PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810557}

Bridgertonowie

Bridgerton
6,9 38 049
ocen
6,9 10 1 38049
5,9 10
ocen krytyków
Bridgertonowie
powrót do forum serialu Bridgertonowie

Plantacje

ocenił(a) serial na 1

Mam nadzieję, że skoro to fantasy to w którymś odcinku zobaczymy białych niewolników zasuwających na plantacjach czarnoskórych panów. Wtedy uznam, że jest to spoko serial

_KzO_

to by w sumie było dobre

_KzO_

Spadaj, rasiolu.

ocenił(a) serial na 10
_KzO_

Nie ma to jak rasista w internecie xd

ocenił(a) serial na 1
Ilithyia_95

Gdzie on jest? Co masz przeciwko mojej wizji artystycznej? Masz wąskie horyzonty? Czyżby przez kolor włosów?

_KzO_

Comedy King

ocenił(a) serial na 1
Ilithyia_95

ale z ciebie głupia dziewczynka xD

Ilithyia_95

Ale dlaczego od razu rasisto? Chyba Ci umyka jedna ważna rzecz.

Murzyni na początku dziewiętnastego wieku byli w Londynie w czasie trwania akcji filmu niewolnikami - byli zabijani, zmuszani do darmowej pracy, okaleczani i gwałceni - to fakt potwierdzony historycznie.

Pokazywanie ich jako książęta, hrabiowie i inni arystokraci wymazuje ich prawdziwe cierpienia - przecież bogaci arystokraci nie mogą być niewolnikami -> to jest fałszowanie historii i wybielanie białych Anglosasów.

Skoro nie byli niewolnikami, to przecież nie było handlu niewolnikami w Europie - no po co handlować kimś, kto nie istnieje? - dość logiczne, prawda?

Więc skoro nie było niewolnictwa, to nie było rasizmu - no bo jakby się przejawiał, jak nie ma czarnych niewolników tylko sami arystokraci?

I tak dalej... nadal nie widzisz problemu z zakłamywaniem historii?

Jeszcze kilka lat takich zabaw Netflixa w przebarwianie historii i się okaże że czarnego niewolnictwa w południowych stanach USA też nie było - wyobraź sobie kolejny serial - tym razem z bogatymi czarnymi plantatorami w Alabamie i Georgii pierwszej połowy XIX wieku popijającymi lemoniadę na przewiewnych werandach...

I jak myślisz - czym się taka zabawa skończy? Negowaniem niewolnictwa, holocaustu, stalinizmu?

ocenił(a) serial na 7
Xenonek

A Tobie umknęło, że:
1. Ojciec Simona wyraznie mówi, iż oczekuje od syna perfekcji, gdyż tytuł darowano jego dziadkowi wyłącznie za super zasługi, on je kontynuuje, i jeśli syn zawiedzie, to tytuł oraz włości zostaną im odebrane (jak wiesz, białym nikt żadnych tytułów nie odbiera, trzeba zdradzić, aby się to dokonało)
2. Któraś z postaci (bodajże Lady Dunbar, ale dokładnie nie pamiętam) mówi, że pozycja czarnych zmieniła się na ich korzyść wyłącznie dlatego, że król zakochał się w czarnoskórej kobiecie i uczynił ją królową, więc to również w każdej chwili może się zmienić, do oni cały czas bardziej na cenzurowanym niż biali arystokraci
3. W filmie nie pojawia się ani jedno historyczne nazwisko, zatem nie rozumiem, dlaczego wyskakujesz ze Stalinem.

Ilithyia_95

Dlaczego rasista? Bo wytknął hipokryzję. Nie rozumiem dlaczego to, że XIX wieczna angielska arystokracja jest grana przez czarnoskórych aktorów jest jest ok ale propozycją obsadzenia białoskórych aktorów w roli niewolników jest dla Ciebie tożsame z rasizmem. Jeśli już, to właśnie tego typu podwójny standard jest oznaką rasizmu, bo jeśli serial jest jedynie inspirowany okresem historycznym, dlaczego wizja białego niewolnika jest dla Ciebie przejawem rasizmu, ale czarny XIX arystokrata już nie? Dla mnie zero logiki.

ocenił(a) serial na 3
Ilithyia_95

raczej trzeźwomyśłacy człowiek. wrzucanie wszędzie czarnych jest męczące

ocenił(a) serial na 7
_KzO_

Byłam bardziej niż pewna że znajdzie się wymoczek z rasistowskich wypowiedziami. W ramach przypomnienia to jest fikcja jak większość tworzonych filmów czy seriali......

ocenił(a) serial na 1
Fistaszek_jm

Hahaha. W każdym temacie wklejasz ten sam wpis. Ktoś za to płaci czy co?

Korgan_

Ten sam wpis bo na te same, równie wysublimowane zarzuty :p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Fistaszek_jm

Podważasz epokę kolonializmu, niewolnictwa i segregacji rasowej? Jesteś nienormalna? Ten serial pokazuje, że takie coś nie miało miejsca. Czy serial opowiadający o ss-manach spędzających pogodne niedzielne popołudnia na piknikach i puszczaniu latawców z więźniami Auschwitz byłby także luźną adaptacją , jeżeli zaczynałby się od jakiegoś bulszitu który miałby to wyjaśniać? Czy to też byłoby usprawiedliwiane na Onecie jak to, że królowa Zofia "chyba" miała afrykańskie korzenie bo na portrecie ma "szeroki nos"?

ocenił(a) serial na 7
_KzO_

W przeciwieństwie do Ciebie jestem jak najbardziej normalna, dlatego nie zniżę się do Twojego poziomu. Jedyne co dodam to czym innym jest wiedza historyczna, a czym innym prostacki rasizm i selekcjonowanie ludzi pod względem rasy, w czym mogą GRAĆ ( czyli udawać, wejść w fikcję stworzoną a nie mającej podstaw faktów) a w czym nie mogą, bo nie daj boże nie spodobałoby się to ptasim móżdżkom.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Fistaszek_jm

Szkoda twoich nerwów :) nie ma co z takimi się w polemikę wdawać.

ocenił(a) serial na 7
Rejka

Masz absolutnie rację

ocenił(a) serial na 1
Rejka

Oczywiście. Tym bardziej gdy brakuje argumentów.

Fistaszek_jm

Komentarz o ptasich mozdzkach zdeterminował poziom. Dlaczego posiadanie innej opinii jest równoznaczne z rasizmem. Przecież nikt nie powiedział, że 'nienawidzi czarnych'. Gdyby biali grali niewolników albo ofiary segregacji rasowej też gryzło by mnie to w oczy. Ponadto tego typu dobór aktorów jest moim zdaniem umniejszaniem krzywd wyrządzonych czarnej ludności w okresie kolonializmu (jakikolwiekluźna interpelacja by to nie była). Dlaczego jakikolwiek przejaw krytycznego myślenia jest dziś uznawany za przejaw rasizmu itd?

caro1400

Popełniłeś poważny błąd: próbujesz używać argumentów i zdrowego rozsądku w dyskusji z zaślepionymi ideologią osobnikami.

Jakichkolwiek faktów i argumentów byś nie użył, spotka się to z brakiem zrozumienia, agresją i wyparciem., oskarżeniami o rasizm, homofobię czy drwinami.

Oni bezkrytycznie wierzą w prosty komunikat: czarny człowiek - dobrze, biały człowiek - źle. Zupełnie jak te owce z Folwarku Zwierzęcego Orwella. Mają wyprane resztki mózgów i nie docierają do nich najprostsze fakty

Ergo: pomysł o nich jak o niedorozwiniętych dzieciach - niech żyją w swoim tęczowym świecie, nie próbuj tłumaczyć trudniejszych rzeczy, daj cukierka i pogłaszcz po główce

Pozdrawiam

Xenonek

Popełniłam * też nie podoba mi się co się dzieje w mediach i że jakiekolwiek odchylenie od skrajnie lewicowych poglądów prawie automatycznie dostaje łatkę ksenofobii, razizmu itd. Mimo to nie wszyscy ludzie z lewicowymi poglądami są głupi, a niektórzy z prawej strony rzeczywiście rzucają tutaj chamskimi rasistowskimi komentarzami. Ludzie są niechętni, ale mimo wszystko, zdolni do zmiany zdania i skorygowania swoich opinii i poglądów, ale może to być ciężkie do osiagniecia po nazwaniu ich "niedorozwiniętymi dziećmi". Nikt nie przyzna Ci racji, nawet nie spróbuję rozważyć Twoich poglądów gdyby miał przy tym stracić twarz. Dlatego rzucanie wyzwiskami ( nawet jeśli uważasz, że są zasłużone) spowoduje tylko większą polaryzację. W ten sposób można wygrać kłótnie, ale i umocnić druga stronę w ich przekonaniach i jeszcze pogłębić polaryzację.

caro1400

Uwierz mi że moje pierwsze 50 wpisów było bardzo kulturalnych i tylko merytorycznych: podawałem fakty, daty, analizy, statystyki, analogie - zero wyzwisk, żadnych personalnych wycieczek

Możesz zreszta prześledzić kilka wątków na tym forum w temacie serialu Bridgertonowie czy Troja: upadek miasta

Po drugiej stronie - żenada: wyzwiska, drwiny, nawoływania do połamania mi rąk.

Argumenty i fakty nie pomogły, ale jak zniżyłem się do ich poziomu i wyśmiałem, zniknęli z forum w okamgnieniu :)

Niestety, zaczyna to przypominać zapasy ze świnią w błocie: przyjemność żadna, profitów brak, a po kilku rundach widzowie mają problem z odróżnieniem zawodników...

Fistaszek_jm

Niemniej jednak fikcji gdzie biały gra niewolnika na plantacji czarnego już byś nie chciała. Sprany masz mózg koleżanko, pozdrawiam

_KzO_

Po co dyskutować, z kimś, kto inteligencją nie grzeszy. To lalunia z tych, które tylko potrafią wrzeszczeć "rasizm", a nie mają zielonego pojęcia o realiach historycznych. Bardzo ciekawe masz spostrzeżenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Fistaszek_jm

Fikcja... tjaaa, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić fikcję gdzie w bitwie pod Grunwaldem grają czarnoskórzy aktorzy w krzyżackich płaszczach, a naprzeciw stoją powiedzmy skośnoocy Azjaci walczący w imię ziem polskich.
Co, za bardzo odjechane? I co z tego, przecież to tylko fikcja.

_KzO_

Dziewczyny proszę, nie odpisujcie trollom. Skoro admini forum sobie z nimi i rasizmem nie radzą, najlepiej ich po prostu ignorować. Troll nie karmiony sam się znudzi.

https://www.filmweb.pl/serial/Bridgertonowie-2020-810557/discussion/Trolie+i+ras izm+-+mam+do%C5%9B%C4%87,3210202

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 1
Prozalina

Dlaczego tu obrażasz nazywając dziewczynami? Może twoje słowa kierujesz do osób nie binarnych. Spójrz na avatar fistaszka. fistaszek może być obrażone gdy nazywasz je dziewczyną ty homofobiczna, nietolerancyjna osobopostacio

Prozalina

Przestań spamować na forum tym wpisem. Wszędzie go wklejasz gdzie ktoś coś niepochlebnego napisze o produkcji, w ktorej akurat grają czarni aktorzy.

_KzO_

Wydaje mi się, że dla niektórych komentujących tu pań aby nie być rasistą trzeba uprawiać seks z czarnoskórymi. I wydaje się też, że wiele osób myśli, że na świecie są tylko czarni i biali, nie ma miliarda Chińczyków, miliarda Hindusów, Arabów, latynosów itd., itp. Oglądając produkcję made in usa też się takie wrażenie odnosi. Racial diversity = more black people, mostly Men.

ocenił(a) serial na 1
Cloudy13

Chyba jest dokładnie jak napisałeś. Jeżeli używa się argumentów absolutnie nie do podważenia zostajesz z automatu rasistą. Nawet jeśli w żaden sposób nie przeszkadza ci kolor żaden kolor skóry. Jeżeli w opisie serialu jest adnotacja, że serial toczy się w regencyjnej Anglii to ja oczekuję realiów historycznych. Jeżeli akcja toczyłaby się na planecie Melmak w gwiazdozbiorze łabędzia nie miałabym nic do zarzucenia temu romansidłu.

ocenił(a) serial na 4
_KzO_

Jakże smutne, jakże prawdziwe.

ocenił(a) serial na 5
_KzO_

Człowiek to człowiek, aktor to aktor, albo jest dobry albo zły. Tylko dla rasistów to problem. Walnij w stół (obsadź czarnoskórego aktora) a nożyce (rasista) się odezwą.

ocenił(a) serial na 1
sztosszos

Zupełnie jak z komentarzami. Mogą być sensowne lub bezsensowne. Nie miej nic sensownego do powiedzenia i wychodzi durny komentarz obnażający poziom jego autora.

_KzO_

Chyba nawet kiedyś był taki film, w którym to biali są niewolnikami czarnych, ale nie pamiętam tytułu.

ocenił(a) serial na 5
Insiles

Jest taki serial https://www.filmweb.pl/serial/Noughts+%2B+Crosses-2020-819946

Magda_Auraxik

Nie wiem, czy jest to dokładnie to, ale dziękuję :)

ocenił(a) serial na 1
_KzO_

No dobrze, mamy tą przymusową różnorodność i czarną królową i arystokrację, ale dlaczego zapomnieli o Chińczykach ? Czy Anglii nie było azjatyckiej arystokracji ? To siłowe promowanie negrów jest czystym rasizmem wobec innych.

mateusztt

są postaci azjatyckiego pochodzenia ;)

_KzO_

To tak nie działa. Zgodnie z neomarksistowską propagandą tylko czarni mogą być skrzywdzeni przez okrutnych, homofobicznych, bezwzględnych, rasistowskich białych. Nigdy na odwrót. Dlatego np. książka pt. Białe złoto nigdy nie zostanie zekranizowana, gdyż jawnie stoi w sprzeczności z nową ideologią i propagandą.

veeeeteq

no tak Polacy zawsze muszą mieć swojego wroga: teraz to czarni i kobiety walczące o swoje prawa :P

Agniete

Szanowna Pani Agniete. Proszę przeczytać ze zrozumieniem to, co napisałem i wtedy się odnieść. Jeśli Pani nie zauważa tendencji panujących obecnie w nowo kręconych filmach lub serialach np. od Netflix, to jest Pani co najmniej mało spostrzegawcza.

veeeeteq

W d... mam jak Ty widzisz tendencje, to Tobie i Tobie podobnym przeszkadza, że świat się zmienia i co myślisz, że ludzie nie wiedzą, że niewolnikami byli też biali ? Serio ?

Agniete

Nie przypominam sobie, żebyśmy byli na Ty. Pani zdanie na mój temat mam dokładnie w tym samym miejscu, gdzie Pani ma moje. Także remis.

veeeeteq

To nie zdanie na Twój temat tylko na forsowanej opinii i wizji świata. Wow.

_KzO_

Czekam na wasze komentarze jak w serialu o Nelsonie Mandeli zagra bialy glowna role

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones