PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780186}

Castle Rock

7,3 19 597
ocen
7,3 10 1 19597
7,5 6
ocen krytyków
Castle Rock
powrót do forum serialu Castle Rock

Co sądzicie o pierwszych trzech premierowych odcinkach?
Nie mam się osobiście do czego przyczepić.

Na początek co mnie zachwyciło od pierwszych sekund to fenomenalne, przepiękne zdjęcia, praca kamery i oświetlenie to kolejny ogromny plus, fabuła wciąga od pierwszych minut i stopniowo wprowadza nowe wątki.

Klimat! Czuję się go, chce się wiedzieć co dalej, mnie wciągnął i wgniótł w poduszkę niesamowicie, cały czas czuć dziwną atmosferę i nie wiadomo w jaką stronę to pójdzie.

Obsada - Kolejny ogromny plus, znakomity dobór obsady, wręcz idealny jak dla mnie. Nawet Andre Holland za którym w "American Horror Story: Roanoke" nie przepadałem i zagrał przeciętnie tutaj gra bardzo dobrze. Bill Skarsgård oczywiście to złoto, kradnie serial ilekroć pojawia się na ekranie, niepokojący, tajemniczy, unosi się nad nim ezoteryczna enigma. Może nie ma tu wymalowanej twarzy i nie trzyma balonika, ale nie przeszkadza mu to w wywoływaniu gęsiej skórki, a nawet ta niewiadoma związana z jego postacią jest jeszcze bardziej niepokojąca.

No i mamy tu oczywiście tajemniczych, dziwnych mieszkańców najpopularniejszego miasteczka Stephena Kinga, gdzie jedną z tych najbardziej wyróżniających się jest Molly Strand (dobra rola Melanie Lynskey) z tajemniczą przeszłością i sekretami.
W moje serce trafiła też Jackie, choć to może też z zamiłowania do Jane Levy którą role kocham czy to w Evil Dead z 2013 czy Don't Breathe czy Podmiejski Czyściec - i tutaj postać świetna. Cieszy mnie też bardzo Scott Glenn (którego głównie kojarzę z Pozostawionych i Daredevila), ma talent do zagadkowych sentencji i niepokojącej gadki i Sissy Spacek, która chyba najbardziej jest znana z roli Carrie z 1976.
Również te mniejsze role cieszą oko. Terry O'Quinn (John Locke <3), Noel Fisher czy cameo Frances Conroy (przy której nawet się nie zorientowałem przy 1 odcinku że to ona i dopiero jak zauważyłem w napisach końcowych jej nazwisko prześledziłem dokładnie :D).

Żałuję tylko że Hulu nie wypuściło całego sezonu, gdyż z ogromną chęcią zrobiłbym sobie maraton. Jest niepokojąco, fabuła intryguje, niektóre sceny są naprawdę świetnie zrealizowane, co niektórzy bardziej strachliwi, mogą w niektórych momentach się przestraszyć, no i czuje się klimat Stephena Kinga, jest parę znanych schematów które się pojawiają w wielu jego powieściach i opowiadaniach no i również znajdują się tu nawiązania większe i mniejsze do jego twórczości, nie jest to istne "scavenger hunt" i mała znajomość z jego twórczością absolutnie nie przeszkadza w odbiorze ale jest jak dla mnie dodatkową satysfakcją. Nie przeszkadza w odbiorze tym co nie są mocno oczytani w Kingu a również dostarcza więcej przyjemności tym dobrze zaznajomionym.

Ścieżka dźwiękowa - dobrze dobrana, ma parę wpadających w ucho klimatycznych ambientów.

Nie wiem co tu jeszcze napisać, bo wyszła z tego chyba recenzja, ale nic nie poradzę na emocje po seansie świeżo :D świetny scenariusz, dobrze przemyślane dialogi, wciągająca fabuła i gęsty klimat który trzyma przez cały seans, znakomita obsada (główna, drugoplanowa jak i gościnna) z dobrze wykreowanymi postaciami z których każdy ma jakąś mroczną tajemnicę i w których można znaleźć co nieco z innych książkowych bohaterów wykreowanych przez Kinga, jak i znane schematy które fanom Kinga również nie są obce, ale również połączone z czymś oryginalnym i nowym, świetna mieszanka, fani Kinga pokochają i cała reszta kochająca horrory dziejące się w jakichś przeklętych miasteczkach czy małych mieścinach z dziwnym mieszczaństwem i tragicznymi, nadnaturalnymi, licznymi anomaliami i wypadkami.

Dla mnie to premiera roku, oglądałem sporo seriali z tego roku, część robiąca wrażenie inne nie, ale żaden nie wciągnął mnie tak jak Castle Rock i z ogromną niecierpliwością czekam na to co będzie dalej i mam nadzieję że serial utrzyma poziom.
Ma to być format antologii, więc pewnie każdy sezon będzie przedstawiał inną historię w Castle Rock i jestem jak najbardziej za takim czymś.

Premierę 3 odcinkową oceniam na 10/10 - Jestem ogromnym fanem Kinga, ale żeby nie było że jestem nieobiektywny - seriale takie jak "The Mist" czy "Under the Dome" to dla mnie tragedia i krzywda dla twórczości Kinga, spora część filmów na podstawie twórczości Kinga sam uważam za niezbyt udane ale Castle Rock może stanąć obok Mr.Mercedesa i 11.22.63 jeśli chodzi o seriale i to na przodzie, bo choć nie jest ekranizacją jednej powieści to ma w sobie mnóstwo klimatu, schematów i samego Kinga i to jest serial na podstawie twórczości Kinga godny samego twórcy.

Hulu ostatnio zachwyca mnie coraz bardziej serialami a teraz jeszcze bardziej podwyższyło sobie poprzeczkę i jestem za to wdzięczny <3

Co sądzicie o nowej produkcji Hulu?

ocenił(a) serial na 10
Rrouge

Jeszcze dodam po namyśle (bo czuję że takie komentarze mogę się pojawić ;D - wiem, wiem, oceniam serial po 3 odcinkach, jestem niepoważny, ale taki jest zawsze mój dziwny sposób oceniania, oceniam po premierze a później oglądam dalej i sprawdzam czy ocena się utrzyma taka do finału czy nie i jak bardzo się zmieni, więc to że teraz mam "10" nie znaczy że takie zostanie do końca, choć mam ogromną nadzieję że zostanie :)

ocenił(a) serial na 5
Rrouge

Gdzie można obejrzeć serial za damro?

ocenił(a) serial na 8
Rrouge

Czy są gdzieś polskie napisy? Gdzie mogę to obejrzeć?

ocenił(a) serial na 10
gruszeckisebastian

Napisów polskich jeszcze nie ma, bo jakimś cudem najbardziej oczekiwana premiera lata nie znalazła się na jak na razie żadnej platformie (ale HellSubs Team zajmuje się tłumaczeniem) ale w internecie powinieneś w wersji ang znaleźć bez problemu, niestety wolałbym tu linkami nie rzucać żeby nie dostać upomnienia, bana czy coś ale jeśli wpiszesz to z dopiskiem "online" to powinno ci się wyświetlić ;)

ocenił(a) serial na 10
gruszeckisebastian

Od 2 sierpnia serial będzie dostępny na HBO Go :)

ocenił(a) serial na 9
Rrouge

Trochę bałem się przeczytać. Nie wiem dlaczego oznaczyleś Spoilery :) Na szczęście żadnych ważnych informacji związanych z fabuła nie ujawniłeś. Opis zachęcił mnie jeszcze bardziej sam uwielbiam powieści i opowiadania Kinga i ten jego małomiasteczkowy klimat ale też uważam serial Mgła i Pod kopułą za porażkę. Czekam na napisy PL i zaczynam oglądać ;)

Rrouge

Serial naprawdę świetny, po 3 odcinkach jestem zachwycony, mój nowy ulubiony serial-horror, oby tylko utrzymał taki poziom.

ocenił(a) serial na 9
Rrouge

jestem po pierwszym odcinku-zapowiada się rewelacyjnie, jest mnóstwo smaczków, obawiam się, że to jest ten serial, który należy obejrzeć min. 2 razy. Gdy zobaczyłam kopułę w więzieniu- pierwsza myśl "zaraz wyskoczą z tego inni aktorzy z Lost" :P
Jednak mam pytanko, w ostatniej scenie w oczach Dala Lacy pojawiają się jakieś obrazy jak sądzicie co to jest? Jeśli wytłumaczenie pojawiło się w kolejnych odcinkach, wybaczcie, ale wakacyjna pogoda wyjątkowo skutecznie mnie odciąga od laptopa i nie robię takich maratonów, jak zimą ;)

ocenił(a) serial na 8
sylwia_jarzab

przeczytałem wszystkie książki Kinga, obejrzałem wszystkie filmy na ich podstawie jak i seriale. Moim zdaniem "Castle Rock" przez 3 odcinki nie pokazał zupełnie niczego interesującego, poza zarysem głównego wątku, w którym de facto zupełnie nie wiadomo o co chodzi. Ja rozumiem zrobić tak pilota, ale 3 odcinki pozbawione jakiejkolwiek akcji, przerwane tylko kilkoma scenami z halucynacjami, wizjami i retrospekcjami przeszłości? Castle Rock jest po prostu nudny. Mam nadzieje, że sie to zmieni.

ocenił(a) serial na 5
walkingdead

Jak to piszą w internetach: 100/100 albo taka prawda ;-)

ocenił(a) serial na 3
walkingdead

dokładnie jestem po 4 odcinkach i już mam dość,nie jestem ciekawy następnych...

ocenił(a) serial na 8
Rrouge

Mi również się podoba mam nadzieję że będzie tak dobry jak mr.mercedes który moim zdaniem jak dotąd jest najlepszą ekranizacja Kinga no i jest polski akcent Zalewski bardzo fajnie

karolonka

Po ostatnim odcinku raczej nie jest to powód do dumy ;)

ocenił(a) serial na 8
rafalspuka

Jeszcze nie dotarlam właśnie oglądam 3 ;)

ocenił(a) serial na 8
rafalspuka

Biedny chłopaczyna ;(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones