PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 31 094
oceny
7,4 10 1 31094
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Czytałam wszystkie książki Remigiusza Mroza. Jest genialny w opisach, dialogach. Serial dla kogoś kto nie zna jego książek pewnie będzie się podobał. Ale dla fanów jego książek będzie budził niedosyt. Niestety. Reżyser mógłby się dwoic i kroić a nie odda klimatu książki. To po prostu trzeba przeczytać. To kolejny przykład że nie da się zastąpić książki filmem.

ocenił(a) serial na 7
narwaniec7

To chyba normalne , nie da się przełożyć wszystkiego z papieru na obraz . Czytałem również Mroza i serial jest naprawdę ok .

narwaniec7

Przecież serial nie jest krecony aby zastapić ksiażke. Potraktuj go poprostu jak serial.

narwaniec7

No nie da się rzeczywiście zrobić filmu 1:1 z książka..obejrzałam 2 odcinki. Oryński pasuje, Cielecka - Chyłka niekoniecznie, trochę szarżuje i nie pasuje jakos do tych słynnych ostrych rifów Iron Maiden. Mnie by się widziała chylka jako jakaś ładna drobna chuda i ciemnowłosa osoba, bardzo inteligentna ale trochę niezorganizowana, chaotycznea i warczaca na wszystkich, którzy akurat znajdą się w jej zasięgu...Taka jest przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze tomy. Natomiast Chyłka odgrywana przez M Cielecką, trochę jest za bardzo "spod igły", zbyt nienaganna. Chyłka wypluwa z siebie czasami jak karabin maszynowy dość długie kwestie..tego trochę brakuje u filmowej Chyłki..Na razie jest ponadto zdecydowanie za mało zadziorna..Chyłka wobec sędziów nie była taka grzeczna.. Ponadto Chyłka w powieści zwyczajnie więcej chlala, pokątnie głównie...Może twórcy filmu uznali, że byłoby to niepedagogiczne;))

narwaniec7

Jest dokładnie na odwrót, z kiepskich książek Mroza mogą być fajne filmy. Podobnie jak z Zulczykiem. Scenarzyści usuwają ich grafomańskie zapędy, a w przypadku Mroza może nawet uda się uniknąć braku w logiki i rozwiązań zagadki na sile co w przylądku kryminału jest niedopuszczalne. „Nieodnalezionej” chyba z tego powodu nie da się nakręcić, chhba ze ktoś to wyprostuje i wypierxxx ten dramatyczny manifest profeministyczny, który jest w „ po słowie” „Nieodnalezionej”. Czytelnik czuje sie jak idiota domyślając się, ze książka a zwłaszcza jej przesadnie akcentowane sceny katowania żony przez męża były właśnie po to, żeby przemycić lewacki, feministyczny komunikat.

stocar1980

Widzę że wpadła Ci w ręce jedna jego książka. Tylko nie o niej był komentarz."zaginiona" była faktycznie specyficznie napisana. Ja uważam że Mróz pisze ciekawie i czasem zaskakująco. Poczytaj inne jego pozycję jest ich kilkanaście (zeby móc oceniac jak to slabo pisze wg Ciebie) A co do Chylki to książka jest o niebo lepsza.

narwaniec7

Książka nie może być lepsza od filmu i na odwrót. Sam zresztą to uzasadniasz " Reżyser mógłby się dwoic i kroić a nie odda klimatu książki." Porównywanie książki do filmu lub na odwrót to dziecinada .

ocenił(a) serial na 8
stocar1980

A mnie się podoba Zordon-idealny, aż jestem w szoku....Chyłka- Cielecka prawie idealna, faktycznie wyobrażałam sobie Chyłkę jako szatynkę - ale kolor włosów to jedyny minus :)
Super muzyka, daje fajny klimat. I to czekanie jak w filmie przedstawią poszczególne wątki z książki --- powiem szczerze po 3 odcinkach- -PODOBA MI SIĘ !!!!!!!!
****************************************************
PS. A faktycznie" Nieodnaleziona" to chyba najgorsza książka Remigiusza M. Mało brakowało a nie przeczytałabym cyklu o Forscie i cyklu o Chyłce- ponieważ akurat sięgnełam po tą książkę jako pierwszą z wszystkich napisanych przez Mroza. .Na szczęście czułam głód kryminału po skonczeniu wszystkich książęk Jo Nesbo i zaryzykowałam czytając następne.

gabigabi7

Dla mnie po nesbo tylko jussi adler olsen zblizyl sie do jego kunsztu, polecam serie o departamencie q, zaczyna sie od kobiety w klatce, nie jest tak mrocznie jak u nesbo ale mi bardzo przypasowalo. Też czuć rozwój autora z kazdym tomem, jak w przypadku serii o harrym hole, więc nie zrażać się tylko czytać.

ocenił(a) serial na 3
kosinda

Nesbo i kunszt! Haha! :D

ocenił(a) serial na 3
stocar1980

Autor tego scenariusza (książki nie czytałem, bo twory taśmy produkcyjnej typu MRÓZ mnie nie interesują) chyba nigdy w życiu nie miał do czynienia z prokuraturą i sądem, a także z adwokatami. Adwokaci bawiący się w detektywów - Szlezyngiera nie stać na wynajęcie detektywów? Akt oskarżenia w kilka dni przy nie zakończonym postępowaniu prokuratorskim? To jakaś kpina z realiów.

ocenił(a) serial na 5
Azazelo

"Adwokaci bawiący się w detektywów" to akurat nic dziwnego w powieściach kryminalnych. Wystarczy sobie poczytać mistrza gatunku Gardnera, który stworzył Perry Masona, wzorcowo rozwiązującego zagadki kryminalne żeby uratować osobę przez niego bronioną.

stocar1980

Ja jedynie co do książek. Dwie ostanie to jakieś nieporozumienie, więc już musiał wiedzieć, że będzie serial i trzeba szybko pisać. Szkoda. Pierwsza Chyłka w książkach była naprawdę dobra.

ocenił(a) serial na 10
narwaniec7

Nie zgadzam się. Przeczytałam większość książek p. Mroza, w tym całą serią o Joannie Chyłce i nie czuję niedosytu. Wręcz przeciwnie. Uważam, że jest to dobra adaptacja

ocenił(a) serial na 8
juqlek

tak właśnie .

ocenił(a) serial na 7
juqlek

też tak uważam bardzo dobry serial i dyszkę na pewno wpłacę,tylko szkoda że nie dali wszystkich odcinków na raz. Zordon super, Chyłka ok szkoda, że za Kormaka nie wzięli Tomasza Ćwiąkały :D, ale ten co jest też daje radę, choć zupełnie inaczej go sobie wyobrażałem. Najsłabszy McVay zero akcentu mogli dać Johna Portera ;D

ocenił(a) serial na 8
juqlek

Ja kiedyś próbowałam czytać Mroza ale zupełnie mi nie podszedł. Po obejrzeniu serialu, chętnie spróbuję jeszcze raz sięgnąć po te książki. Może tym razem się uda :)

ocenił(a) serial na 7
narwaniec7

Po obejrzeniu 3 odcinków serialu też czuję niedosyt... głównie z powodu, że trzeba cierpliwie czekać na następne. Fabuła jest tak wartka, że z chęcią obejrzałbym całość jednym ciągiem. Czytałem całą serię książek o Chyłce i uważam, że serial jest zrobiony bardzo dobrze. Świetna gra Pławiaka, ewidentnie rozkręca się w kolejnych odcinkach i szczerze mówiąc to już zastanawiam się kto będzie grał Gorzyma w kolejnych sezonach. Mi pasuje do tej roli Oświęcimski, a jak Wy obstawiacie?

pawojc

Zgadzam się. Serial jest świetny. Miałam ogromne obawy i oczekiwania co do tego, jak serial będzie wyglądał, ale jestem bardzo zadowolona. Cielecka i Pławiak robią rewelacyjną robotę, duet Chyłka&Zordon idealny. Pozostali aktorzy także na plus, szczególnie imienni partnerzy, Kormak oraz Awit vel Dawid Szlezyngier. Serial trzyma w napięciu i mimo zmian fabularnych uważam, że jest to uzasadnione, ponieważ mamy do czynienia z ekranizacją.

Jestem po 6 odcinkach. Ostatni przed nami i jestem bardzo ciekawa, jak to przedstawią.

Co do kolejnych części to mam ogromną nadzieję, że powstaną. Ja w roli Gorzyma widziałabym Chabiora :).

narwaniec7

Mróz genialny. To się porobiło.

Baphomet

Taka jest prawda czy ci się to podoba czy nie.

Baphomet

nie jest to literatura najwyższych lotów, ale ma coś w sobie, że wciąga i chce się sięgnąć po kolejny tom :)

ocenił(a) serial na 1
narwaniec7

masochistka - wszystkie?? - co zrobiłaś złego że tak bardzo się biczujesz?

pluszek_644

A tobie co się stało w głowę, że negujesz dorobek jednego z lepszych współczesnych pisarzy kryminałów na świecie? Ja czytałem wszystkie jego ksiązki po kilkanaście razy.

ocenił(a) serial na 3
Andrzejek324

Naprawdę uznajesz Mroza za "jednego z lepszych współczesnych pisarzy kryminałów na świecie"? To chyba niewiele czytałeś i niewiele potrzeba, żeby wzbudzić twój zachwyt. Współczuję...

Azazelo

Czytam większość kryminałów jakie wyjdą. I polskich i zagranicznych. A takich zwrotów akcji jak u Mroza nie ma u żadnego pisarza na świecie.

ocenił(a) serial na 3
Andrzejek324

Może poczytaj coś poza kryminałami?

Azazelo

Nie interesują mnie inne gatunki książek, no trochę horrory, ale tylko takie o duchach.

Andrzejek324

Te zwroty akcji u Mroza to śmiech na sali. Odwrócić kota ogonem na ostatniej stronie żeby zachęcić do kupna następnej książki z serii. I tak za każdym razem. Ja już się nie dam nabrać.

MikeParcero

To chyba jakieś inne ksiązki Mroza czytałeś bo zwroty akcji następują w wielu momentach jego książek, nie tylko na samym końcu.

Andrzejek324

Przeczytałem większość. W chyba każdej z serii Chyłka na ostatniej stronie albo na max kilku ostatnich autor wrzuca bardzo tani zwrot akcji. Wszystko byłoby ok, ale te cliffhangery w samej końcówce są sztuczne i wyrachowane-skończę tak i tak to wtedy będą chcieć więcej.

MikeParcero

Z tym, że to nie żaden zwrot akcji tylko zakończenie sugerujące powstanie kolejnej części.

Andrzejek324

Niezły z Ciebie fanboj Mroza. Mróz pisze każdą książkę według tego samego przepisu, te twoje super zwroty akcji odhacza sobie ze swojego planu plus na ostatniej stronie odwrócenie kota ogonem żebyś kupił nową część. Ja się już nie nabiorę, jeśli ty chcesz, proszę bardzo.

Andrzejek324

"Czytam większość kryminałów jakie wyjdą. I polskich i zagranicznych."


Hahaha :D

andre_

A co w tym takiego śmiesznego ?

Andrzejek324

Śmieszne jest wypisywanie takich bzdur.

andre_

To nie są żadne bzdury tylko prawda i nie ma w tym nic dziwnego. Każdy ma przecież jakiś swój ulubiony gatunek literacki czy filmowy. Moim ulubionym są kryminały, dlatego czytam praktycznie każdy jaki wpadnie mi w ręce.

Andrzejek324

" Ja czytałem wszystkie jego ksiązki po kilkanaście razy."


Taaa … :D

andre_

Takie to dla ciebie dziwne ?

Andrzejek324

Dziwne że wypisujesz takie brednie.

andre_

Człowieku, jakie brednie? Jestem wielkim fanem Mroza i praktycznie każdą jego książkę czytałem po kilka jak nie kilkanaście razy. Ty nie masz jakiegoś swojego ulubionego autora, którego książki czytałeś wielokrotnie albo reżysera, którego filmy mógłbyś oglądać na okrągło ?

Andrzejek324

No po tym wpisie to nawet mój kot tarza się ze śmiechu po podłodze.....
Chłopie ogarnij się..

HRA

A co w nim jest niby śmiesznego, bo nie rozumiem zupełnie.

HRA

Strasznie mnie ciekawi co cię tak rozśmieszyło w moim poście. Może byś tak odpowiedział ?

HRA

Odpowiesz w końcu co cię tak rozśmieszyło? Bo będe ci codziennie skrzynke zaśmiecał jak się nie dowiem.

HRA

Wytłumacz mi w końcu co cię tak rozśmieszyło, bo zasnąć przez to nie mogę.

HRA

Odpowiadaj na pytanie bo detektywa wynajmę i z ciebie wydusi odpowiedź.

ocenił(a) serial na 6
narwaniec7

Czytalam książki i z pewnością jak wy miałam duże oczekiwania. Wiadomo, ze nie wszystko da się odwzorować i każdy ma swoją wizje bohaterów, miejsc itp., ale jednak serial daje radę. Czekam z niecierpliwością na ostatni odcinek i oczywiście na kolejny sezon, który ma być połączeniem „Kasacji” oraz „Rewizji”. Jestem bardzo ciekawa tego zabiegu i oczywiście Gierszała w roli Langera Juniora.

ocenił(a) serial na 6
mrrnobody

Gierszał wygląda zaje*ście.

narwaniec7

Masz rację, nie czytałam książki i serial mi się podoba.

narwaniec7

Ja się bałam tego serialu, bo jestem wielką fanką cyklu o Chyłce. Spodziewałam się, że zmasakrują totalnie ksiązkę.
A tu nie jest źle. Serial fajnie nakręcony, dobrze się ogląda. Mimo że znam treść i zakończenie, wciągnęłam się.
Na początku nie mogłam się przekonać do Cieleckiej, miałam swoją faworytkę na Chyłkę. Cielecka jest trochę zbyt dystyngowana i chłodna jak na Joannę (dla mnie Joanna jest jednak bardziej nerwowa i wybuchowa). Ale to dobra aktorka, więc daje sobie radę.
Przekonałam się do Cieleckiej - Chyłki.
Na duży plus Filip Pławiak :)
Jedyna, której nie mogę ścierpieć to Warnke, psuje mi oglądanie. Poza tym jestem pozytywnie rozczarowana, myślałam, że będzie gorzej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones