PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760154}
6,4 19 956
ocen
6,4 10 1 19956
6,5 4
oceny krytyków
American Horror Story: Roanoke
powrót do forum serialu American Horror Story: Roanoke

Właśnie obejrzałam 6 odcinek gdzie serial zmienił formę i powiem jedno : MASAKRA. Ten serial jest tragiczny, irytujące jest to latanie z kamerą i niewyraźny obraz. Pierwsze dwa sezony były świetne, potem coraz gorzej no ale teraz to już jest totalna porażka. Poprzednie dwa sezony oglądałam dla zabicia czasu, ale tego już się nie da po prostu oglądać, bo ani to straszna ani ciekawe. Gówno jednym słowem. Nie wiem tylko skąd takie wysokie oceny... Co o tym myślicie ?

ocenił(a) serial na 7
monczi83

Że jesteś w wielkim błędzie. Pewnie, pierwsze dwa sezony były najlepsze, no i było to coś nowego, ale w Roanoke, zwłaszcza od tego odcinka akcja przybrała ciekawy obrót, i zaczęło się robić naprawdę interesująco. Z minusów to jedynie brak czołówki, i czas odcinków... ledwie 40 minut, strasznie mało jak na serial tego typu.

ocenił(a) serial na 1
truegod

Wiesz, każdy ma swoje zdanie. dla mnie to klapa a dla Ciebie wybitność. Oglądałam naprawdę wiele świetnych seriali, które mają tyle samo gwiazdek a były fenomenalne a to jest już żenujące. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
monczi83

Wybitność, nie w żadnym wypadku. Ale nie było też tragiczne, a z pewnością lepsze niż przygody nastoletnich czarownic z Coven.

truegod

a ja oglądałam 1 i 5 sezon - jak dla mnie jedyne do przebrnięcia. W szóstym pierwszy odcinek ok, potem klęska i dopiero od szóstego jest w porządku

ocenił(a) serial na 1
truegod

Gdyby cały sezon był kręcony bardziej jak odcinku od 6, czyli taka creepypasta ,,14 nawiedzonych nocy'', to byłby to zarąbisty sezon, tylko jeszcze by scenariusz zmienili trochę, bo już ja widzę, gdy ktoś zardzewiałym, brudnym nożem odkraja ci kawał uda, gdzie sobie radośnie płynie tętnica udowa, to ty po jakimś czasie, jak gdyby nic, gawędzisz sobie z tym typem, a potem to jeszcze idziesz (pal licho, że ktoś wtedy Lee podtrzymywał) przez las i w ogóle hp na 100%

ocenił(a) serial na 5
monczi83

American Comedy Story

monczi83

Kiczowaty odcinek że aż brak mi słów by to opisać. Z odcinka na odcinek coraz większa padaka.

monczi83

Ale żaden z sezonów nie był straszny xD Ogólnie tylko cioty i baby boją sie podczas oglądania horroów. No chyba że ma sie 10 lat xD Jeśli dla dorosłych horrory są straszne to znaczy że to albo baba albo ciota

melkor8989

A jak wracasz nocą do domu i nagle coś Ci wyskoczy i się przestraszysz to jesteś baba czy ciota? Bo dobry horror to nie rzeźnia w stylu Teksańskiej Masakry, a taki, który działa światłem, dźwiękiem i akcją na zmysły widza i trzyma go w napięciu. Utrzymanie widza w takim stanie przez np. 15 min, a potem rozładowanie poprzez trzask muzyki, nagłe pojawienie się postaci czy obiektu na ekranie to jest wyczyn. A te rzeźnie to są tak nudne, że nawet moja 6 letnia siostra przy tym usypia :P

ocenił(a) serial na 3
monczi83

Przy 7 odcinku załamałam się już zupełnie- tatalna klapa, zaczyna mi się mylić główny bohater z jego dublerem, wytłuką się niedługo wszyscy bohaterowie i nie zostanie nikt w takim razie, chyba, że ten pan siedzący po drugiej stronie kamery. Żenujące nagrywanie wszystkiego telefonami, konfesjonał zwierzeń wygląda jak narracja w "Trudnych sprawach" ... obejrzę do końca, ale niektóre sceny są do tego stopnia męczące, że je przesuwam... Nie wiem co się porobiło, ale ta wersja jest BEZNADZIEJNA... O ile do momentu ich ucieczki do motelu były elementy horroru, tak teraz mam poczucie jakbym oglądała making off "Dlaczego ja" czy innego badziewia. Chcieli być fajni? Moim zdaniem nie wyszło. A już pomysł ze współpracą realnych postaci i aktorów na jednym planie filmowym, pokazywanie telewizji od środka i wywadów z "gwiazdami", latanie z kamerami i pokazywanie romansów to klapa na całego.

ocenił(a) serial na 1
Maybe_withyou

Lepiej bym tego nie ujęła. ta seria zrobiła sią tak głupia, że aż ciężko w ten kretynizm uwierzyć. dziwi mnie tylko, że niektórzy zachwycają się tym jakby to był jakiś serial wielkich lotów.

ocenił(a) serial na 3
monczi83

Czekałam z niecierpliwością...wiadomo "AHS - To będzie coś" w dodatku nikt o niczym nie wiedział....zagadka do końca itp. Obejrzałam pierwszy odcinek i pomyślałam " Wow klimat jak z pierwszej serii" więc dałam mu szansę,ale z kolejnymi odcinkami było co raz gorzej a to co zaczęło się dziać po szóstym to istny przeciętniak !
Poleciało totalnie jakimś tanim filmem klasy C hehe badziewnym slasher'em co nawet zabawnym nie jest :)
Zastanawiam się czy to był efekt zamierzony,czy po prostu pomysły się skończyły ?
Ta seria jest nudna...totalna rzeż i nic po za tym,głupie postacie - wszyscy albo umierają albo dra ryja hehe scenariusz przewidywalny nie ma nic czego można byłoby się przestraszyć ehhhh szkoda słów....
Najbardziej brakuje mi klimatów z poprzednich sezonów, kiedy to postacie miały swoje "historie" te historie splatały się a fabuła nieraz kompletnie wbijała w fotel swoją przewrotnością....oj i ta czołówka sorry i ten brak czołówki :( Smutne !

kadina5

Nie wiem. Może mam inny gust niż wy. Ale mi się ten sezon bardzo podoba. Fajna tematyka. Freak shw i hotel nie obejrzałam do końca. Nie dałam rady. ALE ten jest całkiem spoko. FAJNY pomysł z przemieszaniem postaci ..realnych" i aktorów . Co do dokumentalnego nie jestem do końca przekonana ale jakoś mi to aż tak bardzo nie przeszkadza. Ogólnie sezon dla mnie na plus. Zobaczymy kto przeżyje. BO ma przeżyć jedna osoba. Jeżeli wam te aspekty przeszkadzają to nie oglądajcie. Wiadomo że jak przeżyje tylko jedna osoba to bd robić rzeźnie.....

ocenił(a) serial na 1
puma1775

Oczywiście masz prawo tak myśleć i ma prawo Ci się podobać i pewnie większości by się podobał ten sezon gdyby był bardziej przemyślany, gdyby posiadał jakąś tajemniczą otoczkę ale mnie poraża brak najmniejszego sensu. To jest tak jakby nie mieli na serial pomysłu i robili wszystko na siłę mimo, że się kupy nie trzyma. No bo jak na razie jest tam tylko krwawa jatka, ludzie giną jeden za drugim i tak naprawdę jest tylko to. Nawet gra aktorów jest jakaś taka sztuczna. Dziwi mnie, że serial miał swój poziom i swoją renomę a teraz niestety ale nie mogę się nadziwić jakie to badziewne.

monczi83

Widzę ze widzicie podobieństwo z ukryta prawda, dlaczego ja itd.
Moim zdaniem twórcy na swój sposób chcieli powrócić do oryginału Blair Witch poroject.
Dlatego gra aktorów jest taka a nie inna (bo wiemy, że oni potrafia grac)
Przecie po tym filmie powstały wszystkie paranormle itd.


ocenił(a) serial na 7
monczi83

1 dla AHS, a 10 dla BrzydUli? xDDDDD

ocenił(a) serial na 1
Adix3100

A no tak bo Brzydula mnie śmieszyła i jak na tamte czasy była super serialem. No i mam do niej sentyment a AHS niestety w tej serii jest głupie i żałosne- dlatego jeden. Zresztą wybacz ale to moja ocena :)

ocenił(a) serial na 7
monczi83

W końcu AHS wróciło do "korzeni" 1-szego i 2-ego sezonu. Nie jest to nudne Coven, czy Hotel, w której kamera skupiała się nie na historii, tylko na Lady Gadze. W końcu, serial, który można nazwać HORROREM. Tez nawiązanie do horrorów, które mają właśnie taki styl kręcenia. CHAOTYCZNY, czyli "urealnienie". Ale niee, masz rację. BrzydUla to jest coś...

ocenił(a) serial na 1
Adix3100

Według Ciebie to jest horror ? No to nie wiem jakie Ty horrory oglądasz...Horrorem nie można nazwać czegoś w czym tylko leje się krew a reszta nie trzyma się kupy, no wybacz. Masz rację, że pierwsze dwa sezony były najlepsze bo miały jakiś sens i nie było tam takiej chorej jatki jak tu. I nie porównuj tego słabego sezonu do dwóch najlepszych.
A tutaj rozmawiamy o AHS a nie o tym na ile oceniłam inne seriale. To akurat moja sprawa .
Poczytaj opinie o tym sezonie AHS i zobacz, że nie tylko ja mam takie zdanie.

ocenił(a) serial na 7
monczi83

Tutaj nie leje się tylko krew. Tutaj masz budowanie napięcia. Ale sprawdzam co dla Ciebie było lepsze, skro dajesz AHS 1. Jestem ciekaw, jakie seriale wg Ciebie biją je na łeb. Dlatego mnie to rozbawiło ;)

A horrory? Omijam bezsensy pełne tylko flaków i krwi. Tutaj widzę połączenie jatki z klimatem horrorów, w których buduje się napięcie.

Ludzie teraz oceniają AHS tak nisko, bo się przyzwyczaili do kiepskich sezonów i wzdychają nad dwoma pierwszymi.

ocenił(a) serial na 1
Adix3100

Obejrzałam naprawdę wiele świetnych seriali i prawie wszystkie biję na łeb nawet całą serię AHS. Jesteś świetny w inwigilowaniu więc zobacz jakie seriale oglądałam ;) Dla mnie właśnie ten sezon jest jak to napisałeś pełen flaków i krwi. A co do budowania napięcia ...to ja tu czegoś takiego wogóle nie odczuwam. Nic a nic ten serial nie trzyma mnie w napięciu.

ocenił(a) serial na 2
Maybe_withyou

Sprowadzenie serialu do konwencji programu typu ID Investigation a w połowie tasiemca typu Blair Witch Project z Big Brotherem na czele... Jednym słowem SZAMBO ! Twórcom brak pomysłów więc zżynają z innych produkcji. Fabularnie również miazga, tak rozwlekłego i nudnego sezonu się nie spodziewałem z trudem to przemęczyłem.


Maybe_withyou

To właśnie jest zajebiste. To takie ma być ;)

ocenił(a) serial na 1
monczi83

W 100% się zgadzam, robienie na początku paradokumentu było tragicznym pomysłem,
bo praktycznie serial zrównuje się poziomem z "ukrytą prawdą" niby błysnęło nadzieją
kiedy okazało się, że to serial w serialu, niestety kompletny brak logiki w postępowaniu
bohaterów powoduje, że ten sezon jest po prostu głupi, nie da się tego inaczej
określić kiedy bohaterowie usilnie zamiast uciekać, z własnej woli wracają na krwawą
masakrę.

Richard_92

Rozumiem nie oglądałeś nowego odcinka.
Nie to że bronie serial, ale chciałabym się dowiedzieć, dlaczego ten sezon jest gorszy od np, freak show albo hotel ?

ocenił(a) serial na 1
puma1775

O ile sam pomysł na ten sezon był świetny, bo w poprzednich do znudzenia Ci sami
aktorzy grali osoby o takich samych charakterach i mniej więcej takiej samej hierarchii wobec
siebie. Tak tutaj pomimo świeżego pomysłu i dopracowanego świata po którym bohaterzy
się poruszają, oraz zagrożenia któremu muszą stawić czoło. To zachowanie bohaterów w tym
sezonie jest kompletnie pozbawione jakiejkolwiek logiki. Im większe zagrożenie spływa na
bohaterów, tym ich zachowanie jest mniej logiczne i wręcz sami się pchają "pod nóż"
co właściwie sprawia, że w pewnych momentach jest to wręcz żałosne co się dzieje na ekranie.

monczi83

Dla mnie poprzednie sezony były fajne, ten też był nawet ciekawy gdzieś do 5 odcinka zanim zaczęło się to kręcenie reality show, no jakaś masakra na przewijaniu teraz oglądam, chyba skończyły im się pomysły i musieli czymś zapchać drugą połowę sezonu, slasher klasy c

ocenił(a) serial na 5
monczi83

Gniot straszny odc 1-5 słabe , 6 odcinek dał mi nadzieje ze tego sezonu niespisze na straty niestety znów obniżyli poziom , poprzedni sezon byl najgorszy ale ten go bije

monczi83

gdyby to zrobili jak w trailerach mielibysmy 2 najlepszy serial w histori ( po archiwum x ) ale musze przyznac ze ta prawdziwa jatka wygladala zaje*iscie

ocenił(a) serial na 9
monczi83

Dla mnie najlepszy ze wszystkich AHS :) Postawili na zupełnie inną formę, to pastisz na wszystkie amerykańskie fabularyzowane dokumenty, twórcy puszczają oczko do widzów na każdym kroku. Ten sezon w prostej linii odnieść można do tego jak ludzie słabo odebrali The Cabin in the Woods zupełnie nie kumając konwencji, jak słyszę, że ten film to taaaaki słaby horror to od razu wiem, że nie ma o czym gadać :D
Tak samo jest z tym sezonem, on nie ma straszyć, ona ma pokazać zupełnie coś innego, wkroczyć na nowy grunt kręcenia tej serii. Ja oczywiście rozumiem, że taka konwencja może się nie podobać, ale nazywać gównem i dawać jedynkę? Przesada. Aktorzy są świetni jak zawsze, Kathy Bates rewelacyjna w swojej roli, efekty naprawdę spoko, sceneria zajebista.

ocenił(a) serial na 1
udkojagniece

A widzisz Kathy Bates to akurat irytuje mnie najbardziej. ta rola i jej pierd.....w kółko "This is my land" jest nie do zniesienia. I szczerze powiem, że dziwi mnie to, że taka aktorka przyjęła taką rolę. Ja nie mówię już o straszeniu czy dozie jakieś tajemniczości ale o jakimś sensie...co mi z tego, że że serial ma " nowy grunt kręcenia " jak nie ma sensu. Oglądając któryś odcinek zaśmiałam się sama do siebie w głos i mówię " dziewczyno co Ty oglądasz, przecież oglądanie tego uwłacza Tobie" :) A co do reszty aktorów to są spoko ale nie są to żadne wybitności. Niektórzy to aktorzy jednego serialu niestety.
To jest moje zdanie i dlatego oceniłam go tak nisko.

monczi83

serial nie jest zly ,ale chyba wszyscy liczyli na cos wiecej .Tworcy tez sie za bardzo nie wykazali oryginalnoscia -3 raz podobna historia po mh i hotelu

ocenił(a) serial na 9
monczi83

No cóż, jak najbardziej masz prawo być zawiedziona na całej linii ale ja uważam zupełnie odwrotnie :)

ocenił(a) serial na 2
monczi83

monczi83 ja długo miałam nadzieję, że nastąpi jakiś przełom i ten sezon zacznie być 'czymś więcej', ale teraz kiedy niedawno obejrzałam dziewiąty odcinek, czuję pustkę. Darzę wielkim uczuciem ten serial, więc "AHS: Roanoke" okazał się dla mnie ciosem.

monczi83

;/ Racja...Do 5 odcinka jak dla mnie bylo ciekawie.
Chcialo sie ogladac kolejne odcinki.. 6 odcinek to byly tortury...Przewinalem chyba prawie caly odcinek.
Szkoda tego serialu bo naprawde zapowiadal sie bardzo dobrze;/..

ocenił(a) serial na 2
monczi83

Strasznie się zawiodłam na tym sezonie. Każdy poprzedni mam za o wiele lepszy..
Plakaty takie piękne, klimatyczne, a odnośnie treści właściwej - pustka.

Perenelle

to bylo celowe posuniecie tworcow tylko jednen trailer i plakat byly wlasciwe reszta nie jest zwiazana z tym sezonem .Czytalem ze niektore maja dotyczyc nastepnego a i 7 sezon bedzie juz normalny bez zadnej otoczki tajemniczosci

ocenił(a) serial na 2
avada_kadavra

Celowe czy nie, to nie zmienia faktu, że one jedyne były bardzo w moim guście ;)

Perenelle

ten z lalka byl dobry i nawet troche straszny .Mimo tego tworcy pokazali ze maja w dupie widza robiac takie numery .Tyle staran zeby 1 odcinek mial najwieksza ogladalnosc w historii Foxa :/ smutne troche

ocenił(a) serial na 2
avada_kadavra

Tzn. uważasz, że plakaty były po to aby przyciągnąć widzów do słabego produktu finalnego?

Perenelle

po dosc kiepskich wynikach ogladalnosci calkiem niezlego wg mnie hotelu, musieli troche sie podreperowac a serial z odcinka na odcinek traci widzow bo mial na poczatku 8 milionow teraz gdzies okolo 2

ocenił(a) serial na 2
avada_kadavra

Nie dziwię się ;)
Bo ten sezon jest 100% typowym horrorem i nie ma już 'tego czegoś'. Przynajmniej ja tak uważam.

Perenelle

dowiedzialem sie ze w nastepnym sezonie pojawia sie postacie z freak show .A wiedzialas ze scanath (szamanka) byla pierwsza wielebna czarownic z sabatu

ocenił(a) serial na 2
avada_kadavra

Słyszałam o tym, ale to jest informacja spoza serialu. Nie pamiętam by o tym wspominali.

Perenelle

sam rayan powiedzial ,ale poza tym wedlug tego co przedstawili w serialu scanatch byla pierwsza wiedzma w ameryce

ocenił(a) serial na 2
avada_kadavra

Gdzie powiedział?

Perenelle

jak znajde to dam ci linka bo czylalem na jakiejs zagranicznej stronce

avada_kadavra

Murphy has said that the Scathach is important to the overall mythology of American Horror Story. She’s not only the Original Supreme a.k.a. the source of the coven of witches in Season 3, but Murphy says he wants to bring her back in future seasons to explore more of the Coven theme. But who will be playing Scathach going forward?

monczi83

Zauważyłem, że średnia tego "sezonu" w dół. W początkowych odcinkach średnia była równa Murder House, a teraz jest niższa od Coven i ma szansę pokonać Hotel. Trzymam kciuki ;)

monczi83

Powiem tak... Oglądałam z meżem wszystkie sezony kazdy jest inny kazdy pod czyjs inny gust naszczescie mamy podobny gust jezeli chodzi o horrory tak i kat. A jak i B a nawet i D (wyjadacze wiedzą o czym mówie) nam osobiście i razem podobal najbardziej sie asylum czyli drugi ale to co dzieje sie w szostym to totalny kataklizm w szostym odcinku wyglata to tak jakby zajal sie nagle tym zupelnie inny czlowiek bo tamto bylo slabe i sie krytykom nie spodobalo gra aktorska slaba w porownaniu z innymi sezonami pewnie spowodowana nie poradzeniem reżysera ktory nie podołał scenariuszowi ktory pewnie tak wygladal po cieciach ludzi z fox;a Jednym zdaniem "NACIAGANIE WIDZA I SPRAWDZANIE ILE JESZCZE MOZE WYTRZYMAC I ILE MOZNA NA TYM CHLAMIE ZAROBIC" Jak mozna tak zepsuc tak cos wspanialego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones