PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780186}

Castle Rock

7,3 19 597
ocen
7,3 10 1 19597
7,5 6
ocen krytyków
Castle Rock
powrót do forum serialu Castle Rock

Niestety twórcy chcąc pokazać filozoficzną naturę zakończenia przeplatającą się przez cały sezon- problem wyboru i wątpliwości, zapomnieli o tym, że finał musi być też satysfakcjonujący. A ten niestety nie był pod żadnym względem. Spodziewałem się fajerwerków, a dostałem niewypał. Wielka szkoda.

davidroikk

W mojej ocenie też wielki zawód. Widać chcąc nakręcić kolejny/kolejne sezony wrócili do początku.

ocenił(a) serial na 7
lukas77

Ma być drugi sezon, ale podobno z inną historią, więc zakończenie nijak się ma do tego.

ocenił(a) serial na 7
davidroikk

Cały sezon super, powoli do rozwiązania całości i...kapa. Tak naprawdę nic się takiego na koniec nie wydarzyło, nie uwierzył mu i wrócili do początku. Niby jakiś rzeczy można się domyślić, ale jakoś finał nie satysfakcjonuje jak napisałeś. Ale zastanawia mnie jeden motyw, gdy dwaj Henry byli w lesie i czarny mierzył z broni do drugiego to przez chwilę biały miał twarz starca? Dziwne to było i zastanawia.

ocenił(a) serial na 10
alienowa

To miało być niby takie pokazanie że "JEST DIABŁEM JEDNAK" ale twórcy w wywiadzie powiedzieli że to jedynie perspektywa była Henry'ego wtedy, jak i że przez upływ lat "Dzieciak" mógł się zmienić więc......tak.......widocznie dają tu wieloraką interpretację, z jednej strony możemy uznać całą historię o drugim wymiarze za wyssaną z palca ale wtedy gdzie Henry był przez te 11 dni? No i z samą postacią "Dzieciaka/Henry'ego 2/Diabła" są nadal wątpliwości. King uwielbia zostawiać takie rzeczy do interpretacji i do rozmyśleń......

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

O tym pomyślałam, że miało to pokazać iż jest niby Diabłem, ale jeśli spojrzeć na to z całości to nie ma to takiej spójności jak po 9 odcinku i drugim wymiarze, to dla mnie miało logiczną całość. I właśnie to co napisałeś, gdzie był 11-letni Henry? Nie miał odmrożeń, a będąc w innym wymiarze nie było zimy plus miał prześwity, że siedział w klatce. Rozmyślenia są, ale tutaj po prostu wracamy do początku.

ocenił(a) serial na 8
alienowa

A mydlana figurka w ręce odnalezionego Henrego - kiedy i gdzie ją zrobił?

ocenił(a) serial na 7
jaca1969

Patrz, zapomniałam o tym. Niby było chyba tak, że zrobił bądź miał już ją w tej klatce co był przetrzymywany, ale jeśli to by nie była prawda z tym wymiarem to nie trzyma się to kupy znów.

ocenił(a) serial na 8
alienowa

Biały Henry też robił figurki -kto ich tego uczył..?

A buda w lesie w 4odc? ( zalozylem o tym temat ale widzę że nie jest ciekawy)
Kto kogo i kiedy tam trzymał?

ocenił(a) serial na 7
jaca1969

A tego nie pamiętam, może ich matka, fakt, że dostała tamte drewniane figurki, ale może umiała też zrobić? Może myślała iż też będą się przenosić w czasie czy coś. Nie wiem, jest parę takich niedopowiedzeń, chyba trzeba robić notatki przy oglądaniu.

A co do tej budy , to ktoś juz coś pisał o tym, była tam jakaś miska, może było tam zwierzę, nie wiem, mało o tym było i nic innego nie wniosło.
Można się tylko domyślać.

alienowa

U Kinga to normalka. Prawie nigdy nie tłumaczy wprost, skąd się wzięło zło. Bo nie o to Kingowi chodzi, elementy paranormalne i nadprzyrodzone, to dla Kinga jedynie tło, dla historii które chce opowiedzieć, a opowiada o ludziach. To ludzie są tym największym złem i ich wybory, te małomiasteczkowe, idylliczne społeczności, pięknie wyglądające na obrazku, skrywające mroczne tajemnice, fanatyzm i zaślepienie (motyw pastora traktującego biblię zbyt dosłownie to znany element twórczości). I tak np. "Under the Dome" to nie opowieść o kopule spadającej na miasto, ale o mieszkańcach z których w ekstremalnych sytuacjach wychodzą najgorsze instynkty. Myślę, że sednem serialu są wybory jakie podejmują bohaterowie i konieczność życia z ich konsekwencjami.

ocenił(a) serial na 7
PanSowa_12

Tutaj to masz rację. Bardziej wszystko skupia się na ludziach, ich wyborach i skrywanych tajemnicach, decyzjach jakie podejmują w danych sytuacjach. To jest ciekawe, bo różnie można się zachować tym bardziej jeśli coś jest nieznane, ale jednak tak szkoda iż to nie zostało bardziej rozwiązane tylko pozostają domysły, a raczej taka prawda jaką sami sobie przyjmiemy.

ocenił(a) serial na 9
alienowa

Wg. mnie to były wytwór umysłu czarnego Henry'ego, który uzasadnia późniejsze ponowne uwięzienie. Nie chciał mu uwierzyć, nie chciał sobie przypomnieć swojego losu, postanowił nadal tkwić w złudzeniach i narracji, że biały Henry może być jednak diabłem.

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

O ile po 9 odcinku miałem szczękę przy samej ziemi i z w pewnym sensie czułem pewne... zadowolenie, że w końcu wiem o co chodzi, tak 10 odcinek mnie po prostu ROZWALIŁ na kawałki.

Całe przeświadczenie, że W KOŃCU coś zrozumiałem z tego serialu :D runęło jak Ruth skacząca z mostu :D

Z jednej strony - podoba mi się to, że jest tajemniczo, ale chyba trochę aż za bardzo.
Może jestem "za głupi", może za mało takich seriali oglądałem, żeby wyłapać wszystkie smaczki...

Nie uważam 10 odcinka za zawód - bardziej za zaskoczenie, gdyż nie tego się spodziewałem i myślałem, że fabuła "skręci" w inną stronę.

ocenił(a) serial na 9
fotomini

Polecam teorię z tego wątku https://www.filmweb.pl/serial/Castle+Rock-2018-780186/discussion/Final-+jedno+wi elkie+wtf,3031633

Widzę że jestem w mniejszości, ale mnie pomysł z wymiarami nie przypadł do gustu. Za bardzo w stronę SF zaczął serial odchodzić. Wytłumaczenie, że dzieciak jednak był demonem jest bardziej mroczne i lepiej pasuje do twórczości Kinga.

ocenił(a) serial na 9
davidroikk

a jakich to fajerwerków się spodziewałeś ?

ocenił(a) serial na 10
davidroikk

To ja mam pytanie po co go karmili? Mogliby nie karmic i by umarł…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones