Ania, nie Anna (2017-2019)
Ania, nie Anna: Sezon 2 Ania, nie Anna Sezon 2, Odcinek 10
Odcinek Ania, nie Anna (2017-2019)

Rosnące dobro na tym świecie

The Growing Good of the World 44m
8,5 447
ocen
8,5 10 1 447
Ania, nie Anna
powrót do forum s2e10

Ania z gejowego wzgórza

ocenił(a) serial na 4

Przestroga dla rodziców. Serial na pierwszy rzut oka wygląda na ciekawą opowieść o Ani z Zielonego Wzgórza. Nic bardziej mylnego. Pierwszy sezon jest ok. Dobranie aktorów i sama gra aktorska super. Drugi sezon nafaszerowany poprawnością polityczną, LGBT, wmawianiem że inność jest normalna. Przemowy i rozmyślenia Ani nad tym jak to inność jest rzeczą jak najbardziej normalną. Nauczyciel gej, uczeń gej, babcia lesbijka, bal LGBT, nawet lis jest 'inny'. Poprawność polityczna na każdym kroku - choćby scena gdzie Gilbert i Sebastian spią w jednym pokoju - biały na podłodze, a czarny w łóżku. No przecież jakby było na odwrót to byłby to rasizm! Uderza to po oczach i ciężko się to ogląda.
Zabrakło w tym wszystkim trochę smaku, czułem się atakowany z każdej strony i wmawianiem, że inność jest normalna. Pomimo mojej tolerancji niestety ilość i natężenie narzucanych treści powodowała narastającą niechęć do serialu.
Z pewnością za chwilę będzie atak, że jestem rasistą i homofobem. Otóż nie jestem. Ale nie po to włączam serial o Ani z Zielonego Wzgórza aby słuchać o treściach, które mogę obejrzeć w jasno zadeklarowanych serialach.
Przestroga dla wszystkich rodziców - według mnie serial celowo w pierwszym sezonie odgrywa role grzecznego i normalnego serialu aby uśpić czujność rodzica. W drugim serialu przekazywane treści są nahalne i nieodpowiednie dla widza poniżej, przynajmniej, 16 roku życia. Ja, jako rodzic, osobiście nie chcę aby moje dziecko było w ten sposób indoktrynowane.

konkap

Daj spokój. Inny to każdy poza Tobą. Norma jest kwestią umowną. Naprawdę uczysz dzieci, że inność jest nienormalna? Współczuję im. I Tobie, kiedy okaże się, czego tak naprawdę je nauczyłeś. Co zrobisz, jak stwierdzą, że nie przystajesz do ich normy?

ocenił(a) serial na 6
konkap

Dzięki, za ten post! Właśnie jestem po pierwszym odcinku i nawet mi się podobał. Niestety mam uprzedzenia do wciskania lewicowych kitów. Nie spodziewałem się ich w takim serialu, a tu jednak, nawet tutaj wciskają to gówno

matiwisla5

Masz uprzedzenia! To ciekawe... a znasz definicję tego słowa? oto ona, z SJP: uprzedzenia to nieuzasadniony, negatywny stosunek do kogoś lub czegoś. Sam siebie oceniłeś jako osobę dość ograniczoną :) winszuję!

konkap

Dziwne co piszesz. Indoktrynacja heteroseksualna z kolei jest jedyną słuszną drogą Twoim zdaniem. Spójrz może najpierw na to ilu bohaterów występuje w serialu. Wszystkie dziewczynki zakochane w chłopakach, małżeństwa z wieloma dziećmi, opiekunowie Ani także wspominają swoje heteroseksualne miłości. Na całą klasę zdarzył się chłopiec, któremu lepiej w gronie dziewczyn i który czuje, że jest taki jak ciotka Józefina, która spędziła swe życie z towarzyszką. To nie jest nachalna propaganda, tylko pokazanie, że żyjemy wśród różnych ludzi. Serio, w XXI wieku masz problem by dzieci zobaczyły, że jeżeli ktoś kocha inaczej to nie jest powód do ukrywania lub, co gorsza, poniżania? Od tego mamy teraz takie możliwości by uniknąć krzywd dzieciom, które potrafiły popełniać samobójstwa, bo czuły się nie akceptowane. Jeżeli kochasz swoje dziecko i nie jesteś homofobem to tym bardziej powinieneś postawić na tolerancję. Nie wiesz co ono odkryje w sobie w czasie dojrzewania. Powiem Ci szczerze, że też męczy mnie zbytnia poprawność polityczna, ale jak coś jest w sposób stonowany pokazane, to jest to dobre. Tu nie pada ani razu słowo "gej" czy "lesbijka". Jest to ubrane w enigmatyczne słowa pełne uroku Ani. A bal pokazujący różnorodność to coś złego? Wszystko tam było w dobrym guście. Czytanie poezji, muzyka, sztuka, kostiumy, pokazanie, że kobieta może mieć krótkie włosy i nosić spodnie. To nie są treści szkodliwe. Takie seriale jak ten właśnie w sposób piękny mogą pokazać różnorodność, a nie krzyczenie orientacją, co mnie też zniechęca do oglądania. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
konkap

" serial celowo w pierwszym sezonie odgrywa role grzecznego i normalnego serialu aby uśpić czujność" - oj prawda, chciałam powrotu do dzieciństwa i oderwania się od rzeczywistości bez indoktrynacji, a tu piorą mózgi ewidentnie, choć przecież i tak 99% współczesnych seriali porusza wątki z koszyczka poprawności.

ocenił(a) serial na 6
konkap

Ogladalismy z mama i mlodszym bratem. Nikt z nas sie nie zamienil nagle w homo :)
Odnoszac sie do komentarza odnosnie spania w lozku i na podlodze. Jakby to czarny spal na podlodze to juz nie byloby politycznie? Przypominam, ze oni byli na bagnach, na bagnach biali nie byli z yt milo widziani dlatego to Sebastian lezal w lozku, a nie Gilbert.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones