Californication
powrót do forum 7 sezonu

Ocena ogólna serialu 6/10. Pierwsze 4 sezony to najlepszy serial mojego życia (jestem fanem Kalifornii :)))) kocham ją ). Serial miał to coś co przyciągało. Przede wszystkim był to DRAMAT i romantyczna (czyli niespełniona!) miłość Hanka do Karen. Hank był pisarzem i miał pisać książki, prowadził rock'n rollowe życie czyli sex, chlanie,panienki i koka. Te 4 sezony pokazywały zagubienie porządnego człowieka i chęć naprawy życia - powrót do Karen i miłość do córki. Okazjonalne wątki komediowe i łóżkowe sceny dodawały dramatyzmu życia. Styl życia Hanka to marzenie niejednego faceta - brak stałej pracy, porsche, alko i panienki :) ale jednak była szczera chęć Hanka do powrotu do "domu". Koniec 4 sezonu czyli ucieczka ze znienawidzonego LA i od Karen w stronę słońca po dobrym zakończeniu procesu sądowego było idealnym zakończeniem - ucieczka i niedopowiedziana dalsza historia. I jeszcze jazda highwayem w porsche w strone słońca :) :(((( dla mnie wtedy było 10/10 bo fabuła spięła się w całość i trzymała się kupy.Następne sezony to już kpina. Przypomina to sezon 7 i jego fabułe gdzie przy stole siedzą grubasy i ciecie i wymyślają na siłę jakiś plot. Historia utraciła sens, postacie przypadkowe, utarte schematy, zwroty o 180 stopni co odcinek, wszystko zrobione na odpi****dol i bez żadnej kontynuacji miedzy odcinkami - jakby każdy odcinek pisał kto inny. Kretyńskie poniżanie Runksa, Hank który chce wrócić do Karen, ale tak naprawdę nie chce, bo nie jest zdecydowany (sezon 5 chyba) !!! Po prostu kibel te 3 ostatnie sezony. Nowa rodzina Hanka to już no comment , bezsensowne skomplikowanie fabuły na 11 odcinków :/ ??? Zakończenie denne, wszyscy są szczęśliwi, prosche zostawione obok lotniska? Błagam Was... I ten list, pisany chyba przez gimbusa a nie przez pisarza ! Zero składni i sensu i jeszcze bez zakończenia, co za żal. Jedyny plus tego zakończenia to jego wykonanie - przypomnienie kapitalnych początków i Rocket Man , chociaż użyty już 3 raz to jednak jest super. Będę tęsknił za CA, za Hankiem, 7 lat życia mi minęło na tym serialu, jestem już stary. Sezony 1-4 oglądałem chyba już 5 albo 6 razy sam, teraz oglądam z dziewczyną od początku - polecam obejrzeć pierwszy odcinek sezonu 1 i powrócić o 7 lat....mhm.... :( moja historia za dziewczyną jest podobna znamy się 8 lat i też ciągłe powroty i rozstania, normalnie jak Hank i Karen :D Poza tym kocham LA i serial będę pamiętał do końca życia. Niesamowity styl Hanka i wszystko po prostu świetne w sezonach 1-4. Łezka mi się kręci bo wiem że to koniec, Duchovny jest stary i nie będzie już czegoś tak pięknego. Piękna historia się kończy i zostaje pustka :(


Rocket Man !

szymona_czubaka

Z malymi wyjątkami piejesz peany na czesc Californication i dajesz tylko 6?

Ja rowniez zawsze bede pamietal ten serial, dwa pierwsze sezony fantastyczne, reszta tylko niezła a momentami średnia i słaba. Najgorsi byli debilni raperzy (a np. Eddie Nero wymiótł) i tak jak piszesz, poniżanie Runksa. Rocket Man zawsze genialnie uzyte, tak jak "California" Beth Hart na koniec 6 sezonu - chocby po to warto bylo ogladac ten w sumie sredni sezon.

Czego nie rozumiesz z Porsche? To mialo symbolizowac ostateczna smierc Hanka jako ruchacza, pijaka, wciągacza i pelne oddanie sie Karen i Becce. Moja ocena serialu 9/10

ocenił(a) serial na 8
szymona_czubaka

Ja obecnie oglądam 7 sezon i zastanawiam się czy go dokończyć. Zupełna masakra. To nie Californication. Ale nie zgodzę się co do jednego - bo podobaly mi sie sezony 1-4 oraz 6, gdzie serial wrócił do starego poziomu z sezonu 2 dzięki Atticusowi i postaci Faith, która zresztą moim zdaniem była tak fajnie napisaną postacią, że powinna mieć dłuższy angaż, jak Mia. Ale wiadomo - to nie mogło się ciągnąć dalej.

ocenił(a) serial na 6
szymona_czubaka

Pomijając nudną fabułę, słabe dialogi i denny humor ostatnich sezonów to samo zakończenie serialu było jak z filmu romantycznego dla nastolatek przeczytał list w samolocie ona powiedziała "heh nie wystarczy" i chwilę potem się całowali. 0 emocji, totalne rozczarowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones