PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781264}

Ania, nie Anna

Anne
8,1 55 009
ocen
8,1 10 1 55009
7,1 11
ocen krytyków
Ania, nie Anna
powrót do forum serialu Ania, nie Anna

Serial oglądało mi się przyjemnie do momentu odcinka, w którym Diana przeżywa moralne rozterki po tym, jak dowiedziała się, że jej ukochana ciocia "kocha inaczej". Na szczęście mądra dziewczynka szybko przejrzała na oczy i z uśmiechem na ustach oraz okrzykiem "jaka ja byłam głupia i uwsteczniona" zaakceptowała i ciocię i kolegę geja. Nie jestem przeciwko homoseksualistom, ale przeciwko nachalnej propagandzie już tak. Skoro zabrali się już za przerabianie Ani z Zielonego Wzgórza, to pewnie następny będzie Miś Uszatek i Muminki. O tym, jak dobrze im idzie nawracanie świata do swoich przekonań świadczy fakt, że nikt tutaj nie zwrócił na to uwagi.
Poza tym zgrzytem sam serial jest niezły, chociaż za dużo tu realizmu i dramatu. To, co sprawia, że książka i poprzednia serialowa adaptacja jest tak kochana to lekkość i bajkowość tej historii.

Lionessa

Dla mnie najbardziej kuriozalne jest wpychanie tych wątków w historię dziejącą się w epoce wiktoriańskiej na zapadłej kanadyjskiej wsi w klimacie prezbiteriańsko-metodystycznym. W czasach, gdy jedwabne pończochy były uważane za wulgarne, bo prześwitywała przez nie skóra, publiczne całowanie się było nie do pomyślenia, a homoseksualizm surowo karany (warto wspomnieć, że w 1895 roku Oscar Wilde został aresztowany za takie kontakty i skazany na dwa lata ciężkich robót).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones