Arcane (2021)
Arcane: Sezon 1 Arcane Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek Arcane (2021)

Przemoc konieczna, by dokonać zmian

The Base Violence Necessary for Change 44m
8,9 1 447
ocen
8,9 10 1 1447
Arcane
powrót do forum s1e3

Każdy kto oglądał trailery przed rozpoczęciem oglądania serialu jest szczęściarzem, we wszystkich trailerach była przynajmniej jedna scena, która została zmieniona tak, żebyśmy niby wiedzieli co się wydarzy, a potem nie być przygotowanym na plotwisty, naprawdę mądry zabieg ze strony riotu, żeby serial nie był przewidywalny.

ocenił(a) serial na 9
jogi_9

To jest bekowe, wchodzi Riot z debiutem na rynek seriali i nagle okazuje się że praktycznie wszystko da się zrobić perfekcyjnie nie obrażając i teligencji widza. Od trailerów (to co opisałeś) przez animacje (jest cudowna) po postaci - każdy ma jakąś skazę, nie ma postaci która jest biała lub czarna + można je polubić od pierwszego odcinka. W dodatku co warto zaznaczyć rito ma w zagrodzie dziesiątki bobaterów - mogli polecieć od razu w jakiś rozpierdziel i boskie stworzenia byle szła alcja i hajs się zgadzał a zamiast tego wybrali Zaun i Piltover z bardzo ludzkimi bohaterami na tle innych postaci z ligi. Te 3 odcinki zaorały 80% animacji klepanych hurtowo przez np. Netflixa a przecież to dopiero prolog w którym oglądamy geneze bobaterów a na główną porcję przyjdzie czas w następnych odcinkach.

I mimo że w Lola nie grałem już bardzo długo to mam nadzieję że oglądalność będzie się zgadzać i riot zacznie klepać seriale na takim poziomie seriami - bo to co jest tutaj to kropla w morzu świata jaki przez te 12 lat budowali a jeśli ktoś nie miał styczności z lore ligi to zachęcam wejść na jej oficjalną stronę gdzie praktycznie wszystko jest gotowe do przeniesienia na ekran - od architektury, roślinności, fauny i geografi po religie przez nawet takie pierdoły jak moda (ubrania), zwierzątka domowe i wystrój wnętrz domów. Wszystko dokładnie opisane i zwizualizowane na oficjalnych artach i to dla wszystkich rejonów których jest chyba ponad 10.

WTTW_FILM

Może cię zaskoczę ale fabuła tego sezonu była przygotowywana lata, reszta historii z lore LoLa nie jest tak dopracowana prawdopodobnie gdyby zrobili coś o demacii np. historii lux i sylasa większość osób narzekała by na fabułę. Zaun i Piltover to jest wyjątkowe miejsce w którym jest dużo odwołań do współczesnego świata. W lore jest mnóstwo historii ale mało da się zamknąć w 9 odcinkach, a jeśli riot uzna że kolejny sezon też będzie o zaun i piltover to to będzie kaplica, ponieważ czeka nas historia postaci takich jak seraphine, urgot. Pierwsza ma najgorszą fabułę w całej grze, a urgot jest po prostu dziwny. Więc klepanie seriali z tego lore może się źle skończyć. Podsumowując jest to historia najlepiej nadająca się dla kogoś nie zaznajomionego z lore, szykowana przez lata, więc jakość będzie raczej spadała.

ocenił(a) serial na 9
Antonio_Balboa

Ale czy ja napisałem że mają gotowe scenariusze? Weź przeczytaj món post jeszcze raz bo chodziło mi o to że każdy eejon jest już zaprojektowany i właściwie poza fabułą oraz to co pisałeś - rozbudową lore danych postaci to nie muszą wymyślać nic. Lata? Z tego co wiem prace nad arcane zaczęły sie jakoś w 2018 toku. Pozat co złego jest w historii lux i sylasa? Jak dla mnie właśnie demacja to następne idealne miejsce na jakiś serial fabularny. Byle tylko wyważyli skrajności niektórych postaci bo z tego co pamiętam jest to dość mocno czarno białe miejscami.

ocenił(a) serial na 10
Antonio_Balboa

akurat Urgot ma świetną historie na serial - praca dla Noxus i zdrada przez Noxus, niewola w Zaun, ucieczka i przejęcie czarnych interesów w Zaun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones