PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873628}

Arcane

8,6 38 185
ocen
8,6 10 1 38185
7,0 5
ocen krytyków
Arcane
powrót do forum serialu Arcane

Piękny, mroczny, brudny serial.

ocenił(a) serial na 9
oleksiey2000

Nie widziałem ładniejszej animacji, a styl graficzny faktycznie bardzo podobny do Dishonored.

ocenił(a) serial na 7
oleksiey2000

Jedyna wada to że to nie Dishonored

rfl2

chyba zaleta

ocenił(a) serial na 7
ReveAnge

No widzisz, dla Ciebie to jedyna zaleta tego filmu a dla mnie jedyna wada :)

ocenił(a) serial na 9
oleksiey2000

Dokładnie, teraz baaaardzo bym prosił aby Fortiche Production przespacerowało się do Arkane Studios (lub odwrotnie) i stworzyli opowieść np. o Corvo, Dunwall, na podstawie Dishonored.

oleksiey2000

Dokładnie! Miałem podobne odczucie bo choć nie spędziłem z grą League of Legends nawet minuty, tak serię Dishonored znam doskonale. Czuć nieco ten vibe, steampunkowe miasto, architekturę, ten styl graficzny. Oczywiście to nie Dishonored, nie Serkonos, Karnaca a tym bardziej Dunwall, a Arcane to osobna marka jednak miło, że można było poczuć choć trochę ten klimat.

Swoją drogą do serialu podchodziłem z rezerwą ale zostałem miło zaskoczony. Animacja zrobiona dojrzalej niż większość ponoć dojrzałych serii Netlfixa.

Swoją drogą, skoro jest Arcane i wyszło naprawdę zacnie to może HBO zrobiłoby Dishonored...? Oczywiście mogłoby pójść swoim szlakiem, ale w tej stylistyce. Z mocną i mroczną historią. Takie ciche marzenie.

Albo chociaż coś inspirowanego Dishonored ;)

ocenił(a) serial na 8
oleksiey2000

Z tym mrocznym i brudnym, to bym nie przesadzał, ale serial bardzo dobry

ocenił(a) serial na 10
Pawlak365

No wiesz połowa serialu jest osadzona w slumsach, gdzie na każdym rogu możesz dostać nożem w żebra albo zostać uprowadzony dla jakichś nieludzkich eksperymentów. Animatorzy też nie szczędzą pokazywania krwi gdzie jest konieczne np. rozerwanie na strzępy policjantów przez mutanta. Również wchodzi tutaj wątek narkotyków i co mogą zrobić w biednej dzielnicy.

oleksiey2000

Zachęciłeś mnie tym komentarzem do obejrzenia, bo nie lubię LoLa, ale Dishonored uwielbiam

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Ten serial jest taki piękny że Netflix ma w niego kompletnie wyje.bane i cytując ludzi z gamereactor "Drugi sezon Arcane nie ukaże się w tym roku, według dyrektora generalnego Riot, Nicolo Laurenta, i nie pojawi się co najmniej do 2024 roku." | P.S:. Nie popłacz się

ocenił(a) serial na 10

Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę że tworzenie serialu animowanego jest jeszcze bardziej skomplikowane od zwykłego serialu, szczególnie jak chodzi o serial tak specyficzny jak Arcane. Przypomnij sobie ile minęło od premiery spider man uniwersum a teraz wychodzi sequel.
Arcane 2 wyjdzie wtedy kiedy będą gotowi ale nie czekam w taki sposób jak myślisz, pierwszy sezon to skończona historia i cieszę się że mogłem jej doświadczyć. Jak chodzi o Netfliksa to wiedzą że jak arcane wyjdzie to im portfel eksploduje

użytkownik usunięty
oleksiey2000

1. Przyznam że specjalnie tak napisałem żeby Cię sprowokować, widzę że się nie dałeś :-(. Z jednej strony dobrze - nie powinno się kłócić z ludźmi w internecie | 2. No w sumie masz rację. Tworzenie serialu animowanego jest bardzo skomplikowane - szczególnie w takich serialach jak "Arcane". Bo przyznam że w porównaniu do innych seriali animowanych jakie widziałem ten całkiem inaczej jest narysowany. No ale w sumie - miałem nieco racji mówiąc że Netflix ma wyje.bane na ten serial. No bo gdyby im tak zależało. To by bardzo się starali żeby nowe odcinki wyszły :D.

użytkownik usunięty
oleksiey2000

I wiesz co przepraszam za to co napisałem. Po prostu - bardzo dużo myślę o tym serialu w ostatnim czasie, jestem zły na siebie że mi się nie spodobał. Wiadomo - każdemu podoba się co innego - Ty pewnie jesteś w stanie uszanować to że komuś nie podobało się to co ci się podobało. Mi tak odbiło w przypadku tego serialu ze ja kompletnie nie jestem w stanie uszanować osób którym się to spodobało

ocenił(a) serial na 10

Cieszę się że skończyliśmy na pozytywnej nocie. Wszyscy mamy jakieś wady, wbrew temu co powiedziałeś łatwo mnie wytrącić z równowagi za sprawą chamstwa, ale też powinienem pracować nad tym żeby nie wdawać się w zaczepkę. Uważam że po to są dyskusje żeby pokazać swój punkt widzenia i zrozumieć drugą stronę (jakkolwiek cięzkie by to nie było) Cieszę się że w internecie wciąż są życzliwi ludzie. Chociaż wielkanoc minęła to życzę ci żeby przyszłość była dla ciebie łaskawa.

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Dzień Dobry, powróciłem z nowego konta. Powiem jeszcze jedną rzecz. Wiesz jak wkurzył mnie ten serial? Do takiego stopnia że kiedy oglądam jakiś serial staram się żeby nie był netflixa. Znaczy dobra - ostatnim serialem NF jaki obejrzałem to Cobra Kai. Tak to omijam nf szerokim łukiem żeby nie rozczarować się jakimś serialem tak bardzo jak tym

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Witam. Tak przeglądam twój profil i widzę że bardzo lubisz seriale animowane. A powiedz mi. Czy oglądałeś może serial pt. Bojack Horseman? Nie jestem jakimś wielkim fanem tego serialu, ale uważam że to najlepszy serial animowany dla dorosłych, Arcane do niego nie dorasta. A jak nie to polecam.

ocenił(a) serial na 10

Słyszałem o tym że serial jest genialny ale seriale sit comowe takie jak simpsonowie, futurama do mnie nie przemawiają, dlatego trzymam się z dala.

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Rozumiem twoje podejście. Ja Ci powiem że uwielbiam komediowe seriale animowane dla dorosłych, nie wiem dlaczego nagle Simpsonów i Futurame wymieniłeś, ale Simpsonów nigdy nie oglądałem w całości, a Futuramę uwielbiam. Myślę że właśnie dlatego że Arcane nie jest serialem komediowym to może mi się nie spodobało, Arcane bardziej klasyfikuję się jako serial akcji, gdybym miał wybrać coś podobnego to Invincible które bardzo lubię. A co do BH to bardziej dramato-komedia, jest co prawda parę humorystycznych momentów, ale serial jest bardziej przygnębiający niż humorystyczny, nie miałem na tym serialu takiego ubawu jak na zwykłych animacjach dla dorosłych (np wspomniana przez ciebie Futurama). Ale rozumiem twoje podejście, rozumiem że możesz nie lubić komediowych animacji

użytkownik usunięty

Aktualizacja: Futurama jest świetna, moim zdaniem druga najlepsza kreskówka Foxa i najlepszy serial Groeninga. Simpsonowie: jestem na 6 sezonie i serial jest fajny, bardzo ich polubiłem (predzej oni zasługują na 10/10 niż Arcane), ale póki co ciężko mi pojąć geniusz pierwszych sezonów - a ponoć pierwsze sezony tego serialu są naprawdę świetne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones