PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678038}

Cesarzowa Ki

Gi-hwang-hu
8,3 3 418
ocen
8,3 10 1 3418
Cesarzowa Ki
powrót do forum serialu Cesarzowa Ki

Tal Tal ♡♡♡

ocenił(a) serial na 10

Tal Tal jest poprostu najlepszy Jego inteligencja powinna byc wzorem Ja zaluje ze nie moze on byc z Njang szkoda
Bylo widac ze zakochal sie on w Njang ale musial to dusic w sobie bo ona byla kobieta cesarza
Bardzo podobalo mi sie to ze on tak jej pomagal i bronil
Tal Tal pasuje do Njang
Tal Tal jest przystony i kocham go ♡♡

Wika310

Zgadzam się w 100 %. Oczu od niego nie można oderwać:-) Jak lubisz też tego aktora, a nie tylko postać Tal Tala to polecam dramę http://www.filmweb.pl/serial/Ma-i+Si-keu-rit+Ho-tel-2014-721363. Fajna, zabawna.

aline

Polecasz? Widziałam już prawie wszystko z JJM to mogę obejrzeć coś z YHJ :) Jest już cała przetłumaczona, bo nie chciałabym czekać wieki na koniec bo jestem niezbyt cierpliwa :D Zaraz sobie zobaczę o czym jest xD Jestem ciekawa choć uwielbiam go jako Tal Tala, jest przeuroczy <3

Inesita84

Na dramaqueen jest przetłumaczone póki co do 5 odcinka włącznie ( jest ich 16 w sumie), na youtube jest wersja angielska do końca. Ja się uśmiałam, jest też tam wątek kryminalny, szczerze to jest taki sobie, ale dla YHJ warto obejrzeć. Objawił talent komediowy momentami i jest również uroczy :-) Inna fryzura, "normalne" ciuchy, no fajnie fajnie:-) Napisz koniecznie czy oglądasz i jak Ci się podoba, to może się przeniesiemy na forum tego serialu i powymieniamy się uwagami:-)

aline

Zobaczę 5 odc po polsku, a potem przerzucę się na angielski nie ma problemu :D Dużo śmiechu, to fajnie :D Kryminał z romansem w tle? Takie lubię najbardziej :D (Bones, Castle) mi odpowiadały xD De facto Cesarzowa Ki to moja pierwsza drama, zazwyczaj oglądałam bollywood, latinowood i kryminały z romansem w tle :D Teraz kolej na koreańskie seriale :D Cieszę się, ze zaczęłam od Empress Ki, poznałam fajnym aktorów: JJM< HJW i YHJ ich polubiłam najbardziej :D Dziś obejrzę pierwszy odcinek :D Tylko mam nadzieję, że nie będzie nic smutnego bo już dużo "nerwów/stresów" kosztowała mnie miłość Wang i Seung Nyang :D Oczywiście napisze jak mi się podoba i chętnie przeniosę się na forum :D
Co do innej fryzury. Wiesz ja go naprawdę lubię takiego Tal Talowego :D Ale chciałabym go zobaczyć w czasach współczesnych :D

Inesita84

Odpowiadając na Twoje pytanie: Polecam, choć też mam tam postać która mi nie przypadła, ale jest Jin Yi Han i mi to wystarczyło:-)

aline

Dla JYH obejrzę na pewno :D Niech się nie zakochuje nieszczęśliwie i będzie ok :D Choć trochę kłopotów czasem wskazane ;) Byle nie za dużo i niezadługo xD Niestety "przywiązuje się" do postaci dlatego nie chce powtórki z KI :'( Ale jak jest śmieszny i fajny to obejrzę na bank :D

Inesita84

jako wielki fan tal tala chciałbym się zapytać jaką funkcję pełnił w yuanie

aline

Zobaczyłam filmik na yt z My secret hotel, taki bez spojlerów bo za nimi nie przepadam, i zdecydowanie dziś obejrzę pierwszy odcinek, mam nadzieję, ze mnie zaskoczy pozytywnie oczywiście :D Za sam wygląd aktora ma juz u mnie 10 :D Taki mały spin off ;)

Inesita84

No nie będę nic spojlerować, obejrzysz to pogadamy.Napiszę tylko tyle, że perypetie będą, bo być muszą, bo byłoby nudno:-) Jest śmiesznie, ale i chwilami nostalgicznie. Mam nadzieje, że Ci się spodoba. Jak coś to pisz na forum po My secret hotel. Miłego oglądania:-)

aline

Za chwilkę zaczynam oglądać :D Jestem ciekawa :D Coś mi się wydaje, że mi się spodoba i to bardzo :) Odezwę już jutro z pierwszymi opiniami :D Dziękuję na pewno będzie miło :)

ocenił(a) serial na 9
Wika310

Wika jest wiele filmów z Ji Chang-wook jeżeli mogę polecić Ci to Koreańskie dramy z jego udziałem to daj znać. Inni skorzystali .Pozdrawiam Ewa

ocenił(a) serial na 10
klaudia1995_filmweb

Powiem tak, że bardzo pasuje Jin Yi Han do roli Tal Tala w tym filmie. Ma bardzo mądry wyraz twarzy, bardzo przyciąga uwagę, po za tym głos radiowy.Uroda nieprzeciętna, ale tez nie typowo azjatycka. Oglądając tego aktora w innych filmach uważam, że zmarnowany talent grając tylko role amantów. Szkoda. Aktor z takim profilem urody na zachodzie wiele by osiągną.

ocenił(a) serial na 10
klaudia1995_filmweb

Bardzo proszę polećcie mi jakiś film z JYH. Moja ulubiona postać Tal Tal z Cesarzowej Ki...

ocenił(a) serial na 9
Inkakob

Witaj Jest mnóstwo dram i filmów z Yi Han Jin ale na razie polecam żebyś założyła sobie konto na Viki tam wystarczy że wpiszesz Yi Han Jin i pokażą Ci się filmy z nim np.Family Is Coming . My Secret Hotel .Hooray for Love itp więc cóż pozostaje mi życzyć Ci dobrej zabawy i miłego oglądania .Pozdrawiam Ewa

ocenił(a) serial na 9
Wika310

Szkoda go jak cholera, ciekawe czy ona w ogóle zdawała sobie z tego sprawę. I tak go podziwiam, że znosi to tak mężnie, ja bym chyba nie wyrobił.

ocenił(a) serial na 10
Wika310

Zgadzam się z tym. To mój ulubiony bohater z Cesarzowej Ki. I mój ulubiony aktor koreański na drugim jest Ji Chang Wook.<3 czyli cesarz Togun.

ocenił(a) serial na 10
Wika310

A i polecam obejrzyj dramę Family is Coming nowa drama z Jin Yi Hanem wejdz na tą stronę https://www.viki.com/tv/26052c-family-is-coming. Ale jak wejdziesz w odcinki to znajdz napisy w języku polskim. Mówię ci fajna komedia warto obejrzeć tą dramę. Pozdro.

RRReSPect124

Dzięki , dzięki wielkie za link:-) Nie mogłam tego znaleźć z polskimi napisami:-)

Wika310

A moim zdaniem Tal Tal zakochal sie w Cesarzowej Gi, ale byl na tyle madry dla jednych tak dla drugich byc moze nie, ze poswiecil sie dla dobra Cesarstwa, ktore jednak bylo jego pierwsza miloscia. Mogl zostac kochankiem Niang Niang, ale jakby sie to skonczylo mozna przewidziec. Tal Tal byl mezczyzna z olejem w glowie, odpowiedzialnym wizjonerem.

Wika310

Cesarzowa Gi i Tal TAt laczyla pewna specyficzna wiez, wzajemny podziw i zainteresowanie soba nawzajem, byc moze nawet takie podniecenie. Kto wie, byc moze w innych warunkach, innym czasie ta dwojka moglaby byc ze soba w jakims zwiazku.

Wika310

Czy dla ludzi na tym forum istnieje tylko miłość romantyczna. Przecież kochać można na wiele sposobów. Zobacz jak wielka miłość łączyła Wanga i jego współtowarzyszy - może ich też ze sobą połączymy w pary ?! Dobrym przykładem wydaje mi się miłość, którą TalTal darzył swojego wuja i ile " głupstw" potrafił dla tej miłości uczynić. Prawdziwa przyjaźń, która bardzo często wiąże się z wyznawaniem tych samych ideałów była tym co najbardziej wszystkich urzekło w relacji TalTal -Nyang. Pomimo sympatyzowania ze sobą dostrzegali własne wady i chyba jako jedyni bez obaw i prosto w twarz potrafili nawzajem wyrazić swoje zdanie. Poza tym fakt, że w obliczu wyższego dobra potrafił zabić bliską mu osobę już go dyskwalifikuje jako kochanka Nyang (no chyba, że ktoś się lubuje w klimatach "mody na sukces", gdzie każdy z każdym), bo wówczas nie byłby już facetem z zasadami a jedynie kolejnym zaślepionym Cesarzem, który zabije pół świata dla swojej kobiety. Co do samego aktora to był on jednym z powodów, dla którego trzymałam się przez długi czas z dala od "Cesarzowej Ki". Widziałam go najpierw w "Secret Hotel" i okropnie mnie tam irytował. Przyznam jednak, że rolą TalTala potrafił zjednać sobie sympatię i to bardzo. Co do zachwytów nad jego grą aktorską to wydaje mi się to przesadą, gdyż postać TalTala nie była bardzo wymagającą rolą. Owszem zagrał ją świetnie ale jest to postać, która swoją powściągliwością wpisuje się w pewien schemat dramy koreańskiej. Choć dla odbiorcy np. europejskiego jest dość oryginalna.

Wika310

Obejrzałam "Cesarzową Ki" w całości. Najbardziej lubię (a jakże) TalTala, za tę jego powściągliwość i bezwzględną trafność osądów (masz wątpliwości? Spytaj TalTala, on się nie myli:) Chciałam się Was spytać skąd taka pewność, że był zakochany w Nyang? Podobno w pierwotnym scenariuszu planowano między nimi romans w jakiejś postaci. Całe szczęście z tego zrezygnowano, gdyż oprócz Cesarza, Wanga-Yu, Dang Gi-Se (ten to dopiero pies ogrodnika) kolejny zakochany to już tłok.

Wyczytałam gdzieś, że zamiast serca na dłoni TalTal miał okazywać swoje uczucie „oczami”. Tyle że dla mnie z tych oczu można wyczytać jedynie podziw i szacunek ale nie miłość (daleko tu do spojrzeń wymienionych wyżej trzech panów, których sposób patrzenia na Gi wyrażał wszelkie możliwe przejawy miłości – od tej zaborczej po oddanie aż po grób). Dla mnie była to wzajemna przyjaźń, która opierała się na relacji nauczyciel-uczennica, z ogromną dozą respektu i uznania.
Żadne z nich nie chciało między sobą rywalizować. Oboje też mieli świadomość, że jest tylko jedna osoba, która może ich rozszyfrować (TalTal szukając skarbu El Temura miał wątpliwości co do Pani Ki, powiedział wówczas Wujowi, że powie mu o swoich niepokojach jak wróci). Chwalił jej zdolności na wyspie Dae Cheong. Mimo to nie chciał, by wzrosła jej ranga i "stanęła ponad nimi" gdyż jako jeden z nielicznych zauważył jej spryt (dla reszty możnych była plebsem z Goryeo). Zdawał sobie sprawę, że jako przeciwnik może być niebezpieczna. Wypowiedział wówczas znamienne słowa: ludzie nie zdradzają, to czas jest zdradliwy. Ona natomiast wiedziała, że TalTal „może odczytać myśli kamiennego Buddy”. Zaniepokoił ją jego przedwczesny powrót z górniczej wioski. TalTal na odległość był bardziej niebezpieczny niż dom pełen Bajanów, Cesarzy i Cesarzowych.

Oboje znali możliwości strategiczne i intelektualne tej drugiej osoby i chwała im za to, że ideowo stali po tej samej stronie barykady. Jako wrogowie byliby sobie równi; jako sprzymierzeńcy o pierwotnie wyższej pozycji uczyniliby Yuan wzorowo zarządzaną krainą mlekiem i miodem płynącą. Tych, którzy zauważyli niesamowitość Seung-Nyang było znacznie więcej: Bool-hwa Park (żołnierz, który został oddanym, osobistym eunuchem Ki), Baek-Ahn (Bajan), ekipa Króla (no może poza tępym Jeom-Bak), nawet sam El Temur był pod wrażeniem. Czy oni wszyscy byli zakochali w Nyang? Nie, bo świat nie jest skonstruowany tak prosto a relacje międzyludzkie nie są tak oczywiste i … prymitywne (?) Od nienawiści do miłości to nie reguła. Do zakochania trzeba niekiedy fatalnej ironii losu (w końcu trzej zakochani poczuli pociąg do Szakala, gdy jeszcze myśleli, że jest chłopcem).

Jedyny moment, gdy pomyślałam że TalTalowi zależy na Seung-Nyang, to gdy próbował ją kilkakrotnie zniechęcić do zostania konkubiną. Wydawało mi się, że jego sprzeciw bo nie była z ich rodu, była z Goryeo, inne kandydatki są z najznamienitszych rodów i Nyang nie ma szans to jedna wielka ściema. Wiedząc, że „za murami pałacu czai się śmierć” próbował ją chronić niedopuszczając by weszła na drogę bez powrotu. Gdy poznał, że ma ona świadomość pałacowego pola walki, że ma plan i potrafi manipulować ludźmi (zna metody pozwalające zdobyć serca ludzi) pozwolił tej pojętnej uczennicy działać. Swoją drogą skoro potrafiła dzięki „Han Feizi” i „Dialogom konfucjańskim” odczytać co skrywa serce ludzi, czy była świadoma uczuć TalTala, gdyby takowe do niej żywił?

ocenił(a) serial na 10
Wika310

Tez kocham Tal Tal'a

Wika310

Ja nie widziałam jakoś tej miłości za to widziałam że ją podziwiał za to kim się stała za jej inteligencje,upór w dążeniu do władzy,wszędzie dopatrzycie się tego czego nie ma,idąc tym tokiem myślenia wszyscy którzy byli za nią byli w niej zakochani,jakie to infantylne......

Wika310

Rzeczywiscie w drugiej połowie dramy postac Taltala staje sie bardzo interesujaca, szkoda ze we wczesniejszych odcinkach nie pokazano tej strony jego osowobosci, a tylko biegal po krzakach za swoim wujkiem ;) Dobrze ze nie zdecydowano sie na pokazanie ze byl zakochany w Ki, tak wyszlo bardziej szlachetnie, intrygujaco. Taltal, Ki i Krol mysle ze pokazani zostali jako osowobosci wybitnie inteligentne, odwazne i szlachetne, ktore walczyly o wladze po to, zeby do wladzy nie doszli ludzie zli i skorumpowani, i zeby sensownie rzadzic krajem, tak zeby wszystkim zylo sie dobrze.
Ale mozna tez sie zastanawiac czy Taltal nie czul nic do Ki - na pewno ja szanowal i podziwial, bo jako osoba inteligentna i szlachetna widzial w niej te same cechy. Byla tez jedna scena - SPOILER!
Kiedy po smierci wujka Taltala Ki udaje sie do cesarza - Taltal chce ja zatrzymac i mowi ze znalazl dokumenty swiadczace o zbrodniczych zamiarach kanclerza - na co Ki odpowiada ze to ona musi wziac na siebie gniew cesarza, ze inaczej gniew cesarza spadnie na niego i ze mu nie uwierzy, i ze cesarstwo potrzebuje takich ludzi jak Taltal - i Taltal wtedy zaczyna plakac - jest wzruszony ze Ki go chroni? Ze dobrze o nim mysli i ze jej na nim zalezy? Ale tez wie ze Ki jest lojalna wobec cesarza i ze nie ma szans na uczucie muedzy nimi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones