PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781264}

Ania, nie Anna

Anne
8,1 54 974
oceny
8,1 10 1 54974
7,1 11
ocen krytyków
Ania, nie Anna
powrót do forum serialu Ania, nie Anna

Dziś premiera na Netflixie, miejmy nadzieję, że się przyjmie się równie dobrze jak w Kanadzie, żeby szybko robili następny sezon!

ocenił(a) serial na 10
Kasia1199

A kiedy kolejny sezon? Bo nie mogę się doczekać!! Co dzień oglądałam odcinek, 2, a teraz tak pusto bez tego :/

ewelina_m

Jeszcze nie wiadomo, na pewno go jeszcze nie zaczęli, bo wszystkie social media, na których śledzę serial milczą :D

ocenił(a) serial na 10
Kasia1199

Eeee to tylko kilka odcinków zrobili i ucięli :/ Wielka szkoda, bo nie ma co oglądać :)

ewelina_m

Ja chyba w wakacje zacznę czwarty raz czytać wszystkie części i obejrzę sobie serial od nowa <3

ocenił(a) serial na 10
Kasia1199

Ja to nie czytam książek, kiedyś ją czytałam jak mała byłam, tak to wolę filmy :)

ewelina_m

Ten serial to tragedia.

Kasia1199

Nie rób tego, zrobisz sobie tylko krzywdę przypomniwszy sobie książki i mając porównanie z serialem, który jest jednym wielkim absurdalnym bełkotem, który się ma w 20% do książki, a pozostałe 80% to wymyślanie bredni.

Sasayaki

Bardzo podobają mi się te nowe brednie :0

Kasia1199

No cóż. Jaki poziom taki gust

Sasayaki

No cóż są gusta i guściki .

Nigdy nie jest tak że się każdemu dogodzi .

buterfly

To oczywiste. Podejrzewam jednak, że z tak wielkimi i kiczowatymi bredniami zrobi się z tego albo telenowela, albo skończy sie nim na dobre się rozkręci.

Sasayaki

To że scenarzystki dodali watki, których nie było w książce nie oznacza że są to to brednie

Tak jak mówię są gusta i guściki, ja z dużo chęcią czekam na drugi sezon .

buterfly

Szkoda, że nie zrealizowali tego co rzeczywiście było ważne dla samej postaci jak i książki. Oraz, że zniszczyli jeden z fundamentów relacji.

Sasayaki

W taki sposób to można powiedzieć o tej wersji - http://www.filmweb.pl/film/Ania+z+Zielonego+Wzg%C3%B3rza%3A+Dalsze+losy-2000-114 977

Właśnie to w tej wersji nie zrealizowano tego co jest, wartością w książce i w dodatku zniszczyli relacje Ani i Gilberta .

A jeszcze gorsza jest ta wersja - http://www.filmweb.pl/film/Ania+z+Zielonego+Wzg%C3%B3rza+-+nowy+pocz%C4%85tek-20 08-467078

Przedstawiono w niej kompletnie inną historię i hańbą jest że nosi tytuł tak wspaniałej książki .

ocenił(a) serial na 9
Sasayaki

nie trzeba być od razu nie miłym :D Każdy ma swoje gusta :D

Sasayaki

i tak w porównaniu z trylogią z Megan Follows, to ten serial można nazwać praktycznie wiernym odwzorowaniem.

smiszka

Taa...zwłaszcza ten wątek z Gilbertem jako marynarzem...Zatem mogą już skończyć kręcić dalej, bo posypała się całość. Delikatnie mówiąc...skończyli nim zaczęli. Trylogia z Megan Follows, była dość wierna do pewnego momentu, potem to ruszyło całkowicie swoim własnym, dziwnym rytmem, ale...Ania przeżyła swoje dziecięce i nastoletnie życie w dość wiernie odwzorowany sposób. Ta serialowa? Nie. Skoro Gilbert sam się utrzymuje i został marynarzem, to nie wiem o czym ma być to dalej. Mateusz, który chce się zastrzelić? Aha...nie no fajnie. Okej. Super. Najwyraźniej czytałyśmy inne książki.
Teraz jeszcze tych dwóch oprychów jako lokatorzy...Zobaczymy, który zgwałci Anię albo Marylę. Wtedy to dopiero będzie nowocześnie.

Sasayaki

No tak, w trylogii z Megan przeżyła dzieciństwo, ale co z tego, jak później mieszkała w Nowym Jorku, a następnie knuła intrygi w czasie wojny. To chyba Ty czytałas inną książkę, skoro twierdzisz że to jest ok, a to, że tu dodali trochę wątków, to już wielka kicha. Nie twierdzę, że mi się to podoba, bo uwazam, że historia jest na tyle dobra i piękna, ze obroni się sama, a tu ciągle jest w jakiś sposób "dosmaczana", co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, ale wciąż uważam, że te zmiany nie są aż tak bolesne, jak kompletna zmiana fabuły (bez już żadnych nawiązań do książki).

smiszka

Co ci po tym, że przeczytałaś książkę, skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałam- wersja z Megan dość dobrze odwzorowała dzieciństwo Ani. Co potem - to ich poniosło. A ty mi wytykasz, że czytałam inną książkę, bo Ania hulała po Nowym Jorku.
Ta wersja jest kompletną zmianą fabuły, jakbyś jeszcze nie zauważyła. Tylko zaczęta o wiele wcześniej niż w innych wersjach.

Sasayaki

o proszę, prywata :D WIdać Twój poziom, kończę :)

Sasayaki

Mi się bardzo podoba odejście od książki. Przynajmniej jest jakiś moment zaskoczenia i niepewności, co pokażą dalej. A tak, gdyby wiernie trzymali się litery powieści to byłoby nudne, bo już to było pokazane.

użytkownik usunięty
Kasia1199

a jest możliwość obejrzenia gdzie indziej?

ocenił(a) serial na 9

Legalnie możesz obejrzyć tylko na Netflixie.

użytkownik usunięty
bredny

dziękuję , konto założone, 2 odcinki obejrzane:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones