PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37633}

Buffy: Postrach wampirów

Buffy the Vampire Slayer
6,8 26 131
ocen
6,8 10 1 26131
8,7 3
oceny krytyków
Buffy: Postrach wampirów
powrót do forum serialu Buffy: Postrach wampirów

komisk - 8 sezon buffy

użytkownik usunięty

Hej, przeczytałam właśnie 35 - jak widać ostatnią część komiksu 8 sezonu Buffy, czy ktoś orientuje się co będzie dalej i kiedy? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

użytkownik usunięty
beksi

http://buffy-not-only-one.blog.onet.pl/
Zapraszam serdecznie!

No cóż, wcale mnie nie dziwi ten wybór. Spike jako czarny charakter był swietny i chyba lubiłam go w tej "złej" odsłonie nawet bardziej niż Angelusa :) Choć ciężko mi by było wybrać lepszego "złego" wampira :) Super, że wygrał - słusznie mu sie ta wygrana należała :) Co do posądzania, że ciąg dalszy Buffy bylby teraz zbijaniem kasy na fali popularnosci wampirów, to bzdura - trinityR masz rację. Buffy i Anioł Ciemności były o duuużo wcześniej niż Zmierzch :)

attra

Buffy i Angel były wcześniej niż zmierzch i jak ktoś mówi inaczej jest to ignorancja albo kiepski żart. Naprawdę głupotą jest twierdzić że film na podstawie kultowych seriali sprzed kilku lat jest nabijaniem kasy na fali popularności wampirów. Założę się że kina na taki film poszli by głównie fani Buffy i Angela a nie filmów w stylu zmierzch.
Znalazłam fajny artykuł w internecie po angielsku. Buffy to najlepszy film do adaptacji tv.
http://www.digitalspy.co.uk/ustv/news/a235273/buffy-is-best-film-to-tv-adaptatio n.html
Zgadzam się całkowicie:)

beksi

A jakies nowe wiesci z komiksu? Bo nic nowego nie słychać od jakiegos czasu. Co do filmu, to fajnie by było gdyby powstał. Już po tym jak kończy się serial o Buffy i Angel. Po ostatniej bitwie i wogóle... Angel jest człowiekiem, wraca do Buffy... Chociaż nie wiem czy nie podobał mi się bardziej jako wampir niz jako czlowiek. Ehhh marzenie :)

użytkownik usunięty
attra

ja bym tam zrobiła ze Spikea człowieka, ale to już wiecie;]

W temacie komiksu pojawiły się na razie trzy ważne informację postaram się je wpisać po angielsku a następnie przetłumaczyć, mam nadzieję że uda mi się to w miarę dobrze.

1) Opis numeru 37.
Spike and Buffy are finally reunited (*sigh*) and lucky him-he's discovered the source of all her problems, and it's not Angel. Now Buffy must revisit the place where love was indiscriminate, the Scoobies were formed, and Hell's mouth was closed for good.

Joss Whedon and Georges Jeanty launch readers into the finale of Buffy Season Eight, promising more adventure, twists, and turns. Bonds are tested, lives altered, and oh!-the fate of humanity hangs in the balance.

Joss Whedon writes the series finale!

(Spike i Buffy w końcu ponownie są zjednoczeni (* westchnienie*) i on szczęśliwy poznał źródło wszystkich jej problemów, i nie jest to Angel. Teraz Buffy ponownie musi odwiedzić miejsce gdzie miłość była bezkrytyczna, Scoobies zostały utworzone, i Wrota Piekieł zostały zamknięte na dobre.

Joss Whedon i Georges Jeanty wprowadzają czytelników do finału Buffy Season Eight, zapowiadając więcej przygody, zawirowań i kolein. Więzi są przetestowane, życia zmienione , i o! - los ludzkości waży się.

Joss Whedon pisze finał sezonu!)

2)Fragment wywiadu Georges Jeanty na temat ostatnich numerów komiksu.
“Everything comes to a head. We will find out what the Twilight symbol means and just how important Buffy and Angel are to each other on a cosmic level.”
“Big battles. Cataclysmic events! Angels will weep! The end of season eight could set the stage for Buffy season nine…

”
(“ wszystko pójdzie naprzód. Dowiemy się co symbol Twilight znaczy i jak ważni są Buffy i Anioł dla siebie na kosmicznym poziomie.”
“ duże bitwy. Katastrofalne wydarzenia! Anioły będą płakać! Koniec sezonu osiem położy podwaliny do Buffy sezonu dziewięć? ”

3) Ósmy sezon Buffy będzie wydany w postaci animacji. Poszczególne numery będzie można znaleźć na iTunes.com. albo na Amazon.com. Odcinki są dostępne za opłatą od 0,99 dolara do 1,99 dolara każdy. Całość 19 odcinków zostanie wydana na DVD 4 stycznia 2011.
Więcej informacji tutaj.
http://www.buffyforums.net/forums/showthread.php?t=14050&page=4

Zapowiada się niezwykle ciekawie :)

beksi

Właśnie przed chwilą przeglądałam wiadomości z Comic Con i znalazłam coś takiego:
“The editor said the "Riley" one-shot would reveal how Buffy's Angel became the series antagonist Twilight and said that by the time Joss Whedon closed out "Buffy Season 8" there would be "a lot of tears."
(“ redaktor naczelny powiedział że "Riley" one-shot wyjawi jak Anioł Buffy stali się antagonistą serii Zmierzch i powiedział, że do czasu zamknięcia serii przez Jossa Whedona "Buffy Season 8" będzie dużo łez.)

Co do filmu zgadzam się z tobą attra. Zresztą mówiłam to już wiele razy że chcę szczęśliwe zakończenie z wielką bitwą i koniecznie Angel musi wrócić do Buffy jako człowiek.
Dla mnie nie ma różnicy czy Angel jest wampirem czy człowiekiem musi tylko chodzić w swoim czarnym płaszczu. Uważam że taki ubiór bardzo mu pasuje wygląda w nim bardzo seksownie i tak mrocznie. No i zawsze miałam słabość do mężczyzn w czarnych płaszczach, najlepiej długich do samej ziemi nie wiem czemu.
Na szczęście marzenia nic nie kosztują no i fajnie gdy się spełniają, więc możemy marzyć dalej :)

użytkownik usunięty
beksi

hm... tylko, że w długim płaszczu to spike chodził a nie angel... może i angel czasami, ale to jest raczej znak firmowy spikea

ocenił(a) serial na 9

Może gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie, ale wybaczcie, nie chce mi się wszystkiego czytać. Czy ktoś mógłby mi napisać, gdzie szukać, dostać komiks?

użytkownik usunięty
Ekslibria

http://chomikuj.pl/marcia993/*e2*99*a5*e2*99*a5*e2*99*a5BUFFY+THE+VAMPIRE+SLAYER +-+ANGEL*e2*99*a5*e2*99*a5*e2*99*a5/KOMIKSY/8+SEZON+Buffy+the+Vampire+Slayer
http://chomikuj.pl/anyanka_/Buffy+Season+8

Angel w serialu często chodził w czarnym płaszczu. Już w Buffy w trzecim sezonie czasami można go w nim zobaczyć na przykład w odcinku 17 Enemies.
Nawet Doyl w odcinku czwartym Angela mówi o nim „Lubi zgrywać bohatera... odchodzi w mrok, powiewając za sobą długim płaszczem... ...w ten tajemniczy pociągający sposób.”

Dopiero w piątym sezonie Angel rzadziej go zakładał, ale to chyba dlatego że został szefem oddziału kancelarii prawniczej Wolfram & Hart, a tam raczej obowiązywał bardziej oficjalny strój.

beksi

Właśnie znalazłam ciekawy wywiad wideo ze Scottem Allie który jest jednym z twórców sezonu 8 Buffy na Comic Con. Można w nim usłyszeć kilka Spoilerów co do dalszych numerów oraz sezonu dziewiątego.
http://buffyfest.blogspot.com/2010/07/exclusive-interview-with-scott-allie-at.ht ml?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed:+Buffyfest+%28Buff yfest%29

P.s Jeśli dobrze usłyszałam to zobaczymy Angela i Spike w 9 sezonie, było by super. Coraz bardziej nie mogę się doczekać. :)

beksi

Małe sprostowanie odcinek trzeciego sezonu Buffy w którym miedzy innymi możemy zobaczyć Angela w czarnym płaszczu to odcinek 15 Consequences, nie 17 jak napisałam wcześniej. Dokładnie scena gdy Angel na prośbę Buffy porywa Feith do swojego domu i próbują ją przekonać by wróciła na stronę dobra. Po prostu pomyliłam odcinki, mój błąd.

beksi

OMG!! Czy ja dobrze czytam o Buffy i Spike? Czy me oczy mnie nie mylą i płatają figle?
Czyli jednak nie Angel... Beksi -
(Spike i Buffy w końcu ponownie są zjednoczeni (* westchnienie*) i on szczęśliwy poznał źródło wszystkich jej problemów, i nie jest to Angel. Teraz Buffy ponownie musi odwiedzić miejsce gdzie miłość była bezkrytyczna, Scoobies zostały utworzone, i Wrota Piekieł zostały zamknięte na dobre. -


czy to znaczy to, o czym nie chcę myśleć, a moja romantyczna acz głęboko ukryta natura się przeciw temu buntuje? Bo jak wiesz ja jestem zwolennikiem A& B :)

użytkownik usunięty
attra

hm... ja dla mnie to nadzieję mają raczej fani BS niż BA bo Ba jest barrziej oczywiste:D Ale jak To Whedon happy endu nie zrobi więc możemy liczyć na BS
Ale nic nie jest pewne, bo reunited nie znaczy dosłonie zjednoczeni w sensie, że jako para, tylko reunited możne również znaczyć spotkanie po latach. Komiks przyniesie odpowiedzi

Moim zdaniem chodzi tu bardziej o zjednoczenie w walce albo po prostu o ich ponowne spotkanie. Tym bardziej że w tym wywiadzie Scott Allie powiedział że Spike wie więcej o Twilight niż Giles i inni. Była również mowa o tym że relacje Buffy z Angelem i Spikiem zostaną na razie odłożone na bok, bo ona ma w tej chwili większe problemy niż to. Tajemniczo brzmi dla mnie stwierdzenie że Angel będzie musiał na chwilę odejść by załatwić jakieś inne ważne sprawy o których twórcy nie mogą jeszcze mówić. A najbardziej zastanawia mnie stwierdzenie że dowiemy się jak bardzo Buffy i Angel są ważni dla siebie na kosmicznym poziomie.

Najważniejsze dla mnie jest to że potwierdziło się że Angel nie jest big Badem sezonu, bardzo ciekawi mnie o co chodzi. Na pewno jest to coś związanego z Sunnydale . Jeśli kierować się okładką numeru 37 i numerem 20 prawdopodobnie chodzi o coś co pojawiło się w pierwszym sezonie, nie wiem jakieś wydążenie chyba. Jak bym miała obstawiać to właśnie w numerze 37 Buffy i Spike cofną się w czasie by to sprawdzić.

A i podobno ten fragment odnosi się do osób najbliższych Buffy “Buffy must revisit the place where love was indiscriminate, the Scoobies were formed, and Hell's mouth was closed for good.”
Dokładniej “love was indiscriminate” ma symbolizować miłość Buffy czyli Angela, the Scoobies were formed jej rodzine czyli Willow, Xandra, Down, Gilesa i innych, and Hell's mouth was closed for good jej najlepszego przyjaciela Spike właśnie. Takie wyjaśnienie pojawiało się na jednym z forów i moim zdaniem jest ono bardzo prawdopodobne a napisał je fan Spuffy co wiele dla mnie znaczy.

Co do zakończenia w tym sezonie raczej nie będzie szczęśliwe. Moim zdaniem, Scoobies zostaną rozłączeni ich przyjaźń zostanie zniszczona, po prostu każdy pójdzie w swoją stronę. W sezonie 9 będą starali się odbudować swoją więź. Dlatego ma być więcej komiksów i więcej postaci dostanie swoje mini serie.

Powiem tak moim zdaniem jak oglądam obydwa seriale drugi raz i po ponownym przeczytaniu komiksu moje nadzieję rosną na szczęśliwe zakończenie dla B/A a o to dlaczego.
Jak do tej pory żaden z twórców nie potwierdził czy Buffy kocha Spike jak kochała Angela, w tej kwestii prawie zawsze dostajemy odpowiedzi wymijające. Spike nawet oficjalnie nie był jej chłopakiem. Z tego co pamiętam nie zostało potwierdzone o co chodziło Buffy w ostatnim odcinku siódmego sezonu gdy powiedział Spikowi że go kocha. Jest na ten temat mnóstwo różnych teorii. Jedne mówią że kochała go jak Angela inne że jak przyjaciela są również takie które mówią że Buffy specjalnie dała ten naszyjnik Spikowi a nie Angelowi bo przeczuwała że coś może być nie tak i wolała go poświęcić. A jej słowa miały oznaczać przepraszam i dziękuje.

Natomiast to że Buffy wciąż kocha Angela jest pewne mówił nawet o tym kilka miesięcy temu sam Joss Whedon, dziwiąc się czemu wszyscy są zaskoczeni że to on jest Twilightem. Bo od początku było wiadomo że to ktoś bardzo ważny dla Buffy. Już nie wspomnę o wywiadach Georges Jeanty, on prawie w każdym z nich powtarza że Buffy i Angel są bratnimi duszami, wciąż się kochają i powinni być razem.

Ze wskazówek z komiksu to:

w numerze 34 gdy Willow mówi o tych których Buffy najbardziej kocha pojawia się najpierw Angel a dopiero za nim Spike.

Buffy i Angel są jak dwie połówki Jing i Jang.

Kiedy Angel w numerze 33 mówi jej że nie mogą być szczęśliwi z nikim innym ona przyznaje mu racje. Już nie wspomnę jak szybko mu uwierzyła, kiedy jej powiedział że nie zabił tych dziewczyn.

Po tym co się wydarzyło między nimi w numerze 34 raczej nie wyglądała na niezadowoloną i powiedziała Angelowi w numerze 35 I Did Miss You czyli zatęskniłam za tobą a następnie wzięli się za ręce i wrócili razem na ziemie by pomóc reszcie.

Mina Buffy jak zobaczyła Spike, raczej nie wyglądała na zadowoloną, chociaż tu można się kłócić że to może być również zaskoczenie.

No i okładka numeru 36 Buffy jako Bella, Angel jako Edward a Spike to Jacob czy jak mu tam. Można to zinterpretować dokładnie tak że Buffy i Angel są właśnie zakochani a Spike to ten trzeci czyli przyjaciel który się w niej kocha, ale ona bardziej kocha Angela. Nie wiem czy dobrze napisałam ale tak było w zmierzchu z tego co pamiętam.

I jak już pisałam od dawna mówi się że Joss Whedon jest bardziej fanem B/A podobno właśnie dlatego Angel pojawił się na końcu Buffy i w piątym sezonie wciąż za nią szalał ( podobno za piąty sezon Angela w całości jest odpowiedzialny właśnie on, za wcześniejsze sezony w tym gównie trzeci i czwarty odpowiada David Greenwalt oraz reszta jego współpracowników. Joss chciał się bardziej skupić na Buffy i tylko podpisywał się pod ich pomysłami)
Jak wiadomo Joss Whedom w tych sprawach jest wyrocznią on decyduje o wszystkim.

To chyba wszystko co pamiętam, jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę bo trochę za bardzo się rozpisałam.

użytkownik usunięty
beksi

wow... no to się rozpisałaś:) Ale zapomniałaś o jednym, to, że Buffynie cciała stracić Angela to jedno, ale on musiał uformowaźć linę obroy w LA gdyby Buffy nie podołała, dlatego nie założył naszytjnika, a Spike... sam go chciał.
Powiedziała Spikowe że go kocha bo dopiero wtedy to sobie uświadomiła, w końcu poświęcił się dla niej i dla wszystkich i to sprawiło, żźe wreszcie uwierzyła w jego dobro.
W tym momencie nie narzucam tu nikomu ani A ani S, tylko tak stwierdzam fakt. Rilego też przecież w pewnym sensie kochała, prawda?

Wiem trochę za dużo ale chciałam zamieścić wszystkie moje argumenty.

Nikt tak naprawdę nie zaprzecza że Buffy kochała Rileya i Spikea. Chodzi raczej o sposób w jaki ich kochała, co do tego są cały czas spory.
Istnieją różne rodzaje miłości, miłość mężczyzny do kobiety i odwrotnie, miłość do przyjaciela, do rodzeństwa, miłość rodzicielska i tak dalej.
Ja na przykład bardzo kocham moją przyjaciółkę jest dla mnie jak siostra, wiem że mogę na nią liczyć w każdej nawet najgorszej sytuacji. Jest ona dla mnie prawdziwą podporą i wiem że zna mnie jak nikt inny. Często powtarzam jej że ją kocham i że wiele dla mnie znaczy. I nie oznacza to że jestem lesbijką, bo mam również chłopaka którego bardzo kocham.
To że Buffy powiedziała Spikewi że kocha kiedy umierał, może oznaczać że właśnie kochała go w ten sposób jak najlepszego przyjaciela, kogoś na kogo może liczyć i kto jej nigdy nie zawiedzie. Równocześnie mogła właśnie chcieć podziękować mu za to co dla niej zrobił mówiąc w ostatniej chwili to co pragną usłyszeć najbardziej.
Nie koniecznie musiało to oznaczać że kocha go jak mężczyznę czy kochanka i że kochała go tak bardzo albo nawet bardziej niż Angela.

Z tym naszyjnikiem napisałam tylko że istnieje taka teoria. Wiem że niby miał uformować drugą linię obrony w L.A. na wypadek gdyby Buffy nie podołała. Chodzi o to że niektórzy fani serialu twierdzą że to była tylko wymówka właśnie żeby go przekonać do wyjazdu. Może jest w niej ziarno prawdy, nie wiem jak obejrzę siódmy sezon jeszcze raz to się nad tym zastanowię. Teraz bardziej myślę nad wskazówkami z komiksu może jeszcze na coś wpadnę.

Ja tez nie chcę narzucać nic nikomu. Po prostu lubię dyskutować i podawać swoje argumenty. Rozumiem że ktoś może mieć inne zdanie i fajnie jak potrafi je przedstawić kulturalnie nie wykłócając się.

użytkownik usunięty
beksi

ja już w niczym nie kopie:D Wątpię, że robią pierwsze sezony czy nawet dalsze twórcy planowali sezon komiksowy dokładnie.

Szczerze ja też w to wątpię że twórcy robiąc wcześniejsze sezony, planowali sezon komiksowy. No chyba że robiąc sezon siódmy tu jestem prawie pewna że tak. Dlatego zostawili tak dużo nie domówień, moim zdaniem chcieli po prostu zachęcić fanów do interesowani się dalej losami Buffy.
Dużo ostatnio przeglądam zagraniczne fora i wielu fanów którzy sięgnęli po komiks zrobiło to dlatego że nie do końca byli zadowoleni z sezonu siódmego i zakończenia. Po prostu za dużo rzeczy nie zostało w nim do końca rozwiązanych i wydaje im się rozwiązania znajdą w komisie.
Ja chyba też należę do tej grupy chociaż ostatecznie przekonało mnie dopiero pojawienie się Angela.

użytkownik usunięty
beksi

SPOILER
heh, mnie wkurzyło na początku jak buffy była z kobietą, potem zrobiło się smutno, kiedy zapytała Xamdera czy dla nich jest już za późno, a jeszcze potem zdenerował mniezwiązek Dawn - Xander, ale teraz jest już ok:D

Dla mnie równie związek Buffy z Satsu był nie potrzebny. Do dziś wydaję mi się to głupie i wepchnięte na siłę. Jeśli chodzi o Buffy i Xandra miałam wrażenie że twórcy w pewnym momencie chcieli nam uraczyć dziwnym związkiem na wzór Angela i Cordeli. To znaczy wspaniali przyjaciele, rodzina i nagle bum kocham cię powinniśmy być razem. Następnie dowiadujemy się że jest za późno więc to uczucie szybko znika. Tym bardziej że zaraz pojawił się Angel. Związek Xandra z Dawn podoba mi się, chociaż też początkowo patrzyłam na niego sceptycznie i on wydawał mi się dla niej za stary. Po jakimś czasie zrozumiałam że Dawn bardzo wydoroślała, zmieniła się i nie jest już małą dziewczynką a dojrzałą kobietą. Muszę przyznać ze dopiero teraz bardzo polubiłam tą postać, w serialu mnie denerwowała.

Ogólnie dla mnie teraz komiks zaczął się rozkręcać, chociaż nie zbyt podobała mi się część Twilight. Po prostu spodziewałam się czegoś lepszego, niektóre wątki uważam za trochę naciągane i momentami postacie które znałam z serialu zachowywały się jak by były niespełna rozumu ( mam nadzieję że zostanie to racjonalnie wyjaśnione). Właściwie dopiero pod koniec numeru 35 wszystko zaczęło wracać do normy i teraz z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)
Pozdrawiam

beksi

A ja własnie wczoraj zobaczyłam ostatni odcinek 7 sezonu Buffy i jedno muszę stwierdzić z całą stanowczością. Spike wiedział, że Buffy go nie kocha, wiedział że kocha Angela ( ich pocalunek gdy się zobaczyli... mówi sam za siebie) i gdy Buffy powiedziała mu, że go kocha nie omieszkał jej powiedzieć, że on wie iz tak nie jest. Spike był bytrym wampirem i mimo że kochał Buffy - to nie był zaslepiony. A rozmowa B z A... Mimo, że Buffy nie powiedziała, że będzie czekać, to jednak gdy Angel chciał odejść bez jej odpowiedzi, to go zatrzymała i powiedziała, że patrzy w przyszłosć bardzo odległą - czyli moim zdaniem zostawiła go z nadzieję i wskazówką.
Strasznie mi było żal Spikea - a to że wreszcie naprawdę poczuł swoją duszę... Ehh łza sie w oku zakręciła. I dlatego tak mi sie podobało, że wrócił w Angelu :)
Ale to nie zmienia faktu, że uważam że powinien być z kimś kto go prawdziwie kocha, a nie dostawać namiastki uczuć, gdy nie mozna być z tym kogo się kocha naprawdę ( A i B)
S

attra

Zgadzam się z tobą w zupełności attra.

Właśnie dziś przeczytałam nowy wywiad ze Scottem Allie na temat sezonu 8 i 9. Trochę jestem jeszcze zamotana tym co przeczytałam. Oto moje główne spostrzeżenia.

Już prawie na sto procent jestem pewna że w sezonie 9 Scoobies będą oddzielnie. To tłumaczy czemu sezon 9 ma się składać z dużej ilości mini serii, które będą się składać w jedną całość.

Spike i Angel pojawią się w sezonie 9. Spike będzie pojawiał się częściej z powodu jego statku kosmicznego który chyba będzie pełnił bardzo dużą role. Więcej mamy się dowiedzieć z komiksów o przygodach Spike w których ma pojawić się Willow ( w tych komiksach będzie między innymi pokazane jak wszedł w posiadanie statku oraz opisane jego przeznaczenie) Akcja tych komisów ma się dziać jakiś czas przed sezonem 8.

W komiksie The Riley one-shot ma się pojawić gość specjalny, jakaś bardzo lubiana postać która pojawiła się wcześniej w serialu.

Pod koniec numeru 36 Buffy wybierze się w podróż do Sunnydale nie wiadomo dokładnie po co wszystko się wyjaśni już w komiksie.

Podobno Last Glaeming ma oznaczać coś w stylu ostatni przebłysk słońca zanim zapadnie noc. Tak ma skończyć się sezon 8. Od razu wpadło mi do głowy że sezon 9 będzie trochę przypominać Angel After The Fall. Przypomnę że w tym komiksie akcja dzieję się po zakończeniu sezonu 5 serialu, kiedy to Los Angeles zostało wysłane do piekła przez Wolfram & Hart w wyniku pomyłki Angela.

Bardzo ciekawi mnie rola Spike i jego statku kosmicznego oraz kto jest tom tajemniczą postacią która ma się pojawić.
Najbardziej wiarygodną teorią jeśli chodzi o Spike wydaje mi się że ten jego okręt ma służyć Scoobies do przemieszczania się pomiędzy sobą. Wyjaśniałoby to jego częstą obecność w sezonie, bo pojawiał by się w seriach opowiadających o poszczególnych postaciach oraz bardzo ważną role statku. A jeśli chodzi o tajemniczą postać to chciałabym zobaczyć Drusille, bo to jedna z moich ulubionych postaci.

Jeśli chodzi Angela to moja teoria jest taka, że jego mniejszą role można tłumaczyć tym że będzie pojawiał się tylko w numerach poświęconych samej Buffy. Jeśli założyć że Scoobies będą na końcu osobno, bardzo możliwe ze skłócone z Buffy to miało by to sens.

To tylko teorie mam nadzieję że chociaż w małej części udało mi się przewidzieć co będzie dalej.

Tu podaje adres strony z tym wywiadem, może wam uda się wyśledzić coś co mi umknęło albo coś źle przetłumaczyłam.
http://www.buffyforums.net/forums/showthread.php?p=490926

Pozdrawiam.

beksi

Właśnie pojawiła się okładka oraz opis numeru 38. Podaje adres: http://www.buffyforums.net/forums/showthread.php?t=14387

While Super Buffy is fighting side by side with Spike in Sunnydale, Angel is on the other side of world fighting demons of his own. As Twilight he was given a clear mission in regard to Buffy-help her reach the next plane, together create a new world, and end all suffering. But Buffy doesn't play by the rules, and this "higher plane" and a lifetime of happiness with Angel wasn't gonna cut it-not if she had to sacrifice her family to keep it. And now Angel has to answer for his failings as Twilight-willingly or not.

Back in Sunnydale everyone is fighting for their lives against a horde of demons, and someone close to Buffy joins forces with a villain from the past to strive for a common goal-protect the seed.

Spróbowałam to przetłumaczyć na polski mam nadzieję że mi się udało jeśli ktoś zauważy jakiś błąd to proszę o poprawienie. Będę naprawdę wdzięczna.

Podczas gdy Buffy walczy ramię w ramię ze Spikiem w Sunnydale. Angel po drugiej stronie świata walczy z własnymi demonami. Jako Twilight otrzymał jasną misję w odniesieniu do Buffy, pomóc jej przejść do następnego poziomu , razem stworzyć nowy świat, i zakończyć wszystkie cierpienia. Ale Buffy nie gra zgodnie z zasadami, a "wyższy poziom" życia i szczęścia z Angel nie zamierza zatrzymać, jeśli musi poświęcić swoją rodzinę. Angel ma teraz odpowiadać za swoje wady jako Twilight ( tu nie jestem pewna czy dobrze przetłumaczyłam) świadomie albo nie.
Powrót do Sunnydale każdy walczy o swoje życie przeciwko hordom demonów i ktoś bliski Buffy łączy siły z wrogiem z przeszłości w dążeniu do wspólnego celu, ochrony nasienia (zarodka)

Dawn prawdopodobnie umrze szkoda mi Xandra, ma pecha wszystkie jego ukochane umarły. A i Xander chyba będzie Big Badem sezonu i zdradzi Buffy.

Zapowiada się ciekawie no i wyjaśniło się dokąd Angel wyjedzie

beksi

O kurcze, takie wieści kilka godzin przed wyjazdem na urlop :) Jak myslisz, czy oni wreszcie będą razem? Mam nadziej, że tak. A co decyzji Buffy że nie poswięci rodziny, to teraz chyba wie co skłoniło Angela do poproszenia proroków o cofnięcie czasu... tez nie chcial poświęcać Buffy ani niewinnych ludzi ( sądzę, że dlatego, że miał i tak zbyt wiele istnień na sumieniu...) Co do Xandera to faktycznie ma pecha, ale mam nadzieje że Big Badem sezonu bedzie Spike ( zapewne to nierelne) bo znów mógłby zabłyszczeń w jak dla mnie swoim najlepszym wydaniu :)

attra

Wierzę że będą razem, może nie teraz w sezonie 8 ale na pewno na końcu sezonu 9. Podobno Firma Dark Horse która wydaje komiks Buffy zamierza rozmawiać z firmą IDW która wydaje komiksy, Angel o połączeniu obu serii. Po za tym nie może być inaczej to główna para z tego serialu. Wiele osób które nie nawet go nie oglądało, tylko o nim słyszało kojarzy tę parę. Wiem z własnego doświadczenia. Często kiedy mówię innym że lubię Buffy, to się mnie pytają czy to o tej dziewczynie co jest pogromczynią zakochaną w takim ciemnowłosym wampirze.

Właśnie wczoraj na forum zagranicznym pojawiła się teoria że niby Buffy na końcu tego sezonu będzie w ciąży z Angelem. Podobno dużo na to wskazuje.
Po pierwsze cała sprawa z księciem którego musi uratować Buffy, skora ona jest nazywana królową pogromczyń a Angel najlepszym z wampirów czyli niejako królem to ich dziecko będzie księciem ( trochę to naciągane ale kto wie)
Po drugie podobno w starszych wywiadach można znaleźć dużo podpowiedzi na ten temat.
A po trzecie ta cała sprawa z tą ochroną tego nasienia podobno na to wskazuje.
Powiem ci że na początku trochę mnie to rozśmieszyło nie wiem czemu, ale później stwierdziłam że mogło by być ciekawie. I moim zdaniem ten ich seks wtedy miał by jakieś znaczenie, bo teraz ta sprawa jest bardzo tajemnicza. Jak przeczytałam to pierwszy raz to zastanawiałam się po co to było.

Zgadzam się co do decyzji Buffy, pozwoli jej lepiej go zrozumieć kiedy się dowie o tej jego decyzji o ile nie wie. Z tego co pamiętam oficjalnie nie było powiedziane że się dowiedziała o tym w jakikolwiek sposób. Chociaż skoro była w niebie, to nie wykluczam że wiedziała.

Co do Xandra to mimo że jak teraz oglądam Buffy widzę w nim więcej wad niż wcześniej, to nadal go lubię. Naprawdę jeśli Dawn umrze to moim zdaniem będzie to niesprawiedliwe, i bardzo bolesne dla niego.

Super by było gdyby Spike był big Badem sezonu, to by wyjaśniało dlaczego tyle wie o Twilightcie. I fajnie jak by wrócił stary dobry super Spike :)

P.S Miłego Urlopu :)

beksi

Nie wiem czy o tym już czytaliście. Seria Angel dołączy do sezonu 9 Buffy firmy Dark Horse. Oficjalną informacje przeczytałam dziś, pojawił się również specjalny wywiad Scotta Allie na ten temat tutaj w temacie na samym dole w zakładce Spoiler. http://www.buffyforums.net/forums/showthread.php?t=14679

Szczerze to jestem strasznie podekscytowana, dla mnie to jedna z najlepszych wiadomości jaką dostałam ostatnio.

Jeśli dobrze przeczytałam to Angel będzie mieć własną serię. Postać Buffy pojawi się w książkach serii Angel i odwrotnie Angel pojawi się w Buffy . Również pozostałe postacie z serii Angel będą powijały się w sezonie 9 Buffy i odwrotnie.
Największą nadzieję wiąże z tym że dowiemy się wreszcie czy Buffy wie o Connorze, ciekawa jestem ich spotkania. Równie liczę na pojawienie się Ilirii, uwielbiam jej postać.
Pozdrawiam.

beksi

witam znów, wreszcie miałam czas tu zagladnać.
Wiadomości jakie piszesz mnie również cieszą. A jako romantyczną duszę, daja mi nadzieję, że jednak A&B maja szansę zaistnieć wreszcie jako para :) No bo skoro oboje bedą brali udział w swoich seriach... Ciekawi mnie czy Buffy wie o synu Angela, ciekawa jestem jak zareaguje. Ogólnie - czekam z niecierpliwością na nowe wiadomości i mam coraz większe nadzieje na pozytywne zakonczenie. Mam tylko nadzieję, że Spike bedzie znów "dawnym" soba i ubarwi obie serie swoją osobą :)

attra

Według mnie powrót serii Angel do tej samej firmy wydawniczej co Buffy ma same plusy.

Jak już pisałam Connor, naprawdę chcę zobaczyć jego spotkanie z Buffy, uważam że jest to kwestia która powinna być rozwiązana już dawno.
Wiem że podczas spotkania Buffy i Angela w sezonie siódmym on miał jej powiedzieć że ma syna ale ostatecznie twórcy zrezygnowali z tego pomysłu i moim zdaniem bardzo dobrze, bo wprowadziło by to tylko niepotrzebne zamieszanie.
Przede wszystkim uważam że Buffy powinna o tym wiedzieć już wcześniej skoro Willow i Feith wiedziały. Wiem że przyjaźń pomiędzy Willow i Buffy tak miej więcej od szóstego sezonu nie była tak bardzo mocna jak wcześniej, ale mimo to nie wyobrażam sobie żeby Will nie powiedziała jej o tak ważnej sprawie. Również Angel mógł jej powiedzieć wcześniej przecież utrzymywali kontakt telefoniczny i moim zdaniem trochę głupio z jego strony gdyby trzymał to przez tak długi czas w tajemnicy. Poza tym pamiętam że jak Willow dowiedziała się w czwartym sezonie Angela o Connorze to niebyła tym wcale zaskoczona. Wiem że istnieje teoria że to przez zaklęcie Jasmin które miało sprawić że każdy kto był związany z Angelem i przebywał w L.A albo okolicach, zachowywał się jak by on tam był od zawsze ale jak na razie jakoś mnie to do końca nie przekonuje.

Chciała bym też zobaczyć reakcję Buffy i reszty na Illiryjie oraz jej związek ze Spikiem. W ogóle nie wyobrażam sobie już dobrego Spika bez Illyri, strasznie mi się podobało jak się nią opiekował w komiksie After The Fall. Chcę żeby ta para razem powiła się w komiksie Buffy. Skoro Spike nie może być zły to niech przynajmnie będzie ciekawą postacią a taką właśnie jest z nią.

Bardzo bym chciała również zobaczyć jeszcze raz Lorna, bo mam do niego straszną słabość jest świetny.

Dziś na jednym forum ktoś w komentarzach napisał że bardzo by chciał zobaczyć spotkanie Dawn i Connora oraz że byli by oni świetną parą lepszą niż ona i Xander i ja się z tym zgadzam zawsze mi się wydawało że pasują do siebie.

Po połączeniu odwodu komiksów coraz głośniej i częściej mówi się że ta apokalipsa z 8 sezonu to właśnie początek Shansu, więc dla mnie jako fanki Angela i pary B&A jest naprawdę super. No i wiadomo cieszy mnie to że częściej będziemy widzieć tą parę razem :)

Jak pojawią się jeszcze jakieś nowe wiadomości to dam znać.

beksi

I zapomniałam dodać jeszcze. Wreszcie dowiemy się które komiksy z Serii Angel wydawane przez firmę IDW są kanoniczne bo z tym w tej chwili jest kłopot. Oficjalnie tylko pierwsze 17 czyli te na których okładce widnieje nazwisko Joss Whedon jest wliczanych do kanonu. A jeśli chodzi o resztę to właściwie nie wiadomo czy jest to kanon czy nie, bo twórcy sami mijają się z odpowiedziami w wywiadach. Więc liczę na to że i ta kwestia będzie rozwiązana.

beksi

Właśnie czytam pierwsze opinie i spoilery dotyczące numeru 36 i muszę to napisać.
Podobno w tym numerze Buffy mówi Angelowi że jest on miłością jej życia i że to z nim chcę spędzić swoje życie, następnie pozwala mu odejść a on obiecuje że wkrótce ją znajdzie i do niej powróci. Jeśli to prawda to jestem strasznie szczęśliwa i nie wiem co myśleć. Nie spodziewałam się tego tak szybko. Zaraz zacznę poszukiwania strony z której będę mogła ściągnąć ten numer. A i to też jest ważne podobno big Bedem jest Master.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
beksi

to zaraz zapodaj linka do tego numeru!!

Niestety nic nie znalazłam, chyba jest jeszcze za wcześnie bo dopiero dziś ten numer wyszedł i to tylko w stanach.
Będę jeszcze próbować jak co to podeśle od razu linka z adresem strony gdzie jest dostępny.
Na razie pozostaje zawierzyć komentarzom i recenzjom amerykańskich fanów którzy mieli możliwość zakupić ten numer.

beksi

Obiecałam że jak ściągnę najnowszy numer to dam linka z adresem. Dokładnie przed chwilą ściągnęłam go stąd:
http://flmsdown.net/magazines/496757-buffy-the-vampire-slayer-36.html.
Wystarczy kliknąć na stronę z której chce się ściągnąć.

beksi

Zauważyłam że strona którą podałam nie działa więc podaje linka bezpośrednio do Hotfile.
http://hotfile.com/dl/66684385/6e9ddee/Buffy_the_Vampire_Slayer_36__2010___two_c overs___Minutemen-DTs_.cbz.html

użytkownik usunięty
beksi

super! Zaraz zabieram się do czytania! Byłoby fajnie gdyby ktoś wklejał linki w miarę jak będą pojaiać się nowe części, albo prościej, z jakiej strony zwykle je ściągaxcie?

Jestem za, możesz na mnie liczyć będzie łatwiej gdyby ten kto ściągnie nowy numer pierwszy poda linka.

użytkownik usunięty
beksi

hej, taka myśl z innej beczki, właśnie kończyłam oglądać trzeci sezon buffy (chcę drugi raz zobaczyuć cały serial), po pierwsze polubiłam angela, co mnie niezmiernie zaskoczyło i nieważne czy to będzie on czy spike, będę zadowolona, ale po drugie...
oglądałam właśnie ostatni odc trzeciego sezonu, graduation day part 2 i sama nie wiem czemu coś mnie tak lekko oświeciło... (ostatnio udaje mi się przewidywać wszystkie zakończenia, więc może i tym razem trafię:D)
Wszyscy spierają się w kwestii Angel czy Spike, a może Wheedon zaskoczy nas po raz kolejny? Może to nie będzie żaden z nich? Może oni nie dotrwają? Może to będzie Xander? W sumie czasem jest tak, że dopłki nie pocałujesz najlepszego przyjaciela to nie dowiesz się, że go kochasz.
W komiksie Buffy pytała się go czy dla nich już jest za późno, ale był z Dawn, a potem... jedna z okładek/stron komiksu, który dopiero ywjdzie wskazuje na to, że Dawn umrze...
więc może a nuż..
ale to tylko taka myśl, nie najeżdżajcie na mnie za to, ok?:D

Ja właśnie kilka dni temu skończyłam oglądać Buffy, teraz jestem w połowie 5 sezonu Angela. I mogę śmiało powiedzieć że jeszcze bardziej uwielbiam Spikea w tym sezonie. Jak dokucza Angelowi to jest taki uroczy i śmieszny.

Czemu mamy na ciebie najeżdżać ? Wyrażasz tylko swoją opinie masz do tego prawo i do tego służy ten portal. Nikt się nie powinien czepiać, przynajmniej ja nie będę obiecuję : )

Lubię Xandra ale co do jego związku z Buffy mam mieszane uczucia. Właściwie to Buffy mogła by skończyć razem z Xandrem, ale Dawn musi przeżyć i z nim zerwać albo on z nią. Jeśli dlatego ona ma umrzeć to wole nie, bo strasznie ją polubiłam w komiksie mimo że w serialu jej nie cierpię. Bardzo bym chciała zobaczyć ją w sezonie 9. Mam nadzieję że na tej okładce chodzi o coś innego i że ona jednak przeżyję. Po za tym jeśli założymy że Dawn zginie przez to zamieszenie rozpętane przez Buffy i Angela to nie wiem czy on by ją chciał. Ale masz racje było by to naprawdę zaskakujące i w stylu Whedona. Nie wiem czy o tym kiedyś słyszałaś ale podobno początkowo postać Angela miała się pojawić tylko w kilku odcinkach, a Buffy miała chodzić właśnie z Xandrem. Postać Angela tak się jednak spodobała że zmieniono zdanie. Więc może twórcy będą chcieli wrócić do tego tego zobaczymy.

użytkownik usunięty
beksi

o... nie słyszałam o tym, ja też bardzo lubię Dawn, ale okładka jakoś mówi sama za się...
chociaż Buff Xan to serio byłoby takie zaskoczenie w stylu Whedona:D No cóż:D Poczekamy, zobaczymy, mam nadzieję tylko, że nie będzie się to ciągnęło w nieskończoność:D

użytkownik usunięty

oglądam wywiady z Nickiem Brandonem ostatnio i on powiedział, że poierwotnie w siódmym sezonie miał być z Buffy, a potem Whedon postanowił go... zabić, ale scenarzyści powiedzieli, że fani będą wściekli więc pozbawił go oka.
Mieli rację, ja byłabym wściekła, Xander to moja ulubiona postać w Buffy

użytkownik usunięty

a jeszcze coś... pamiętacie jak Dawn była Kluczem w piątym sezonie? Glory powiedziała, że krew Klucza otwiera portal, a ktoś tam, że klucz może być wszystkim, nawet krzesłem... jakim cudem krzesło miałoby krew?
Albo jeszcze jeden błąd, w Buffy angel mówi jej mamie, że nie pije kawy, bo staje się po tym newrowy, a potem w swoim serialu pije kawę codziennie w biurze

Z tym siódmym sezonem to nie słyszałam, dzięki za informację.
Uwielbiam Xandra zwłaszcza w późniejszych sezonach jest to jedna z najlepszych postaci w tym serialu. Jak by go zabili to byłabym naprawdę wściekła.

Jeśli chodzi o Angela i kawę był to chyba pierwszy błąd w tych serialach który zauważyłam. Bo w trzeciej serii Buffy w odcinku 20 czyli tuż przed odejściem mówi że nie pije kawy bo po kofeinie robi się nerwowy. Tymczasem już od pierwszych odcinków swojego serialu tak jak napisałaś piję ją codziennie w biurze i zachowuję się normalnie.
Z Dawn w sezonie piątym nie skojarzyłam błędu, ale rzeczywiście coś w tym jest.

Ja jeszcze zauważyłam co najmniej trzy błędy w tych serialach.
1) W odcinku 17 sezonu 7 Spike i Dru wchodzą do domu jego matki, mimo że nie zostali zaproszeni. Tymczasem Angelus żeby wejść do domu swojej rodziny potrzebował zaproszenia siostry.
2) W Sezonie pierwszym Angela w odcinku 8 Angel mówi że żywność dla wampirów ma smak popiołu, a mimo to Spike lubi jeść kwiat cebuli i marshmallows.
3) Można by jeszcze wspomnieć o tym że w sezonie czwartym Angela Bestia gasi słońce i w całym mieście przez jakiś czas panuje wieczna noc. Tymczasem w siódmym sezonie Buffy nie ma o tym wzmianki i tak jak by nikt o tym nie wie, a przecież to nie daleko i na pewno by o tym wspomnieli w wiadomościach. No chyba że przyjmiemy że byli tak zajęci apokalipsą że niemieli nawet czasu by telewizje oglądać czy chociażby radia posłuchać. Chociaż pamiętam że często korzystali z komputera i Internetu więc dla mnie było to trochę dziwne.

Ogólnie jeśli chodzi o obydwa seriale to z każdym kolejnym obejrzeniem można znałeść coraz więcej niedomówień i błędów. Ale mimo to uwielbiam odydwa seriale, no i nie ma rzeczy doskonałych.

beksi

Zapomniałam dodać że ogólnie dziwne dla mnie było to że mimo iż Sunnydale leży blisko L.A to Angel tak jak by nie wiedział jak coś dziwnego działo się u Buffy i na odwrót. A przecież takie coś jak zapadnięcie się ziemi w czwartym sezonie gdy Spike szukał pierścienia Amara czy nagłe opuszczenie miasteczka przez wszystkich mieszkańców w sezonie 7 na pewno nie przeszło bez echa.

użytkownik usunięty
beksi

Oglądam sobie Daybreakers i patrzę a tu wampir nie ma odbicia, ale odbija się jego ubranie, nikt wcześniej na to nie wpadł, że ubranie powinno się odbijać?:D Ja nie

trinityR zauważyłam że również tak jak ja nie lubisz filmu o Buffy z 1992. Polecam ci komiks Buffy Origin, napisany na podstawie oryginalnego scenariusza Jossa Whedona. Opowiada on tą samą historię co w filmie tylko bardziej dostosowaną do serialu. Nie wiem czy o nim słyszałaś albo czy go przypadkiem go nie czytałaś, ale kilka dni temu go sobie ściągnęłam i bardzo mi się podobał jak dla mnie o wiele ciekawszy niż film.

użytkownik usunięty
beksi

oo... nie wiedziałam, z miłą chęcią go poszukam! To musi być dobre.
Filmowi czegoś zabrakło, nie wiem czego, ale jakoś do mnie nie przemawiał i mimo iż to była Buffy to nie podobała mi się.

użytkownik usunięty

czy to może jest to?
http://www.gappon.com/joss-whedon-ultimate-comic-collection-buffy-angel-777454.h tml
bo tylko to mi wyskakuje

Dokładnie chodzi o ten komiks podam ci link na chomikuj.pl
http://chomikuj.pl/marcia993/*e2*99*a5*e2*99*a5*e2*99*a5BUFFY+THE+VAMPIRE+SLAYER +-+ANGEL*e2*99*a5*e2*99*a5*e2*99*a5/KOMIKSY/8+SEZON+Buffy+the+Vampire+Slayer

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones