PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848394}

Co kryją jej oczy

Behind Her Eyes
7,1 27 270
ocen
7,1 10 1 27270
Co kryją jej oczy
powrót do forum serialu Co kryją jej oczy

Przepraszam wszystkie Panie ale lektor mi nie pasuje. To nie gra, jakoś się nie klei, może wina Pani która czyta, może źle dobrana. Źle się to ogląda. Czy są jakieś Panie które mają podobne odczucia?

dril3

Dokladnie tak! Pani lektor nasakra, wlaczylam polskie napisy, nie dalo sie ogladac :-))

ocenił(a) serial na 8
dril3

O tak lektor to jakaś masakra, już po zwiastunie odpaliłam sobie napisy :)

dril3

jak przedmówcy, oglądałem z napisami.

dril3

Aż się zalogowałam żeby wyrazić swoje zdziwienie, że ktoś ogląda z lektorem! No coś Ty, nie słychać ich pięknych akcentów wtedy!

najara

Zgadzam się! Każdy serial bez wyjątku oglądam z napisami!

najara

Też mnie to zdumiało. Przez chwilę nawet przestraszyłem się, że Netflix puściił film bez napisów, a tylko z lektorem :)

ocenił(a) serial na 6
dril3

Popieram :)

ocenił(a) serial na 8
eMKa_35

Ja po 2 dwóch zdaniach wypowiedzianych przez tą Panią przełączyłem na napisy i o niebo lepiej się ogląda! Jeszcze te ich głosy i fajny english angielski. Lektorem trzeba się urodzić bez względu na płeć. Jak np Krystyna Czubówna...

Dimitri_2

Ona też by była słaba do seriali/filmów. W aparatach słuchowych albo bez nich i w uszczerbku słuchu na 50% nadal słabo ją słychać, wciąż tonacja jest za wysoka i męski lektor jest dużo wyraźniejszy.

ocenił(a) serial na 4
dril3

A u mnie bez problemu. Rzadko słuchamy kobiet lektorek, więc zwyczajnie mózg może dawać sygnał, iż coś nie gra. Wspomniana Czubówna ma raczej niski głos.

Innna

Czubówna opowiada, a lektor tłumacząc musi zwracać uwagę na to, co jest pytaniem, co stwierdzeniem itd.
Natomiast masz racje, jest to kwestia przyzwyczajenia. W krajach, w których w ogóle nie ma lektora, ludzie się dziwią, jak można oglądać coś z nakładanym dźwiękiem. Żeński głos przeszkadza, ponieważ to coś dziwnego. Gdyby np 30% filmów było z kobiecym lektorem, nikt by się nie dziwił. Mi dubbing długo przeszkadzał, ale już się przyzwyczaiłam i mnie tak nie mierzi.

ocenił(a) serial na 4
VaniaV

Co ciekawe po napisaniu tego komentarza, trafiłam na parę artykułów pokazujących jaki duży problem mamy z wysokim głosem, w szczególności kobiet.
Tutaj ciekawy artykuł;
https://thewalrus.ca/why-do-we-have-such-a-problem-with-the-way-women-speak/

Innna

Nie każdy głos nadaje się do "mikrofonu". Aczkolwiek kobiece głosy nie przeszkadzają w radiu, wiadomościach, dubbingu itd. Tylko w lektorstwie, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni :)

ocenił(a) serial na 10
Innna

Mój mózg zorientował się na trzecim odcinku, że to kobieta mówi :D Nie mam problemu z tym, żeby kobiety były lektorkami. Myślę, że to kwestia osłuchania. Nic dziwnego, że ludzie się oburzają jak od dziesięcioleci słyszeli tylko mężczyzn. W sumie to nie ma się co dziwić, patriarchat pełną parą :D

dril3

To oglądanie z lektorem jest w ogóle legalne?

sharky_cross_over

Dokładnie... Ja nie rozumiem jak można narzekać na lektora bo jeszcze nigdy w życiu go nie włączyłam. Cala magia głosów, akcentow itp ginie

ocenił(a) serial na 8
sharky_cross_over

Tak samo jak oglądanie z napisami. Różni ludzie mają różne potrzeby.

ocenił(a) serial na 8
dril3

Niestety pani lektor ma manierę głosu Ivony z pierwszych lat YouTube. Dramat.

ocenił(a) serial na 7
dril3

Mam tak samo i popieram w 100 % .Nie ma znaczenia jaka lektorka czyta,efekt jest zawsze fatalny.Zdecydowanie wolę męski głos a najlepiej żeby to był PIOTR BOROWIEC.,który jest mistrzowskim lektorem w Polsce. Ja dla niego wyszukuję i oglądam filmy i seriale które on czyta.Czy ktoś oglądał Pulp Fiction ? Za jeden dialog w tym filmie powinien dostać Oskara gdyby były dla lektorów .Mistrzostwo świata ! Ma przepiękny, niski tembr głosu i tak czyta ,ze wtapia się i wygląda jakby nikt nie czytał tylko po prostu tam był . Ciekawe ,ze lektorki nie przeszkadzają mi w każdym innym przypadku tylko w filmach i serialach.pozdrawiam

dril3

Dzieje się tak dlatego, że przez kilkadziesiąt lat w polskiej telewizji słuchamy jedynie męskich lektorów na filmach. Z czasem ludzie się przyzwyczają. Najlepiej oglądać z napisami. Zawsze.

iwonka_sl

Przyzwyczajenie nie ma nic do rzeczy, liczy się tonacja. Niska nic nie męczy, wysoka męczy, jest niewyraźna przy ubytkach słuchu oraz powoduje migreny u wielu osób.

ocenił(a) serial na 8
dril3

co ma feminizm do tego, że nie podoba ci się głos lektorki? już nie przesadzajmy z tą poprawnością polityczną

__Cleo Sertortii13

Dokładnie. Mailem to samo napisać. To co sie dzieje na świecie, cenzura, poprawność polityczna to jest dramat. Ludzie boja sie powiedzieć co myślą naprawdę. Bedzie przepraszać wszystkie kobiety, feministki itp bo mu lektor nie odpowiada...

dril3

Jestem kobietą , ale bardzo nie lubię jak lektorem jest kobieta. ;) Napisy wskazane !

ocenił(a) serial na 8
dril3

głos lektorki wyjątkowo irytujący i jeszcze ta intonacja..... na szczęście fabuła na tyle wciągająca, że można się przyzwyczaić.

ocenił(a) serial na 8
natimila

to niestety nie pierwszy film na Netflix "mówiony" przez tą Panią :( Koszmar!

ocenił(a) serial na 4
dril3

nie chodzi o to, czy to kobieta czy nie - to po prostu amatorszczyzna :/ kogoś w Netflixie powaliło najwidoczniej, bo niestety coraz więcej tej pani w ich produkcjach... nie da się, no nie da się tego słuchać!

ocenił(a) serial na 6
dril3

Odpalilam napisy,z calym szacunkiem ,ale z lekorem nie szło oglądać

ocenił(a) serial na 8
dril3

Dokładnie jak większość zmieniłam lektora na napisy. Nie da się tego słuchać. Koszmar.

dril3

Zgadzam się. Lektorka do bani. Serial bardzo dużo traci na tym.

ocenił(a) serial na 7
dril3

To teraz żeby wyrazić swoją negatywną opinię o damskim lektorze trzeba najpierw wszem i wobec wykrzyczeć, że nie jest się antyfeministą? Hmmm.. chyba coś poszło nie tak, z tym całym równouprawnieniem.

ocenił(a) serial na 8
wilus0503

Zgadzam się. Szkoda, że nie traktuje się kobiet faktycznie na równi. Jeśli są beznadziejne, nie można tego zwyczajnie skomentować. Z resztą, z Murzynami tak samo (chyba powinnam napisać to wielką literą, prawda?).

ocenił(a) serial na 8
dril3

Zgadzam się! Całe szczęście, że są napisy, wyłączyłam ją po dwóch scenach.

dril3

Niestety, to kolejny już film z Panią lektor i jest bardzo słabo. Po prostu głos nie filmowy Filmu nie oceniam, bo jestem w trakcie.

ocenił(a) serial na 9
dril3

Jezu, lektorka masakra, od pierwszego odcinka trzeba było oglądać z napisami i angielską ścieżką dźwiękową.

ocenił(a) serial na 6
dril3

Lektorka bardziej do dokumentów przyrodniczych

ocenił(a) serial na 7
dril3

Zdecydowanie się zgadzam! Pani lektor niech dalej wypowiada się w filmach przyrodniczych a nie w takich serialach. Praktycznie nie dało się tego słuchać

ocenił(a) serial na 8
dril3

Ja uwielbiam tego lektora.

dril3

Nigdy nie oglądam z lektorem, w ogóle sobie tego nie mogę wyobrazić już w tej chwili. Dwa głosy nachodzące na siebie w sposób taki, że żadnego dobrze nie słychać.

ocenił(a) serial na 8
dril3

Pani lektor w 1odc. poraża, ale później się do niej przyzwyczaiłem i nie sprawia to dyskomfortu w oglądaniu. Zdecydowanie wolę męskiego lektora do produkcji NF oczywiście szanując kobiety, które również podzielały tą opinię.

Bartosz_Bachowski

Lektorka na netflix i od razu wiadomo, że kino klasy C

dril3

Bartosz_Bachowski Lektorka na netflix i od razu wiadomo, że kino klasy C
Tak samo jak ten nierealny gniot

dril3

Popieram. Ciężko się tego słucha

ocenił(a) serial na 5
dril3

Wydaje mi się, że to Pani, która na polsacie "czytała" czarodziejkę z księżyca :) i też mam dysonans.

dril3

Polecam oglądać z napisami lub w oryginale :v

dril3

Żeńskie lektory są beznadziejne do oglądania, męczą ucho, nie są dobrze słyszalne przez aparaty słuchowe, ale debile z netflixa nie ogarniają że wysokie tony są po paru minutach słuchania mniej łagodne dla uszu niż niskie.

ocenił(a) serial na 6
ricariy

A ty znowu to samo, w każdym wątku? Mam znajomych, którzy korzystają z aparatów słuchowych i mówią, że to co piszesz to kompletna bzdura. Więc albo oddaj aparat do serwisu, albo włącz sobie audiodeskrypcję i przestań wreszcie truć ludziom w kółko o tym samym!

hopkins_filmweb

Bede wszedzie, az wszyscy ktorzy wyswietlaja filmy i seriale to zapamietaja, musisz miec malo znajomych, bo

ocenił(a) serial na 6
ricariy

Zmartwię Cię: nic to pisanie, nawet wszędzie, nie da. Współczuję problemów ze słuchem, natomiast włącz napisy, czy to naprawdę taki problem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones