PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557343}

Apokalipsa: II wojna światowa

Apocalypse - La 2e guerre mondiale
8,2 3 188
ocen
8,2 10 1 3188
Apokalipsa: II wojna światowa
powrót do forum serialu Apokalipsa: II wojna światowa

Każdy dobrze wie

ocenił(a) serial na 9

Każdy dobrze wie że ten serial jest oglądany głównie ze względu na realizację a nie opowiedzianą historię. Jeżeli ktoś chce się wgłębiać w temat to powinien szukać wiedzy ma temat poszczególnych działań wojennych a nie całościowo. Trudno jest upakować całą II wojnę światową w 5 i pół godziny. Ale tak jak napisałem realizacja tj zdjęcia muzyka i KOLOROWE poddane obróbce cyfrowej materiały filmowe tworzą coś magicznego. To już nie sa czarnobiałe ludziki zapierdalające jak małe samochodziki tylko żywi normali ludzie na froncie.

ocenił(a) serial na 8
gust11

Ja obejrzałem tą serię jak każdą inną o II wojnie a nie bo to jest dobrze zrealizowane.Oczywiście tak jak mówisz że dobrze jest później poszukać coś dodatkowego samemu bo nie sposób tego zmieścić w paru godzinach,i tak robię.

gust11

Ta produkcja jest merytorycznie kiepska nie dlatego, że coś pominięto. W tym serialu po prostu opowiadają bzdury typu szarżowanie z szabelką na czołgi. Już nawet mogę pominąć marginalizowanie roli Polski. W końcu to francuska produkcja.

ocenił(a) serial na 8
bogess

Potwierdzam. Obejrzałem dziś I część i rzeczywiście głównie mówili o Francuzach. Więcej powiedzieli o wielkiej Lini Maginota(która i tak nie została użyta w IIWŚ) niż np.Westerplatte, obronie Warszawy czy bitwie nad Bzurą.

ocenił(a) serial na 9
Bullshot

Serial oceniam bardzo wysoko, oczywiście przede wszystkim z powodu świetnej realizacji, obróbki cyfrowej i poruszającej muzyki. Wszystko to tworzy naprawdę wielkie wrażenie. Co zaś do wątku Polaków i Francuzów, który tak często przewija się w komentarzach tutaj to, chociaż ja sam za Francuzami też nie przepadam to zrobili oni w tym serialu po prostu to czego nigdy nie potrafili zrobić Polacy, czyli najzwyczajniej w świecie "zadbali o swoją historię". My tego niestety właściwie nigdy nie potrafiliśmy, stąd też od lat mamy "polskie obozy śmierci" i coraz częściej zagraniczne gazety już nawet nie chcą przepraszać za te sformułowania. Mamy filmy o Enigmie, gdzie o Polakach nie ma słowa, a międzynarodowy widz dowiaduje się, że to zasługa Brytyjczyków. O historię trzeba dbać, a my poza muzeami i obchodami różnych rocznic nie robimy nic w tym kierunku. Bo przeciętny Francuz, Hiszpan czy dajmy na to Cypryjczyk o nich w ogóle nie wie.

ocenił(a) serial na 9
gust11

Serial znakomity. Jasne, że robiony ze szczególnym uwzględnieniem Francji, ale obśmiana, niewykorzystana Linia Maginota to temat ważniejszy niż "kluczowa rola obrony Westerplatte w pokonaniu III Rzeszy". Sympatie, patriotyzm - ok, ale to jest historia, a nie polskie czytanki patriotyczne dla szkoły podstawowej. Dla mnie np. przegięciem była informacja (!), że po szturmach różnych armii alianckich obronę Monte Cassino przełamały oddziały francuskie i tym samym otworzyły drogę na Rzym. Takie rzeczy to jednak w kilku odcinkowym dziele o II wojnie światowej to drobiazgi. Czytałem historię powszechną napisaną przez włoskich historyków. Wynikało z niej, że kluczowy wkład w cywilizację, rozwój myśli ludzkiej i kultury należy do Włochów.
Polski film dokumentalny o II w. św. byłby przeładowany kampanią wrześniową, Katyniem, wywózką na Syberię, Armią Krajową i Powstaniem Warszawskim. Francja była poważniejszym mocarstwem militarnym w II w. św. i kwestia użycia (lub nie) jej potencjału militarnego i gospodarczego była zdecydowanie ważniejsza niż Westerplatte, Wizna itd. Mimo w sumie drobnych zgrzytów - serial obejmujący tak obszerny temat - świetny.

gust11

Każdy dobrze wie, że zjawiska paranormalne istnieją, a śmierć nie jest końcem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones