Cień i kość
powrót do forum 2 sezonu

Nie ma to jak serial z potencjałem - pomijając wątek Wron pierwszy sezon opierał się głównie na pierwszej książce i było w miarę ok, chociaż zbyt spłycona była historia świata.
No ale to co odwaliło się w drugim sezonie to dno. Nie dość że połączono dwie książki w jednym sezonie to jeszcze wątki z książki zostały tak pocięte i spłycone. Samo szukanie i polowanie na węża morskoego trwało dużo czasu i wśród tych poszukiwań były inne przygody i nawet bitwa morska z Griszami Aleksandra, a w filmie ciach, jeden odcinek, 10 minut i mamy sprawę załatwioną. Podobnie z Ognistym Ptakiem - wątek spłycony, brak poszukiwań i wypraw z książki tylko największy twist plot - ciach 3 minuty i gotowe. Brak innych ciekawych wątków typu zmiech - Nikolaj, czy nawet sam atak griszów Aleksandra na pałac spłycony do 10 minut. 0 informacji o tym jak reszta uciekła i dlaczego przebywa pod ziemią. Jakbym nie czytał książki to bym nie ogarniał co się dzieje.
Nie wspomnę o teleportacji różnych postaci normalnie jak w stylu ósmego sezonu gry o tron.
Zakończenie porażka. Ja rozumiem że ma być to podstawa 3 sezonu, ale wywalenie szczęśliwego zakończenia dla Mala i Aliny to zbrodnia. Gdzie jest utrata przez nią mocy, aby ocalić Mala? Gdzie ich pseudo śmierć w Faudzie, aby mogli żyć w ukryciu szczęśliwie?

FoxX

Osobiście książek nie czytałem ale mam zamiar w niedługim czasie nadrobić zaległości i tak pierwszy sezon był fajny, oglądało się przyjemnie był tam jakiś potencjał na coś dobrego. Czekałem na drugi sezon z nadzieją, że będzie równie dobry jak pierwszy ale już po pierwszym odcinku czuć było, że coś jest nie tak a w połowie sezonu to już się całkowicie pogubiłem i nie wiedziałem co z czym xD Ehh szkoda ale jak zawsze Nrtflix ma tendencję do psucia czegoś co ma szansę być czymś dobrym....

ocenił(a) serial na 7
FoxX

Chciałam obejrzeć dla Wron. W pierwszym sezonie całkiem zgrabnie połączono trylogię z Wronami. Ich historia podciągnęła o klasę wyżej kiczowatą historię Aliny. Jestem zdumiona, co zrobiono z drugim sezonem. To wprost nieprawdopodobna szmira. Ktoś wrzucił do blendera masę wątków i wyszła bezsensowna breja narracyjna. Parodia pierwszego sezonu. Aż szkoda postaci, które zdążyłam polubić. Najgorzej, jeśli świat przedstawiony rozłazi się w szwach. Najbardziej szkoda mi Wron, casting był bardzo udany i można było fajnie przedstawić treść duologii. Dla dzieciaków ten film nie za bardzo, na kino familijne nie za bardzo, a 14+ myślę, że będzie już oglądać z ciarami żenady.

ocenił(a) serial na 7
iwonrud

Trylogia o griszy to słaba, nie najlepiej napisana kiczowata opowiastka, ale już Szóstka wron i Królestwo całkiem fajne, widać, że autorka zrobiła duży pisarski progres.

ocenił(a) serial na 5
iwonrud

No trylogia grisza nie jest wybitna, ale przynajmniej w książkach wszystko trzyma się jakoś kupy, a w drugim sezonie dostaliśmy wszystko "nasrane" na raz, że ciężko cokolwiek ogarnąć. Wątki pomieszane, największe zwroty akcji są tak płytkie, że człowiek nie czuje nic oglądając serial. A samo zakończenie mieszające całkowicie historią pary głównych bohaterów - brak słów.
Co do Szóstki Wron - napisałem na wstępnie, że ich pomijam, bo w sumie w tym przypadku nie mam im nic do zarzucenia - no jedyny mały problem to ich magiczne teleportowanie się po całym świecie - gdzie w pierwszym sezonie ich wyprawa do Rawki to było coś dużego, długa przygoda. A w drugim? Rawka - OK, Szu - spoko. W jeden "dzień" taka daleka podróż i zdobycie miecza, gdzie w tym samym czasie w jeden dzień Alina, Mal i matka Aleksandra pojechali końmi do pracowni Morozowa i wrócili z niej.

FoxX

Jeśli chodzi o "magiczne teleportowanie" to faktycznie można było łatwo przegapić jak Kaz mówi że- Spotkają się na Kolibrze- tym latającym statku. Bliźnięta przelecieli nim do Wron w sprawie miecza.
Ogólnie trochę się cieszę że niektóre te "ważne" wątki zostały skrócone bo było by nudno gdyby je wlekli, nie było ona ani za ciekawe ani takie szokujące.

ocenił(a) serial na 7
FoxX

a może autorka sama stwierdziła że jednak można by dać inne zakończenie i jak jest okazja w filmie to bardzo proszę. Pewnie za kilka lat miała by jeszcze inny pomysł.

ocenił(a) serial na 6
FoxX

Zgadzam się. Płytko, głupio i durnowato. Nawet nie chcę się rozwodzić nad idiotyzmami scenariusza. No i gra Aliny to jakaś porażka.

FoxX

Ale ten serial nie jest ekranizacją książek tylko luźną adaptacją na motywach. Jest miksem różnych wątków i dobrze, bo nie wlecze się bez sensu jak książka. Jest też dużo zmian na plus. Wrony w książkach były nastolatkami, w serialu są dorosłymi ludźmi, dobrze rozpinanymi postaciami. Dobrze, że zakończenie historii Aliny różni się od tego w książce, jest przynajmniej jakiś element zaskoczenia :)

FoxX

Tez jestem rozczarowana 2 sezonem. Pierwszy oglądałam z dużą przyjemnością, natomiast drugi był jakoś tak siermiężnie zmontowany, zwłaszcza końcowe odcinki. Szkoda, że było tak mało Niny i Matthiasa. Dużo bardziej ich polubiłam niż Alinę i Mala. Dużo bardziej przemawia do mnie ich uczucie niż głównej pary. Jestem ciekawa, czy netflix zdecyduję się na 3 sezon.

ocenił(a) serial na 7
FoxX

Właśnie skończyłem oglądać. Na wstępie nie czytałem książek. Jak dla mnie Sezon 1 był Mega .I nie wiem czemu ludzie piszą że Alina źle zagrała w pierwszym sezonie jak dla mnie zagrała dobrze -tak jak powinna zagrać ta postać według mnie xD. Ale no 2 sezon no ogólnie coś nie wyszło -zwłaszcza pod koniec trochę poczytałem w necie xD i nie wiem czy nie przez to że za dużo było zmian względem książek- lepsze było by zakończenie jakie było w książkach ;/ ale no może cos wymyślą w tym 3 sezonie i jakoś to wszystko naprawią ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones