Arcane
powrót do forum 1 sezonu

Vander to ...

ocenił(a) serial na 10

Jestem na 99% przekonany, że Vander to Warwick przed przemianą. Z lore WW można wyczytać, że był on byłym gangsterem, który chciał odpokutować swoje winy, czyniąc dobro. Ze swojego złego uczynku pamięta jedynie zakrwawiony nóż... brzmi znajomo? Ponadto WW został zamieniony w bestię po torturach i śmierci z rąk Singed'a. Jeżeli przyjrzymy się uważnie napisom końcowym, to zobaczymy, że jednym z pomagierów Silco był właśnie Singed. Podczas przemiany za pomocą fiolki, Vander wyje i rozmawia w sposób podobny do angielskiego dubbingu WW. W czasie jego wspomnień z akcji pod wodą z Silco, leci bardzo podobna nuta do WW theme.

Oprócz tego sam WW w lore pamięta, że ostatnią rzeczą jaka mu utkwiła w pamięci jako człowiek był krzyk dziewczynki. WW ma interakcje z Jinx i Vi w grze. Jinx mówi, że tam była i że chce zapomnieć, zaś do Vi kieruje słowa "W twoich oczach widzę strach, jak niegdyś" oraz "Kto Cię uczył walczyć?".

Biorąc pod uwagę, że jednoznacznie śmierci Vandera nie widzieliśmy i te fiolki dają duży regen, mógł przeżyć a następnie być obiektem doświadczalnym Silco. Kto wie, czy za jakiś czas nie powróci :) Jeżeli tak, to Riot Games odwalili perfekcyjny zwrot fabularny, oparty na swoim lore.

ocenił(a) serial na 9
FocusTM

Interesująca teoria

FocusTM

"Podczas przemiany za pomocą fiolki, Vander wyje i rozmawia w sposób podobny do angielskiego dubbingu WW."

Głosu Vanderowi użyczył francuski aktor dubbingowy Jean-Benoit Blanc, który w grze podkłada głos postaci Brauma. Natomiast postaci Warwicka głosu użyczył amerykanin Brian Sommer, który wg swojego profilu na filmwebie ostatni raz podkładał głos w grach z 2016 roku. Nie zmienia to faktu bardzo ciekawej teorii z Twojej strony i myślę, że masz rację ;)

FocusTM

w ostatnim odcinku jest potwierdzenie tej teorii ;p

FocusTM

Pod koniec ostatniego odcinka Singed prawdopodobnie siedzi naprzeciwko swojego dzieła, które ma spore pazury i sierść na łapie. :D

ocenił(a) serial na 10
juchacz17

tak dokładnie! kilka razy cofałam fragment z pazurami, bo nie czaiłam o co chodzi, a nie złałam historii WW. TEN SERIAL TO ZŁOTO

Sywllia

Miałem tak wielkie ciarki na plecach, że aż się trząsłem xD. W całym serialu było za dużo sugestii co do tego, że Vander będzie Warwickiem:
-jego przydomek "Hound of the Underground"
-schizy Jinx w których na twarzy Vandera pojawiał się wilk
-Vander warczał przed walką, mało tego, kiedy był naszprycowany migotem jego głos był DOKŁADNIE taki sam jak WW xD
-teksty WW w grze do Singeda, Vi i Jinx, zwłaszcza do dwóch ostatnich jasno sugerują, że znał je przed przemianą i łączyła ich jakaś głębsza relacja.

Jak o tym wszystkim pomyśle, że WW był reworkowany kiedy prace nad Arcane już trwały jaram się na drugi sezon jeszcze bardziej xD

użytkownik usunięty
juchacz17

jako dawny main WW potwierdzam. Byłoby spoko gdyby z WW zrobili cos na zasadzie Hulka z komiksow, czyli w miare neutralna sile. Gdy koles sie zjawia podczas walki goraniakow z dolniakami, nie ma wyboru i sie jednocza zeby go zneutralizowac. Ewentualnie jedna strona chce go napusicc na druga. Tak jak Hulk miał swoja Betty tak WW moglby miec swoja jinx ktora potrafilaby go uspokoic

Nie wiem gdzie, ale ktoś gdzieś dał teorię, że Jinx pójdzie do Singeda po pomoc, po tym jak odwaliła syf z rakietą, strażnicy będą się dobijać do Zaun, a ona będzie potrzebowała kogoś, kto ich zatrzyma, czytaj Warwick, broń idealna do wyrżnięcia całych oddziałów strażników, a co dalej to nie wiadomo, można go zrobić jako łowcę chemtechowych baronów xD, z tego co pamiętam, on na nich polował

FocusTM

Ww to Zaun, a nie Piltower. Mnie się wydawało, że Vander to Mundo. Po wzięciu tego fioletu byli bardzo podobni.

Anna_Sandstorm

Nie, Mundo to zupełnie inna para kaloszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones