Chilling Adventures of Sabrina
powrót do forum 4 sezonu

Naprawdę rozumiem, że twórcy musieli nagle zamknąć mnóstwo wątków, co nie należało do najprostszych zadań, ale zakończenie to jakiś nieśmieszny żart. I nie chodzi mi o to w jak absurdalny sposób uśmiercono Sabrinę (bo Nick może sobie biegać w masce zbudowanej z jednego koszmaru, jasna sprawa), a to, co się wydarzyło później.

Netflix we wszystkich sezonach był bardzo konsekwentny. Dużo uwagi poświęcano tolerancji, orientacjom seksualnym, szacunku do odmienności. Niektóre elementy były wepchnięte na siłę, ale czaję – konwencja, tak ma być. I na sam koniec, kiedy wszystko można było całkiem sprawnie zamknąć, zafundowano jakąś chorą wizję Romea i Julii. Nie można insynuować takich rzeczy – po prostu tak się nie robi. Już się naczytałam komentarzy nastolatek, jakie to było romantyczne rozwiązanie akcji.

Nie, to jest złe, nie na miejscu i bardzo szkodliwe.

Więcej opowiadam tutaj, spoilery od 6:00, wcześniej zwykła recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=gFX5_F73U1w

ocenił(a) serial na 5
Alexandraaa

Oj, bardzo się z Tobą zgadzam.

Ba, jestem wręcz skonfundowany, szczególnie po tym, co odwalił NF razem z kastracją finału pierwszego sezonu "13 powodów". Stwierdzili - co za gnój - wywalamy scenę samobója. A teraz taki myk...
Niech tylko jedna osoba w potężnej depresji, pogrążona stratą partnera, rodzica, dziecka obejrzy to i coś mu się uroi...to NF ma problem.

Nie czytałem jeszcze opinii o zakończeniu, ale coś w swoich kościach czuję, że zbiera się potężny shitstorm i przeczuwam, że niedługo, owy epilog zniknie z tego serialu. Prawdopodobnie chcieli wcisnąć tam jakąś namiastkę happy endu, ale to co wykreowali jest straszliwie szkodliwe. Cóż - jeszcze raz - założę się, że ten epilog zniknie z czasem, albo w Ameryce usłyszymy jak jakiś rodzic czy partner oskarży NF o samobója twórców serialu.
Bardzo, bardzo to nieładnie wyszło...

Alexandraaa

Dlaczego ten wpis nie jest oznaczony jako spoiler???

Lukrecja_94

dokładnie moje pytanie! bardzo szkodliwy post :D

Lukrecja_94

Bo zaznaczyłam, że to spoiler, system jakoś tego nie przetworzył, a edytować - nawet przed pierwszą odpowiedzią - się z jakiegoś dziwnego powodu nie dało.

Nawet sobie sama zgłosiłam nadużycie, podając konkretny powód, ale Filmweb w ogóle tego nie wziął pod uwagę. Bardzo mi przykro.

Alexandraaa

sporo rzeczy psuje się na Filmwebie niestety i to coraz częściej :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones