PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008011}

Cesarzowa Sisi

Die Kaiserin
6,8 4 814
ocen
6,8 10 1 4814
Cesarzowa Sisi
powrót do forum serialu Cesarzowa Sisi

na nie_ stroje i fryzury - wolę dokładne odwzorowanie epoki a nie jakieś a la nowoczesne kreacje " w stylu" poza tym ok. Na razie obejrzałam dwa odcinki zobaczymy co dalej

ocenił(a) serial na 6
kargulowa555

A mi się to właśnie podoba. Jest ...nieoczywiste

ocenił(a) serial na 7
felis5

u mnie to zależy od filmu- podobało mi się np. w Amadeuszu, tu jakoś niekoniecznie moze to kwestia w którą stronę te " wariacje na temat " zmierzaja -mi się po prostu te akurat nie podobają

kargulowa555

Serial z 2021 wypada korzystniej . Stroje , fryzury . Niestety co za dużo to nie zdrowo

ocenił(a) serial na 7
kargulowa555

Dla mnie stroje i fryzury ok, za wyjątkiem siostry Elżbiety. Te krótkie włosy, sukienka z dekoltem i do tego torebunia (!) na balu to jakaś katastrofa.

ocenił(a) serial na 7
mippek

dekolty to akurat wtedy były większe niż teraz ale fryzura to rzeczywiście porażka- wygląda jak peruka pastuszka do jasełek

kargulowa555

Byłam w muzeum poświęconej Sisi i te stroje to bajka . Ona była guru mody . Mogli zwyczajnie odwzorować modele i byłoby cudownie

ocenił(a) serial na 7
Piotro8686

tylko pewnie dużo drożej niż uszycie sukni z kawalka jednolitego albo drukowanego fabrycznie materiału :)) jednak te wszystkie hafty , mereżki, lamówki , koronki , obszycia - to trochę kosztuje :)

kargulowa555

Myśle , że Sisi to dobra produkcja i wiele szczegółów zostało fajnie odwzorowanych . Oczywiście ja bym inaczej przedstawiła jej losy ale może dlatego , że za czasów szkolnych sama miałam dosyć wnikliwy referat na jej temat ( rok pracy ) . Ogólnie tez lubię te przełamania nutą nowoczesności . Najgorsze dla mnie były fryzury Sisi . Ta gdy stały wszystkie w czerni, i oczywiście ślubna. Sisi miała spięte włosy ale gustownie a nie jakieś warkoczyki jak przedszkolaka

ocenił(a) serial na 7
Piotro8686

dlatego m.in. lubię Downton Abbey nawet jeśli nie są to stroje 1: 1 to są tak obfite w detale ze można na nie patrzec bez końca zwłaszcza w dużej rozdzielczości.

kargulowa555

Osoby odpowiadające za kostiumy miały inną wizje . Często ktoś chce unowocześnić daną epokę i przełamać schemat ,aby lepiej się oglądało i patrzało . Ostatecznie nie koniecznie wychodzi to na plus. Ale znajdą się osoby dla których będzie to strzał w 10.

kargulowa555

Najbardziej mi zgrzyta fryzura Heleny, jakby nie zdążyli ucharakteryzować aktorki. Poza tym rozpraszam się na widok Ludwiki (bo tęsknię za serialem Dark) oraz Zofii (bo wygląda jak 50letnia Natalia Siwieć co mnie bawi)

kargulowa555

Stroje strojami, fryzur się nie czepiam, ale okulary słoneczne ??? Tu ich poniosło

ocenił(a) serial na 7
alldona

okulary przeciwsłoneczne juz wtedy istniały ale na pewno wyglądały trochę inaczej :) bo te w filmie to chyba mają plastikowa oprawkę :))

alldona

Dokładnie, już produkowali? Również fatalne są fryzury Sissi, ogromnym atutem księżnej były jej wspaniałe, nadzwyczajne włosy. Tutaj tego nie widzimy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones