Breaking Bad (2008-2013)
Breaking Bad: Sezon 5 Breaking Bad Sezon 5, Odcinek 16
Odcinek Breaking Bad (2008-2013)

Felina

Felina 55m
9,4 4 379
ocen
9,4 10 1 4379
Breaking Bad
powrót do forum s5e16

Ostatnia decyzja Walta

ocenił(a) serial na 10

Jeden z tych nielicznych seriali gdzie poziom rośnie z sezonu na sezon, a świat przedstawiony w odcinkach jest sukcesywnie powiększany z całą swoją problematyką. Żałuję że dopiero teraz wzięłam się za ten serial (nie przepadam za serialami gdzie główny bohater jest zły) ale cieszę się że nie musiałam czekać na kolejne sezony, bo bardzo wciąga.
Finał bardzo mi się podobał i nie mogłabym liczyć na coś lepszego ale zastanawia mnie jedna kwestia. Czy Walt zamierzał Jessiego zabić i zmienił zdanie czy od początku planował uwolnienie?
Wiedział że Jessie nadal działa i wiedział doskonale z kim. Zdawał sobie sprawę, że "moralność" Todda i jego gangu nie jest tym co Jessie akceptuje i z czym by się nigdy nie zgodził. Znał go na tyle, że wiedział, że nie da się przekupić żadnymi pieniędzmi do współpracy więc zostaje tylko opcja, że został do tego zmuszony. (Do tego powinien wiedzieć jak się traktuje kapusiów). Specjalnie podburza Jacka żeby go przyprowadził. I teraz pytanie: po co? By mieć pewność że żadna przypadkowa kula go nie dosięgnie? Czy wręcz przeciwnie: by zabić go z innymi?
Widać wahanie przy decyzji kiedy kliknąć kluczyki i co zrobić. Słowa bodajże Jacka powtarzane w zapętleniu o "partnerze", które mają za zadanie wyśmianie Jessiego, są tymi, które doskonale obrazują współpracę głównych bohaterów i chyba w tym momencie Walt podejmuje decyzję. Prywatnie uwielbiam samo spojrzenie Jessiego na Walta - jest tutaj niesamowite: boi się go, nie wie co zrobić by go nie sprowokować i pogorszyć swojej sytuacji, a jednocześnie chciałby żeby mu pomógł i nie wie jak i czy w ogóle może na to liczyć. Stąd ucieka wzrokiem i ukradkiem zerka na Walta, który jest totalnie nieprzenikniony. Świetnie to zagrane.
Wracając do meritum: Walt chciał zamknąć wszystkie sprawy zanim pożegna się z tym światem i można zakładać że chciał zginąć w tym starciu. Macie swoje przypuszczenia co planował względem Jessiego?

ocenił(a) serial na 9
asik_87

W tym odcinku? Uwolnienie. Ale to gdybanie, bo to nie są realni ludzie. Tylko szkice. Role. Mają 'dziury' w bycie ;-) A nawet gdyby, to możliwych interpretacji jest w zasadzie nieskończenie wiele, zakładając zmianę zdania całkowicie dobrowolną jak i ze względu na okoliczności,.

ocenił(a) serial na 10
Uh_Huh

Dałabym ci "okejke" ale nie mam takiej opcji więc podpisze się pod tym co piszesz.

asik_87

Moim zdaniem Walt próbował naprawić całe zło jakie wyrządził względem swoich bliskich, powodując śmierć swoich największych wtedy wrogów. Po śmierci Hanka przejrzał na oczy, co można zauważyć. Po zmianie tożsamości stał się kompletnie inną osobą. Jego nowa tożsamość to była osoba, która miała na celu naprawić błędy Waltera White'a i Heisenberga. Prościej mówiąc, Walt chciał uratować Jessego pamiętając o tym, że już zniszczył mu całe życie (śmierć 2 dziewczyn, przetrzymywanie przez długi czas przez neonazistów). Walter White na początku, a Walter White na końcu to 2 kompletnie inne osoby. Ten z początku nie chciał zabijać 1 człowieka, który chciał go zabić, a ten na końcu potrafił zabić grupę ludzi za przetrzymywanie jego byłego wspólnika.

Bartek_448

Dla mnie lipa totalna. Zero pompy zero pobudzenia nic nie czuć. I szukam dalej . Breaking bad to przereklamowane dziadostwo. Teraz będę testował bombę od wk

ocenił(a) serial na 10
pisskink1

Każdy szuka czegoś "swojego". Może to akurat nie był serial skrojony pod Ciebie. Udanych poszukiwań!

asik_87

trafna analiza. geniusz w istnej postaci GRATULUJE kolejny masterpiece asik_87 wesolego nowego roku

ocenił(a) serial na 9
asik_87

Waleter kazał przyprowadzić jessiego bo chcieli go zabić. Przedłużył tym swój pobyt tam i uratowł Jessiego

ocenił(a) serial na 10
klm_filmaniak

Oprócz tego wydaje mi się ze ta bójka była pretekstem aby padł na ziemie i uniknął strzałów, niestety nie do końca się udało

ocenił(a) serial na 9
xmichu

Chciał aby obaj uniknęli strzałów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones