Cień i kość
powrót do forum 2 sezonu

Zawiedzona

ocenił(a) serial na 6

Zacznę od tego, że nie czytałam książek Leigh Bardugo i opieram swoją opinię tylko na serialu.
Obejrzałam 1 sezon z myślą - super pomysł i historia, jest jakiś w tym potencjał, ale sposób poprowadzenia fabuły i akcji był nudny. Jednakże czekałam z nadzieją na 2 sezon. Niestety jest gorzej. Nie rozumiem, czy zawalił montaż, czy scenariusz, czy reżyseria. Serial miał taki ogromny potencjał, a oglądałam go z wielkim trudem. Taka oryginalna historia z griszami, cieniami, różnymi krainami, która była okropnie przedstawiona. Niepotrzebne sceny się dłużyły, przejścia bezsensu, ważne sceny, które były zrobione "na odwal się" w kilka minut. Nie wspomnę o tej, pożal się boże walce z Aleksandrem. Taki zły, niepokonany przeciwnik, a wystarczyło 10 sekund i po sprawie. Zawiodłam się. Przed chwilą obejrzałam ostatni odcinek (oglądałam go na 2 razy, bo zasnęłam...) i jedyne moje wrażenie po tym serialu to - chaos, niedopracowane ciekawe sceny w serialu, za szybka narracja. Nie przeszkadzało mi wiele wątków, tylko fakt jak szybko chcieli wszystko przerobić, jakby odhaczali na liście rzeczy do zrobienia.

maddiecherry

Ja to strasznie żałuję, że Wrony nie dostały osobnego serialu.. Historia Aliny jest dla mnie nudna. Polecam książki "Szóstka Wron" i "Królestwo Kanciarzy". Jedna z najlepszych serii, które czytałam.

ocenił(a) serial na 6
marcelina179

To prawda, Wrony to ciekawe postacie. :) Dziękuję, na pewno przeczytam te książki.

marcelina179

Hej! Mam pytanko, bo nie czytalam ksiazki, a nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam serial. Czy Mal jest synem siostry Baghry? W jaki sposob stal sie tym poszukiwanym ptakiem? I co dokladnie znaczy amplifikator?

agab1987

Ah pomylilam sie z tym ze Mal jest synem Baghry.

agab1987

Amplifikator wzmacnia moc griszy. Mal jest którymś z kolei pokoleniem siostry Baghry, która nie była griszą, ale została wskrzeszona przez ojca Morozowa po przypadkowym zabiciu jej przez Baghrę. Cała ich rodzina była amplifikatorami (Kirigan też).

ocenił(a) serial na 7
marcelina179

Ale Wrony dostaną swój serial. Już jest napisany scenariusz. Będzie to Spin-off.

ocenił(a) serial na 7
maddiecherry

z perspektywy osoby która czytała książki, tez nie podobał mi się drugi sezon, w głównej trylogii moim zdaniem najlepsza była druga część której fabułę niesamowite okrojono i ściśnietą w pierwszych 2 i pół odcinka sezonu, wszystko co działo się potem było niesamowicie złe napisanem wydlużeniem trzeciej części, a historia wron niewiele miała wspólnego z tym co w dylogii (czemu mattias miał 30s screen time?), generalnie zgadzam się ze drugi sezon zmarnował potencjał

ocenił(a) serial na 8
maddiecherry

mam podobnie, pierwszy sezon łyknalem w nudna niedziele caly, czekalem na ten, ustawilem przypomnienie nadszedl i co? pierwszy odcinek z trudem dotrwalem, pozniej jeszcze kilka podejsc, dotrwalem do czwartego, niemam pojecia o co tam chodzi a nie bede zaczynal znowu od pierwszego, odpuszczam niestety

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones