PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848394}

Co kryją jej oczy

Behind Her Eyes
7,1 27 306
ocen
7,1 10 1 27306
Co kryją jej oczy
powrót do forum serialu Co kryją jej oczy

Mieszane uczucia

ocenił(a) serial na 5

Mam mieszane uczucia co do serialu. Trzeba podkreślić, że cała produkcja rozpoczyna się w obiecujący sposób, zmuszając widzą do puszczenia wodzy fantazji co do rozwoju wydarzeń. Pierwsze trzy odcinki sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dobrze zagranym i ponad przeciętnym thrillerem psychologicznym. Romans sekretarki z lekarzem, manipulująca, tajemniczą żona, motyw szpitala psychiatrycznego, osobiste problemy głównej bohaterki nadają niezły klimat.

Niestety druga połowa serii to równia pochyła. Twórcy starali się na siłę wepchnąć do historii strasznie badziewne, new ageowskie g*wno, oparte na pretensjonalnych astralnych tripach. Pomijając kwestie istnienia takich zjawisk, bo są różne teorie na ten temat, przedstawienie tego typu wątku niestety strasznie podburzyło serial i stworzyło coś na wzór filmu Prestiż ale niestety dużo gorzej wyegzekwowanego.

Sceny z opuszczaniem ciała podczas snu są irytujące i występują zbyt często. Z resztą co to w ogóle za przepis na doświadczenie OBE polegający na liczeniu palców i znajdowaniu mistycznych "drzwi"?

Na sam koniec chciałem wyrazić swoje zniesmaczenie i rozczarowanie co do zakończenia, które wydaje się wielu ludzi pozytywnie zaskoczyło. Jest ono zwyczajnie nieudane, nawet jeśli na swój sposób unikatowe. Psuje ono cały wkład Roba w ową historię. Uzależniony od hery, ale sympatyczny chłopaczek okazuje się być psycholem czychającym na Davida. Po co taka zamiana ról? Czy nie można było skoncentrować się na postaci Adele jako na tej prawdziwej antagonistce?
Lub ewentualnie na Davidzie?

5/10

ocenił(a) serial na 7
Retexid

Nie mogę się z tobą zgodzić. Przecież cała fabuła jest budowana pod ten twist na końcu. Wszystko ma tu ręce i nogi. Motywacje Roba też są poprawnie wyjaśnione. Jest to koleś wychowany w biedzie w kontraście do Adele. Jest uzależniony od hery, więc nie wiem czy można o nim powiedzieć "sympatyczny". Nie widzieliśmy go przecież w tym najgorszym stanie. Człowiek pod wpływem alkoholu zachowuje się całkiem inaczej, a co dopiero po twardych dragach...

ocenił(a) serial na 8
McGyverPL

Zgadzam się , a dołóżmy do tego że widać że chce takiego życia "bogacza", że mu to imponuje i jest dla niego ważne, w kółko powtarza że nie chce wyjeżdżać . Początkowo mnie się wydawało że chce tam zostać dla Adele , ale potem wyraźnie widać różnicę że zależy mu na bogactwie , czego już wtedy nie miała Adele a David . Dodatkowo się w nim zakochał . Adele nie jest i nie była psychopatką, jest wyjątkowa ze względu na możliwość "podróżowania" i to cały jej wątek . Dodam jeszcze co do Roba - to jak już ktoś pisał to jak on uzależniony psychicznie i fizycznie od narkotyków przeniósł się do Adele - "czystej" to myślę że było to dla niego już jak wisienka na torcie

ocenił(a) serial na 3
luizka3

Nie jest wyjątkowa bo fabuła sugeruje, że każdy może podróżować o ile w to uwierzy

luizka3

Mnie tez się wydawało, że on się przeniósł do ciała Adele, bo ją kochał /co wielokrotnie powtarzał , że kocha ją całą /. Jednak wtedy zyskałby tylko jej ciało . A wynika z tego, że poświecił Adele dla bogactwa i bycia z Davidem. Wtedy porzucenie ciała Adele i przeniesienie się do ciała Louise nabiera sensu.

użytkownik usunięty
Retexid

Jestem tego samego zdania. Byłam przekonana, że wyjaśnią śmierć rodziców Adele i ewentualnie śmierć Roba (to drugie w inny, zasugerowany w serialu sposób), a nie polecą z wymianą ciał astralnych między ludźmi. To była dla mnie przesada, nawet jeśli układało się w "logiczną" całość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones