
stasiunikisz

dzięki :) ciekawe kto tam teraz mieszka :)

ocenił(a) serial na 8
stasiunikisz

Czadowo:)

stasiunikisz

chciał bym kiedyś się tam z kimś wybrać i odwiedzić wszystkie miejsca z planu Co ludzie powiedzą , wiadomo koszty wysokie ale w parę osób jednym samochodem było by taniej

ocenił(a) serial na 7
stasiunikisz

Dawaj zbieraj ekipę z forum filmwebu i ruszamy ;)

TrefnaPanna

jak widzisz chętnych brak :(

ocenił(a) serial na 10
stasiunikisz

Ja jestem chętna xD

Lytta69

Ja także wyrażam chęć na taką wyprawę :)

ocenił(a) serial na 9
stasiunikisz

Trzeba się wybrać na kawę do Stokrotki ;) Bo do Hiacynty chyba bym się bała :)

Jumpin_jack_flesh

A ja bym się tam chętnie wybrała do Hiacynty na kolację przy świecach;)

restar

Na kolację ze śniadaniem :D

WielkiSzu

Coś Ty,stukłabym filiżanke z ręcznie wykonanej porcelany i nakruszyłabym;)

stasiunikisz

mam pytanie czysto oriętacyjne , czy ktoś był by chetny wybrać się do UK zobaczyć miejsca z planu filmowego ?

stasiunikisz

Mieszkam w UK, całkiem niedaleko, bo w Northampton, więc mogę pomóc potencjalnym przybyszom :)

ocenił(a) serial na 8
stasiunikisz

Dzięki! Bardzo to fajne :)

Orgelbrant

a może wiesz gdzie jest kościół gdzie Hiacenta jeździ go sprzątać itp bo przejrzałem na google maps/view wszystkie kościoły w okolicy i nie znalazłem nic

ocenił(a) serial na 8
stasiunikisz

Ja nie wiem nic :) Tylko dziękowałem stasiunikiszowi, że on to znalazł. Niemniej znając realia kręcenia filmów, to kościół i inne bliskie lokacje w filmie, w rzeczywistości mogą być znacznie oddalone.

Orgelbrant

sorki za zamieszanie to było do kolegi Ratwoman
a co do kręcenia to za wikipedią ale pod orginalną nazwą filmu to:

Strzałów zewnętrzne w domu Jacka zostały nagrane w Binley Woods , Warwickshire , na wschód od wsi Coventry . [10]

Strzałów zewnętrzne w Onslow za Daisy i rady taras był kręcony w Stoke Aldermoor w Coventry . [11] Inne zewnętrzne uliczne i miejskie ujęcia zostały nagrane w Leamington Spa , w różnych miastach na całym hrabstwie Warwickshire , wraz z wieloma scenami z dużym mieście Northampton . Niektóre sceny były również postrzelony w Swindon , Oxford , i Bristol . Jedna scena, został zastrzelony na miejscu w Kopenhadze , Dania .

Hiacynt raz zasugerował, że żyją w Oxford miasta, jak kiedyś poszedłem na rzece w Oksfordzie. Znane jest również, aby być blisko Cheltenham , Southampton , oraz Rugby . Sekwencja otwarcie pokazuje Hiacynt piśmie zaproszenie na jeden z jej znaków towarowych, kolacje przy świecach, to zaproszenie można znaleźć adres Jacka jako "Waney Edge, Blossom Avenue, Fuddleton". W tej samej kolejności, w końcu zaproszenie jest wysyłane do adresu w Eddleton. Ani miasto w ogóle istnieje. W rezultacie, można założyć, że żyją Oxford, Cheltenham, Southampton lub Rugby

Dom Jacka --->Hiacynty

stasiunikisz

całość tutaj: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/ Keeping_Up_Appearances&prev=/search%3Fq%3Dkeeping%2Bup%2Bappearances%26biw%3D104 9%26bih%3D660

stasiunikisz

Ratwoman , jak widzisz u ciebie też coś kręcili , moze poznajesz jakieś miejsca z serialu :)

Orgelbrant

jak widać wszystko było kręcone w pobliżu

stasiunikisz

Rotwomen czy poznajesz to miejsce
https://maps.google.pl/maps?q=Debenhams,+Northampton&hl= pl&ll=52.237956,-0.897277&spn=0.001082,0.002047& sll=52.19414,-1.708374&sspn=2.232491,4.191284&hq=Deb enhams,&hnear=Northampton,+Wielka+Brytania&t=m&z =19&layer=c&cbll=52.238064,-0.897299&panoid=qexu IoYAcUv6lk8ERvWPbg&cbp=12,253.02,,0,9.26
z odcinka 14 (zabawki tatusia ) to chyba u ciebie w Northampton (trzeba przekleić cały link)

stasiunikisz

Szkoda że temat utknął od jakiegoś czasu

stasiunikisz

znalazłem ciekawe Angielskie forum na temat serialu , jak ktoś zna angielski może poczytać ja tylko z tłumacza google poszukałem temat miejsc nagrywania filmu http://www.keepingupappearancesfanclub.com/f26-keeping-up-appearances-filming-lo cations

stasiunikisz

no i wszystkie odcinki "Bukietowej" wykasowali na youtube :(

stasiunikisz

Jezeli cie to interesuje to na jakims kanale ostatnio widzialam odcinek

mania19

są wszystkie odcinki na CDA , a ja mam wszystko na płytach , ale dzięki za zainteresowanie , pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
stasiunikisz

szacun za odszukanie adresów :D

ocenił(a) serial na 9
stasiunikisz

Muszę z przykrością stwierdzić, że podany adres Hiacynty jest nieprawidłowy. Istnieje wiele podobieństw ale to nie to ;)

nowakpoczta

nie ma żadnych podobieństw to jest ten adres nawet jest znak który jest widoczny na filmie school zresztą jest forum angielskie w którym są opisane wszystkie miejscówki z każdego odcinka -------> http://www.keepingupappearancesfanclub.com/f26-keeping-up-appearances-filming-lo cations ,niestety ale trzeba się zarejestrować

stasiunikisz

wiem że dom wygląda trochę inaczej ale jest tam zrobiona dobudówka , nawet nad garażem wisi ten sam napis i nr się zgadza 117

nowakpoczta

Byłam na miejscu i widziałam. Mieszkam w Coventry :) ten serial to lokalna legenda wręcz :)

stasiunikisz

Mieszkam w Coventry i adresy jak najbardziej prawidłowe. Chciałabym wrzucić zdjęcie ale nie mam takiej możliwości :)

OlkaEs

Możesz powiedzieć coś więcej o tej "legendzie" serialu? :-)

martusia_468

na angielskim forum dużo było informacji , niestety forum chyba "padło" jak większość for po pojawieniu się fejsa :( było pod tym adresem https://www.forumotion.com/search/keepingupappearances.forumotion.com , niestety angielskiego nie znam , tylko przez tłumacz

ocenił(a) serial na 8
stasiunikisz

Dzięki. Trudno te miejsca po latach poznać, ale wydaje się, że to właśnie te.

eu_geniusz1

"Trudno te miejsca po latach poznać, ale wydaje się, że to właśnie te". No, cóż... Czas leci.
Produkcja filmu zakończyła się w 1995 r. czyli 24 lata temu, a domy zostały wynajęte / kupione przez nowych użytkowników.

Dom Hiacynty przed 2009 r. (data zdjęć w Google Street View) został powiększony o dobudówkę z dwuspadowym dachem. Zasłoniła ona część frontu wraz drzwiami wejściowymi. Ale na bocznej ścianie nadal są te same, małe okna z widokiem na garaż sąsiadów. Murek dzielący posesje stracił ładne ażurowe zwieńczenie. W jednym z odcinków podczas przechodzenia przez murek Elżbieta wyrwała kawałek gzymsu. Pewnie zdarzało się to wiele razy i trzeba było coś z tym zrobić. :)

Za to dom Powolniaka, Stokrotki i Róży (znów Street View) znacznie zyskał na wyglądzie. Wymieniona stolarka, nowe tynki. A zamiast starego grata w roli psiej budy stoi nowa beemwica. Zawrotka na końcu uliczki też zyskała na wyglądzie. W filmie jest tam śmietnik, a w Street View - jordanek.

Ma wrażenie, że Anglicy bawią się do dziś cytatami z serialu. Np. ukazała się relacja z jakieś imprezy, podczas której Elżbieta II wystąpiła w kreacji skopiowanej z pomysłu Hacynty (biała letnia sukienka w czerwone i różowe kwiaty, do tego naszyjnik z białych pereł i różowy kapelusz z podwiniętym rondem). :)

ocenił(a) serial na 8
pebeo_filmy

Widziałem dom Elżbiety na sprzedaż - teraz, niedawno! Wystarczy wygooglać hyacinth bucket house - i pierwszy link informuje o sprzedaży.

ocenił(a) serial na 10
eu_geniusz1

Cieszę się że ten serial ciągle żyje, też go uwielbiam i leci już chyba dwa lata na zoom ale niech leci jak najdłużej.

ocenił(a) serial na 9
felicytas

Dokładnie. Hiacynta rządzi.

stasiunikisz

Ich dom to 3 Michell Close, Coventry UK nie numer 7 jak napisałeś :)

ocenił(a) serial na 9
stasiunikisz

Faktycznie. Dzięki super to jest

ocenił(a) serial na 10
stasiunikisz

https://www.google.com/maps/@52.3924554,-1.4152368,3a,27.4y,27.66h,87.5t/data=!3 m6!1e1!3m4!1sSoOwzymJwtv6PYx1Ydp2pg!2e0!7i13312!8i6656?entry=ttu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones