PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778573}

Atypowy

Atypical
7,7 56 206
ocen
7,7 10 1 56206
8,0 4
oceny krytyków
Atypowy
powrót do forum serialu Atypowy

Niezmiernie rzadko zdarza sie, ze kontynuacja jest lepsza od pierwszego sezonu. Atypowy pod tym wzgledem nie rozczarowuje - podciagam ocene na 9!

Patrycjowa

zrobiłem analogicznie!! serial jest kapitalny!!!

Patrycjowa

No ogólnie wszystko fajnie, tylko jedna rzecz mi się nie spodobała.
Generalnie zauważyłam, że to już stała tendencja w kinie amerykańskim - nagłe odwracanie czyjejś orientacji seksualnej.
Uwielbiałam Casey i Ewana razem, jak dla mnie, choć bardzo różni, to świetnie do siebie pasowali.
Zupełnie nie kminie tego nagłego wątku miłosnego z jej koleżanką. Według mnie nawet nic w ich relacji nie wskazywało na to, że to pójdzie w takim kierunku. Ze strony Casey wyglądało mi to tak, jakby w końcu znalazła typową "dziewczyńską" (przepraszam za wyrażenie) przyjaciółkę, z którą mogłaby poplotkować o chłopakach, nauczyłaby ją się malować itd. A ze strony Izzy wyglądało mi jakby laska była znudzona i o znalazła nową kumpelę.
Potem jeszcze cała ta akcja z tym Natem - najpierw Izzy broni chłopaka i pisze Casey na butach slut, by podczas imprezy urodzinowej wyznać jej, że bała się, że straci ją, a nie Nate'a.
F*CK LOGIC in my opinion..
Poza tym całym wątkiem drugi sezon mi się podobał, Zahid jak zwykle rozwala :d

ocenił(a) serial na 7
Meggiee

Zgadzam się co do wątku Casey i Evana całkowicie. Kompletnie tego nie rozumiem i aż się boję, co się stanie z Evanem w 3 sezonie...

cichypit

Dokładnie.. Evan jest jedną z lepszych postaci, dobry człowiek po prostu, oby go to wszystko nie zniszczyło :c

Meggiee

Meggie, pamiętaj że to są dramaty nastolatek :D Jak były 16te urodziny Casey to sobie uświadomiłam "omg ona ma dopiero 16 lat przecież! Wcześniej miała 15!" :D
F***ck logic kiedy masz 16 lat, tak ogólnie ;)
A co do wątku miłosnego to moim zdaniem było to wyraźne, ja się tego nawet spodziewałam, bo widać że Izzy robiła ostro maślane oczy do Casey. Tylko czekałam, aż ją pocałuje. I nastolatki często eksperymentują z seksualnością. Nie wiadomo czy dojdzie do czegoś więcej niż trzymanie się za rączki i pocałunek, no ja mam nadzieję że nie, bo też mi ten wątek nie leży. Ale pamiętaj, że my mamy swoją dorosłą perspektywę :D

A drugi sezon to wspaniałość, spodobało mi się jak pozytywnie pokazali postać Zahida, jego szczerość i skryte ambicje żeby być pielęgniarzem, bo lubi opiekować się innymi ^^

ocenił(a) serial na 9
shinyuu

Ja też w każdej scenie z dziewczynami robiłam podśmieszki, że "zaraz zaczną się całować", a gdy rzeczywiście prawie do tego doszło to byłam zażenowana. Skoro już na siłę MUSZĄ zawsze gdzieś wcisnąć wątek homoseksualny to ok, ale mieli do wyboru wiele innych postaci. Dlatego nie wiem dlaczego padło na dziewczynę, która jest w udanym i szczęśliwym związku i brzydzi się zdradą.

ocenił(a) serial na 8
ewokles

Nie wiem czy tak na siłę, jak dla mnie Casey już od pierwszego sezonu była kreaowana na osobę nie heteronormatywną. Ale mam nadzieje że to nie pójdzie w kierunku zdrady tylko inaczej poprowadzą ten wątek.

holinifer

Aktorka grająca Casey jest świeżo ujawnioną lesbijką. Nie wiem czy to nie zainspirowało scenarzystów do takiej wolty.
Na szczęście nie ma całujących się facetów jak w najnowszym Star Treku ;)

ocenił(a) serial na 8
Meggiee

Oznaczaj spojlery pls

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Meggiee

Jako matka atypowego i typowej starszej siostry atypowego mogę jedynie powiedzieć ze wszystko jest możliwe

użytkownik usunięty
Meggiee

Czemu od razu odwracanie orientacji? Czy nikt nie słyszał o biseksualiźmie

ocenił(a) serial na 8
Patrycjowa

Również zmieniłam ocenę - z 7 na 9!

ocenił(a) serial na 7
Patrycjowa

W moim odczuciu sezon 1 był nieco lepszy.

ocenił(a) serial na 9
Patrycjowa

Zrobiłam dokładnie tak samo i dodałam do ulubionych :).

Patrycjowa

Też miałem zamiar podwyższyć ocenę po drugim sezonie, niestety wątek homo...

ocenił(a) serial na 7
Patrycjowa

Mam odwrotnie IMO pierwszy sezon był lepszy w drugim ewidentnie czegoś brakowało i ciągle czekałem na jakiś przełom, jakieś zaskoczenie i tak dotrwałem...do napisów końcowych ostatniego odcinka i mam wrażenie jakbym obejrzał pół sezonu, bo fabuła nie miała już takiej gęstości jak w 1 sezonie.

Patrycjowa

U mnie tak samo ocena poszła w górę i przyznam, że oglądając pierwszy sezon, nie spodziewałem się, że po drugim nie będę mógł się doczekać trzeciego :)

Patrycjowa

czy ten serial jest w podobnym klimacie jak genialny "Słowo na A"?

Patrycjowa

Poważnie ? Ja własnie w drugim sezonie przestałem oglądać. Pod każdym względem wydawał mi się gorszy od pierwszego. Irytująca postać matki, niestety wątek ojca też jakiś naciągany i sztuczny. Wątek Casey coraz gorszy (moja ulubiona postać w serialu), czytam tu, że będzie jeszcze gorzej (wątek miłosny z koleżanką ? poważnie ?). Mam wrażenie, że pomysłów starczyło na pierwszy sezon, który był świeży i pomysłowy. Z czasem tylko gorzej niestety.

ocenił(a) serial na 8
Tymoteusz81

I znów ten Netflix wątki lesbijskie wciska z tego co czytam. Byli by hozy jak by nie pokazali Gejów lub Lesbijek. HOMONETFLIX

ocenił(a) serial na 4
Patrycjowa

Zdecydowanie się nie zgadzam...
Brigette Lundy-Paine w serialu Atypowy udowodniła, że ma ogromny potencjał na wspaniałą aktorkę, lecz jej życie prywatne jako aktywistka, która we wszystko dosłownie się wtrąca może zaprzepaścić karierę.
Przeglądając jej Instagrama uświadomiłem sobię dlaczego zniszczyli serial Atypowy pokazując częściej tą aktywistkę tym samym spychając Sama głównego aktora na drugi plan. Serial w kolejnych sezonach skupia się na skłonnościach homoseksualnych Brigetty... Totalnie odbiegając od głównego aktora. Typowy Netlfix sponsorowany przez zachodnią lewicę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones