PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107052}

Amerykański horror

American Gothic
7,5 146
ocen
7,5 10 1 146
Amerykański horror
powrót do forum serialu Amerykański horror

Ten serial jest bez sensu

ocenił(a) serial na 4

SPOILERY

Pierwsze 10-15 odcinków oglądało się bardzo przyjemnie, serial mnie wciągnął, uwielbiam takie klimaty "małomiasteczkowe", kojarzył mi się z książkami Kinga, polecałam serial znajomym. Potem nagle z serialu zrobiła się abstrakcja, jak gdyby wszyscy bohaterowie chorowali na schizofrenię lub sklerozę, jakby zapominali co działo się przed chwilą. Kilka przykładów:

- Gail poszła do Lucasa, całowali się, ale do seksu na pewno nie doszło, bo powstrzymała ich Merlyn. W następnym odcinku Gail jest w ciąży z Lucasem i wcale jej to nie dziwi
- ta sama Gail podejrzewa Lucasa że zabił jej rodziców, nienawidzi go, a potem nagle wyznaje że go kocha? a w kolejnych odcinkach znów go nienawidzi
- po tym jak Gail straciła dziecko, a Lucas obiecał jej że znów zajdzie w ciąże, mówili do siebie "pan" i "pani", jakby nie znali się wcześniej zbyt dobrze
- dr Matt chciał zabić Lucasa, trafił do więzienia, a w kolejnym odcinku jakby nigdy nic dalej chodzi po miasteczku, pracuje i rozmawia z Lucasem
- Lucas w pierwszym odcinku chce wrobić Bena w zabójstwo, ale potem Ben go lubi i nawet na pogrzebie Lucasa mówi o nim dobre rzeczy i widać że robi to szczerze, a w kolejnym odcinku sfrustrowany opowiada, że zabiłby Lucasa bo go nienawidzi

i wiele innych takich sytuacji...
do tego serial nie ma właściwie zakończenia.
Odradzam, szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 8
Sighma

5 lat ale co tam. xd To wina stacji, która podobno puszczała odcinki z złej kolejności, a nawet części nie wyemitowała.

ocenił(a) serial na 4
saitek

5 lat ale i tak przeczytałam. :) Przychodzą mi powiadomienia. :)

ocenił(a) serial na 8
Sighma

Wiem, wiem chodziło mi, że odkopuje temat i nie wiadomo czy konto aktywne w ogóle. ;)

saitek

obejrzałem wszystkie odcinki według premiery tv, czyli tej, która jest na wikipedii i filmwebie. i zrobiłem źle. naleźy oglądać według tej kolejności z imdb. finałowym odcinkiem jest 18 "Requiem". i wszystko się zgadza, tylko, że 2 lata później premierę miały dodatkowe cztery odcinki, które powodują, że oglądanie serialu według kolejnośći premiery jest bezsensu. no ale stwiedziłem, że czemu mam oglądać odcinki, które były w telewizji po tak długim czasie.

ocenił(a) serial na 8
_Bunuel_

Jakby mi powiadomienie przyszło o poprzednim Twoim poście to bym cie ostrzegł. ;)

Stacjom zdarza się tak mordować seriale. Wybierają im złą godzinę, albo ciągle zmieniają godziny kiedy są puszczane. Zdarza się, że puszczają też pomieszane odcinki albo części nie puszczają wcale. Zrobili tak też np. z Firefly.

saitek

ten pierwszy post to pisałem do Sighmy, więc nie mogło Ci przyjść powiadomienie.

ja tego serialu nie oglądałem w tv, miałem na dvd właśnie w kolejności taka jaka jest na imdb, no ale oglądałem w kolejności premiery tv w USA. serial kończy się odcinkiem Requiem nadanym w lipcu 1996. a potem była przerwa do lutego 1998 i wyszły 4 odcinki. po co wypuścili po 1,5 roku dodatkowe 4 odcinki? jak ktoś wtedy oglądał w tv to stwierdziłby, że historia się pogmatwała.
no nic w sumie i tak te odcinki nie są jakoś fabularnie połączone, każdy jest o czymś innym, pojawiają się postacie, których nie było wcześniej, ani nie pojawiają się już później.

ocenił(a) serial na 8
_Bunuel_

Oryginalna stacja CBS nie puściła tych odcinków. Te pominięte odcinki puszczono gdy American Gothic pokazywano na innych stacjach.

saitek

no nic, to już, żeby była jasność, jak ktoś chce oglądać, niech ogląda według kolejności, jaka widnieje na imdb: imdb.com/title/tt0111880/episodes?ref_=tt_ov_epl

Sighma

zacząłem oglądać ten serial. są dwie różne kolejności odcinków. pierwsze 5 się zgadza, ale od 6 jest wymieszane. nawet ostatni nie jest tym samym. tak samo było przy oglądaniu serialu "Kosmos 1999"

nie wiem, czemu kolejność została zmieniona, ale będę oczywiście patrzeć według kolejności emitowania w tv: wikipedia.org/wiki/American_Gothic_(1995_TV_series)

a tu ta druga kolejność: imdb.com/title/tt0111880/episodes?ref_=tt_ov_epl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones