PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812539}

Chyłka

7,4 31 167
ocen
7,4 10 1 31167
5,0 4
oceny krytyków
Chyłka
powrót do forum serialu Chyłka

Infantylna fabuła

ocenił(a) serial na 4

Niestety potencjał serialu został zmarnowany. Koncepcja ciekawa - ekscentryczna adwokatka, broniąca najpodlejszych zbirów, dobre zdjęcia, całkiem znośni aktorzy. Niestety aby film był dobry musi mieć solidne fundamenty, ładne zdjęcia i celebrowani aktorzy nie wystarczą dla widza wymagającego! W dobie świetnych seriali, netflixa czy hbo go, odbiorca wymaga. Odbiorca jest inteligentny. Współczesny widz nie lubi, gdy serial poniża jego intelekt. Niestety tak się dzieje w przypadku „Chyłki”. Nie czytałam Remigiusza Mroza. Absolutnie kest mi obcy jego dorobek pisarski. Jeśli fabuła serialu opiera się na jego powieści to - albo owe zekranizowane dzieło jest za infantylne, albo z dobrego kryminału zrobiono serial dla 12-13 latków. Na poparcie tej tezy przykłady się dosłownie mnożą. Relacja z Vito nagle zamienia się w infantylną przyjaźń (i ta gra aktorska), Zordon nie wiadomo jaki jest bo jego postać zbudowana jest miernie, widzimy
grzeczno-zbuntowanego-pewnego siebie-niepewnego siebie-infantylnego-ale niby dorosłego faceta... . Postać Chyłki - mega potencjał, fajna aktorka, ale ponownie - konstrukcja postaci zbudowana z przypadkowych elementów. Szefowie kancelarii..., postać ojca dziewczynki i matki... i na koniec banalne rozwiązanie zagadki rodem z „Ojca Mateusza”...
Szkoda zmarnowanego potencjału.

ocenił(a) serial na 7
arwentae

Tu nie było żadnego zmarnowanego potencjału. Gdyby opisać fabułę powieści R. Mroza, to wyszłaby dokładnie taka infantylna historyjka, której absurdy i tak są w miarę strawnie podane w serialu. I tak jak książki są pisane fajnym językiem, tak tutaj była niezła gra aktorska i bardzo ładne zdjęcia, co w sumie tworzy po prostu przyzwoitą rozrywkę - i nic więcej.

ocenił(a) serial na 4
Knave

Zależy czego odbiorca wymaga od serialu... ja oczekuje czegoś więcej - zarówno od literatury jak i od filmów, seriali.

arwentae

To może wybierz produkcje innych stacji niż TVN.

ocenił(a) serial na 1
arwentae

W pełni sie zgadzam. Ojciec Nikoli jest skazywany podczas gdy dziecko żyje, nikt nie zrobił testów dna czy faktycznie jest ojcem. Pomijam fakt tragicznego lokowania produktu, rozjeżdżających sie faktów itd.
Dam przykład. To tak jakbym okradł sklep. Zadzwonil do kogos i powiedział ze widzialem jak ktos obrabował sklep. Done. Niewinny.

arwentae

Hej, czy może mi ktoś wyjaśnić kwestie z alarmem, oglądałem serial i czytałem książkę i bardzo mnie to nurtuje. Cała "tajemnicza" historia opiera się na tym że nikt nie wychodził z domu bo był włączony alarm. Nawet w opisach mamy "alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte". A tu cyk i w nocy wszyscy wyłażą z domu? Serio? Kordian był w firmie ochroniarskiej i potwierdził że alarmu nikt nie ruszał. Policja też to sprawdziła. O co kaman?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones