American Horror Story
powrót do forum 1 sezonu

Z tego co zostało nam przedstawione w serialu, wynika, że rodzina Langdonów i rodzina Harveyów mieszkały w domu w tym samym czasie. Larry mówi, że zwariował przez mieszkanie w domu, a jego żona i córka zginęły tam w pożarze. Dowiadujemy się, że Larry miał romans z Constance i po śmierci jego rodziny zamieszkali razem. Pewnie w domu morderstw, przecież na strychu żył jeden z braci Langdonów i tam go zabito. I tu zaczyna się psuć: jak to możliwe, że Harveyowie w ogóle mieszkali w domu morderstw ( a mieszkali, bo Larry wielokrotnie to podkreśla i widzimy ducha jego żony) jeśli w tym czasie należał on do Langdonów? A to jest pewne, ponieważ są sceny z młodym Tate'm i Norą w piwnicy, oraz scena jego śmierci w 94 - czyli Tate spędził w domu całe swoje życie. Na początku założyłam, że Constance mieszkała po sąsiedzku i dopiero po pożarze wprowadziła się do Larrego (trochę bez sensu wprowadzać sie do domu w którym był pożar, kiedy Larry mógł wprowadzić sie do niej), ale to niemożliwe bo ona mieszkała tam cały czas - zabiła tam Moirę i swojego męża (który chyba był ojcem Tate'a). Wygląda na to, że twórcy kompletnie to przeoczyli, chyba, że ja coś źle zrozumiałam. Wiem, że trochę chaotycznie to napisałam, ale mam nadzieję że wiadomo, o co chodzi. Kolejna rzecz, która mnie dziwi - dlaczego Constance wyprowadziła się z domu morderstw, skoro tam były duchy jej synów? I tak chodziła ich odwiedzać, więc nie prościej było się nie wyprowadzać? Jakie szczęście musiała mieć, że akurat dom z boku był niezamieszkany. Zastanawia mnie również dlaczego Moira przez większość czasu wyglądała jak staruszka, jeśli zginęła jako młoda kobieta. Tate nie zestarzał się ani trochę, nie wspominając o Norze.

anna_becka

Przeczytałam teraz różne wpisy i rodzina Langdonów jednak nie mieszkała od początku w domu morderstw bo przecież w 1 odc Addie stoi przed budynkiem, który jest zaniedbany i widzi wchodzących do niego bliźniaków, którzy są następnie zabici przez Infantata, Zapomniałam o tym, ponieważ po oglądnięciu kilku odcinków zrobiłam sobie kilkumiesięczną przerwę od serialu. Wytlumaczony jest też wątek Moiry - faceci widzą co chcą, a kobiety jej starą duszę, ale w serialu wciąż są rzeczy, które pozostają niezrozumiałe.

anna_becka

Możliwe, więc jest że młody Tate chciał oglądnąć dom i zobaczył tam ducha Nora, albo coś w tym rodzaju

anna_becka

Odpowiedź po roku, ale zawsze ;-] Ja to widzę tak:
1. W domu żyli Constance, jej mąż i dzieci - widzimy jak młody Tate bawi się ciężarówką w piwnicy. Tam też doszło do morderstwa gdy Constance zabiła Moirę i swojego męża. 2. Następnie wraz z dzieciakami wyprowadziła się z domu, ale po sąsiedzku. Czemu w ogóle się wyprowadziła ? Patrząc na nią to być może potrzebowała pieniędzy, w końcu była niedoszłą gwiazdą ze staroświeckim myśleniem, więc sama pewnie nie dałaby rady go utrzymać, w dodatku mając 3 dzieci. Sama zamieszkała obok, ale wyraźnie w mniejszym domu. Dzięki temu miała oko na dom czy nikt nie odkopie Moiry, a swoją drogą sam dom traktowała dalej jako swoją własność.
3. Do domu wprowadzili się Harveyowie: Larry, żona i dwie córki. Constance udawała, że jest w Larrym zakochana po to, żeby odzyskać dom. Prawie jej się udało, ino żona Larrego podpaliła się i ich córki. Po tym zajściu do domu do Larrego wprowadziła się Constance i jej dzieci. Za jej namową Larry pozbył się jednego z nich, czyli oszpeconego Beana.
4. Constance w Tate widzała swoją niedoszłą karierę, że jaki on to nie jest idealny i na pewno będzie kimś wielkim i wspaniałym. Tate miał tego tak dość, że postanowił zapisać się jak najgorzej. Chciał zabić Larrego a następnie dokonał masakry w szkole.
5. Constance musiała znowu opuścić dom, w końcu nie był jej tylko Larrego i jego rodziny, ona nawet nie była jego żoną i nie miała do domu żadnych praw. Larry ostatecznie przeżył, ale nie był chyba już w stanie pracować i utrzymywać domu i trafił do jakiejś meliny. Constance nigdy go nawet nie lubiła, była z nim tylko dla domu, więc skoro on nie mógł go utrzymać to i jego kopnęła w dupę.
6. Dom znów stał pusty aż do zamieszkania przez tę parę gejów, którą Tate po prostu zabił. Następnymi właścicielami byli już "nasi" bohaterowie czyli Harmonowie.

Tak więc nikt jednocześnie w domu nie mieszkał :) A Constance dwa razy opuszczała dom: po zabiciu męża i Moiry i drugi raz do śmierci Tate'a. Nie zostało chyba powiedziane wprost czemu, ale sądząc po jej staroświeckich upodobaniach (fryzura, styl mebli, podejście do czarnoskórych czy Azjatów) można sądzić, że uważała też, że to facet ma dawać kasę na dom, a nie ona ;-] A póki dom stał pusty to i tak uważała go za swój i mogła tam przychodzić kiedy chciała.

kubis8888

to ma sens, dzieki za odp :)

ocenił(a) serial na 9
kubis8888

Dziękuje

ocenił(a) serial na 8
AsM123

A pielęgniarki, kiedy?

ocenił(a) serial na 9
hrabianka

@hrabianka mi się wydaje, że morderstwo pielęgniarek było ~1960-1970, czyli po nich wprowadziła się Constance, mąż i dzieci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones