PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871189}

Chwała

Deo Geul-lo-ri
7,7 6 945
ocen
7,7 10 1 6945
Chwała
powrót do forum serialu Chwała

To powinno być zakazane.

kalambury1008

Tu nawet nie o to chodzi, że czyta kobieta. Ma ładny tembr głosu. Problemem wg mnie jest to, że nie czyta najlepiej. Aż mnie zastanawia na jakich zasadach zatrudniani są lektorzy. Umiejętności też powinny mieć znaczenie, bo tej pani trudno mi się słucha.

sylphid

A ja myślę, że jednak czyta ok i głos ma też ok, ale jesteśmy tak zesteorytypizowani, że tak ujmę, że jest to dla nas bardzo uwierające. To znaczy dla mnie już nie. To chyba jakiś piąty film/serial z lektorką i mnie już nie uwiera. Polubiłam. Cieszę się, że i na tym gruncie następują zdrowe zmianym

rozowaswinkapigi

Zgadzam się z tym, że polski odbiorca jest przyzwyczajony do tego, iż lektor musi być mężczyzną. Nie o to mi jednak chodzi. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z lektorem kobietą, ale ta pani, szczególnie przy końcu zdania (oczywiście moim zdaniem), niepotrzebnie obniża głos i zbyt mocno akcentuje ostatnie słowo, co przeszkadza mi w odbiorze. Chociaż też myślę, że być może podświadomie przejmuje melodię języka oryginału.

rozowaswinkapigi

Dlaczego nazywasz te poprawnie polityczne zmiany, dobrymi? Zakładasz, że męski lektor był wynikiem patriarchatu? Nie, po prostu uznano kiedyś, że męski lektor jest bardziej odpowiedni i nikt nie szukał parytetów. Tak jak w dyskontach spożywczych czy biurach, lwia część personelu to kobiety, tak tutaj lepiej wypada mężczyzna.

ocenił(a) serial na 7
Bokciu

Uznano kiedyś? Kto i kiedy? Jak to badał? :D

A to, że płace niezbyt prestiżowe nadają się dla kobiet to wynik, jak mniemam, innych badań, których tak samo nie jesteś w stanie zlokalizować w czasie ani przestrzeni? :D

hyrkan

Nikt nie badał, to wynik naturalnych procesów zachodzących w społeczeństwie na przestrzeni wieliu
 dekad.

ocenił(a) serial na 7
Bokciu

Jak grypa! :)

Dlatego uznanie, że wynik naturalnego procesu jest dobry, jest delikatnie mówiąc naiwne, a uczciwie mówiąc <cenzura>. ;)

Bokciu

Do serialu, w którym, mimo wszystko, większość postaci, zwłaszcza pierwszoplanowych, to kobiety, bardziej pasuje żeński głos.

kaoru

Faktycznie - genialne. Szkoda, że przez całe dekady nie wiedzieli o tym.

Bokciu

Wiadomo, istnieją dwie płcie, męska i poprawna politycznie xd

rozowaswinkapigi

Dziękuje za podzielenie się opinia. 100%racji

rozowaswinkapigi

Dokładnie, zgadzam się z Tobą w pełni i również uważam, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. I nie rozumiem co niektórzy muszą mieć w głowie, żeby w tym, że gdzieś jest kobiecy lektor doszukiwać się "poprawności politycznej" XDDD

rollingstonesid

sorry , ale te wasze dziunie czytające dialogi nigdy nie dorównają facetom. Moze mi jeszcze powiesz, ze czyta jak Łukomski? One same chcą dorównac facetom obniżając glos co brzmi śmiesznie

junia45

Nie dorównają twoim zdaniem. Inni nie muszą go podzielać.

rollingstonesid

Uważasz,ze ta lektorka dorównuje Knapikowi czy Łukomskiemu? Czytac dialogi trzeba umiec, Obejrzyj sobie Milczenie Owiec z Łukomskim albo Kompanię Braci, a potem sobie wyobraź tę lektorkę w tych filmach- to byłaby komedia.

junia45

Oglądałam, wyobrażam sobie i nie sądzę żeby bardzo mi to przeszkadzało. Chyba mam prawo do własnej opinii?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
junia45

Ale ja ci nie nie odbieram prawa do twojej opinii. To ty się na mnie rzucasz, bo wyraziłam zdanie, które jest odmienne od twojego.

rollingstonesid

Gdzie ci odebrałam prawo do twojej opinii? Dlaczego wy zawsze tak histeryzujecie?

junia45

A gdzie ja piszę, że zabrałaś mi prawo do mojej opinii? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Odpowiedziałam, na komentarz innego użytkownika, że zgadzam się z jego opinią, a ty zamiast ewentualnie w normalny sposób wyrazić swoją, burzysz się, bo nie zgadzasz się z moją. Jedyną osobą, która tu histeryzuje jestes ty: ojej, jak komuś mogą podobać się kobiece lektorki, skoro "dziunia" junia twierdzi, że są złe.

rollingstonesid

Nie, w mojej pierwszej opinii do ciebie nie bylo histerii. A ty mi zadałas pytanie , czy masz prawo do swojej opinii? Czytanie ze zrozumieniem się klania.

junia45

Nazywanie kogoś "poliniakiem", bo w normalny sposób pisze, że ma inną opinię niż ty, podczas gdy samemu od początku pisze się do tej osoby w napastliwym tonie, a potem twierdzenie, że to ten ktos "histeryzuje" xd

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
junia45

Już wcześniej miałam takie przypuszczenia, ale tym komentarzem dobitnie udowodniłaś, że to typowe konto założone do trollingu. Nie mam zamiaru dalej marnować czasu na jałową dyskusję z internetową krzykaczką, specjalizujacą się w odwracaniu kota ogonem, która w dodatku jest na tyle odklejona, że nie wiem jakim cudem łączy Ukraińców z tym, że komuś nie przeszkadza głos lektorki w serialu. Bajo ;*

ocenił(a) serial na 7
junia45

komedię tu tworzysz ;)

junia45

Nie muszą dorównywać, bo w niczym nie ustepują. Zgadzam się z osobami piszacymi, że to kwestia przyzwyczajenia i tego, że w Polsce się tak utarło, że lektorami w filmach i serialach są mężczyźni. Jeśli męskie głosy są z góry lepsze tylko dlatego, że są męskie, to dlaczego jakoś na panią Czubównę w filmach przyrodniczychj nikt nie narzeka? Albo na prezenterki radiowe czy lektorki czytające audiobooki? W wielu innych krajach, w których powszechne jest stosowanie lektora to jest normalne, że w filmach i serialach męskie kwestie czytane są przez mężczyzn, a żeńskie przez kobiety i również jakoś nikt tam na lektorki nie narzeka. Dla nich to byłoby dziwne i źle by brzmiało, gdyby wszytsko miało być czytane przez faceta. Poza tym, może komus się nie podobać głos lektorki, ale takie pogardliwe, lekceważace nazywanie kogoś "dziunia" z tego powodu jest poniżej jakiegokolwiek poziomu...

marost_88

wlasnie kobiety pasują do przyrodniczych, mówiłam o tym. Zresztą czubówna ma dobry glos, dykcję, barwę. Nawet jakiś film obyczajowy już bym z nią obejrzała.Ale ta laska z netflixa jest tragiczna, czyta dialogi jak książkę telefoniczną.Jest po prostu nudna. Niech znajdą przynajmnije dobry glos kobiecy a nie to coś.Jakiś dokument kryminalny chciałam obejrzeć na netflixie , też tam była ta dziunia, to nie mogłam tego sluchac.. Tragedia

ocenił(a) serial na 7
junia45

Lektor ma czytać dialogi "jak książkę telefoniczną". To nie dubbing, gdzie podłożony głos powinien oddawać emocje, głos lektora ma się rozmywać w tle, żeby widz mógł usłyszeć emocje z oryginalnej ścieżki dźwiękowej...

ocenił(a) serial na 7
junia45

Mnie się podobało, tobie nie. Mam taką propozycję. Ale ja nie muszę nikogo nazywać dziunią i zmyślać seksistowskich bzdur, żeby uzasadnić moje zdanie. :D

rollingstonesid

Również nie rozumiem tej gadki o "poprawności politycznej". Tym bardziej,że tak jak kobiecy lektor rzadko zdarza się w polskich filmach i serialach, tak to nie jest żadna nowość, a wręcz dawniej sie go częściej słyszało.

ocenił(a) serial na 9
rollingstonesid

Już tyle seriali "łyknęłam" z kobiecym lektorem, że nawet tutaj nie zauważyłam w sensie nie pomyślałam: o kobieta!

rozowaswinkapigi

głos ma fatalny. Przy zwykłym lektorze właściwie trudno poznać płeć. Nie wiadomo, czy to człowiek, czy robot. Wiemy że to faceci wyłącznie dzięki wiedzy. I istnieją faceci z takimi głosami jak te babowe lektorki. I gdyby ci faceci byli lektorami, też nie dałoby się słuchać. Kobiety lektorki są ok, jeśli mają głosy barytonowe albo tenorowe. A biorą jakieś przychlasty jałowe z ulicy, których połowy dźwięków nie słychać, a do tego po 15 minutach boli głowa. Już lepszy dubbing.

kalambury1008

Dlatego ja od razu wyłączyłem lektora, bo zabiłby mi przyjemność z oglądania. A wielu ludzi właśnie oleje ten świetny serial z tego względu, że jest kobiecy lektor

camthallion

A szkoda, bo serial jest rewelacyjny.

camthallion

Myślałem, że nie ma już analfabetów w Polsce

ocenił(a) serial na 9
nietzsche

Też tak myślałam,a jednak,,,,

ocenił(a) serial na 7
kalambury1008

Uwierało mnie to tylko chwilę, potem nie zwracałam uwagi, aż do tego komentarza. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.

ocenił(a) serial na 9
Podlizna

Dokładnie, mnie ta baba również irytuje, ale to kwestia chwili i idzie się do niej przyzwyczaić

ocenił(a) serial na 7
Podlizna

Oczywiście, że to kwestia przyzwyczajenia. Mi kobieca lektorka dosyć długo przeszkadzała w pierwszym serialu, który w ten sposób oglądałam, teraz nawet już nie rejestruję czy lektorem była kobieta czy mężczyzna, dopóki na filmwebie nie natknę się na kolejny temat gdzie ludzie marudzą, jakie to kobiety-lektorki są beznadziejne

kalambury1008

Każdy lektor niszczy

nietzsche

Wreszcie ktoś tu mówi z sensem.

ocenił(a) serial na 10
kalambury1008

Jak można azjatyckie seriale/filmy oglądać z lektorem? xD

D3tective

Normalnie. Oglądam zwłaszcza filmy i nie rozumiem zdumienia.

ocenił(a) serial na 6
kalambury1008

Dobrze że są napisy.

kalambury1008

Brzmi jak Ivona xd dobrze że można oglądać bez ;)

kalambury1008

A kto ogląda seriale czy filmy z lektorem lektor to zagłuszacz i powinien być zakazany

andrze_r

Ja oglądam i uważam, że każdy powinien mieć wybór.

ocenił(a) serial na 8
andrze_r

Moi 70 letni rodzice, którym jest tak po prostu wygodniej, mogą skupić się na oglądaniu, a nie czytaniu małych literek

kalambury1008

Uwielbiam lektorki.

ocenił(a) serial na 9
kalambury1008

istnieją napisy xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones