PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008011}

Cesarzowa Sisi

Die Kaiserin
6,8 4 814
ocen
6,8 10 1 4814
Cesarzowa Sisi
powrót do forum serialu Cesarzowa Sisi

W tym serialu brakuje magii dzięki której ogląda się lekko i przyjemnie . Ludwika przedstawiona jako nadęta , rozgoryczona starsza Pani . Zero relacji matka = córka . Ze strony Elżbiety widoczna pogarda . Zofia bez wyrazu . Obie postacie w serialu z 2021 wypadły o wiele korzystniej . Nie wspomnę o ojcu Sisi. Niby postać biograficzna i udokumentowane liczne zdrady, temat zaczerpnięty z historii , lecz bezbarwna i nudna jak flaki z olejem . Aktor kompletnie nie nadaje się do roli . Moim zdaniem mogli rozbudować postacie Zofii, Elżbiety i Maksymiliana, a nie na siłę koloryzować wątek z bratem . Niestety serial wypada blado na tle produkcji z 2021 która pomimo iż jest mocno przesadzona i ma mniej wspólnego z historią , w mojej ocenie ogląda się lepiej niż produkcja Netflixa

Piotro8686

Mnie ciekawi wątek z Królem Gustawem Wazą, bo coś mi się to historycznie nie zgadza. O ile zrozumiałam w serialu sugerowano że Franciszek Józef jest nieślubnym synem Gustawa Wazy... Ale sprawdzając w jakich latach żył, to mocno się to nie zgadza. Poza tym nie znalazłam żadnego źródła, które by podawało taką informację, jakoby Zofia miała romans z Wazą... Zwłaszcza że żył jakieś 300 kat wcześniej. Poza tym nie czepiam się i serial mi się podobał :)

Anet_ka

Tutaj chodzi o Gustawa von Holstein-Gottrop-Vasa, zwanym książe Waza. Z nim Zofia miała romans, żył w latach 1799-1877

Cianastazja

Teraz już wszystko jasne :) dzięki za info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones