PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150481}

Biuro

The Office
7,7 7 553
oceny
7,7 10 1 7553
8,8 8
ocen krytyków
Biuro
powrót do forum serialu Biuro

Po świetnej amerykańskiej serii, byłem ciekawy brytyjskiego pierwowzoru. Niestety zabrakło mi tej lekkości którą ma amerykańska wersja. Nawet dowcipy u Brytyjczyków były cięższego kalibru i czasem niestrawne. Mimo wszystko brawo za pomysł.

użytkownik usunięty
siLk_2

Ja jeszcze nie widziałam wersji USA, a ta brytyjska wydaje mi się zbyt przerysowana, infantylna, trochę daleka od "genialności" o jakiej się mówi w kontekście tego serialu.

ocenił(a) serial na 7

Wiesz to taki typy humoru, który albo odrzuca, albo zachwyca. Potrzebowałem kilka odcinków amerykańskiej wersji by ją tak bardzo polubić.

użytkownik usunięty
siLk_2

A obie wersje są takie same? Tzn. czy dialogi i sytuacje się pokrywają?

ocenił(a) serial na 7

Pierwszy sezon jest trochę podobny, jest kilka takich samych wątków, ale amerykańska wersja szybko przestaje trzymać się brytyjskiego oryginału i zaczyna żyć swoim życiem. Jednym z wielu atutów amerykańskiej wersji jest rozłożenie akcentów komediowych na większą liczbę postaci.

użytkownik usunięty
siLk_2

Dzięki - narazie odpocznę od tego brytola i może się skuszę.

siLk_2

Fakt, puściłem losowy fragment z pierwszego odcinka wersji amerykańskiej i scena, na którą trafiłem była słowo w słowo przeróbką brytyjskiej. Te same ustawienie aktorów, ten sam kontekst, dokładnie te same słowa. Prawdopodobnie zmienili tylko imiona i nazwy własne w scenariuszu. Tak więc początek identyczny (zresztą też 6 odcinków w pierwszym sezonie).
I to jest jeden z powodów, dla których na razie odpuszczam wersję z Carellem. Czułbym się, jakbym oglądał znów to samo i prawdopodobnie wszystko bym do siebie przyrównywał.

ocenił(a) serial na 7
NickError

Pierwsze 6 odcinków to może być takie wrażenie, ale warto obejrzeć bo potem amerykańska wersja odrywa się od brytyjskiej, a scenarzyści często zaskakują kreatywnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones