PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781264}

Ania, nie Anna

Anne
8,1 54 966
ocen
8,1 10 1 54966
7,1 11
ocen krytyków
Ania, nie Anna
powrót do forum serialu Ania, nie Anna

Hej, nie macie wrażenia, że polski tytuł jest, jakby to ująć, nietrafiony? W sensie może to nie ma zbyt wielkiego znaczenia, ale sam serial jest moim zdaniem świetny i dosyć spójny, więc ten "błąd" trochę mnie razi. Chodzi o to, że główna bohaterka chce, żeby wymawiano jej imię "Ann" bez tego e na końcu czy jakoś tak, (nawiasem mówiąc, odnoszę wrażenie, że jest to dosyć istotny wątek w serialu) jeśli dobrze pamiętam to kiedyś uargumentowała to tym, że woli tą wersję imienia, bo ona jest bardziej poważna, dystyngowana itp. Więc jeśli mielibyśmy przenieść to myślenie na polskie standardy, to Ania wolałaby raczej, żeby mówiono do niej Anna, nie Ania.

Dulcemente

Przepraszam za błąd z tym wymawianiem imienia głównej bohaterki - oczywiście Ania chcę, żeby jej imię wymawiano z 'e'. Mniejsza o to, chodzi mi o fakt, że dziewczynka chce żeby jej imię brzmiało dorośle? Dobrze rozumiem?

użytkownik usunięty
Dulcemente

Ten tytuł zapewne zaczerpnięto z polskich tłumaczeń książki. W pierwszym tłumaczeniu z 1912 r. Ania prosi, by nie nazywano jej Andzią, w późniejszych tłumaczeniach prosi, by nie nazywać jej Anną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones