PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784295}

American Horror Story: Kult

American Horror Story: Cult
7,0 14 333
oceny
7,0 10 1 14333
5,0 3
oceny krytyków
American Horror Story: Kult
powrót do forum serialu American Horror Story: Kult

Te odcinki chyba się będą tak przeplatać. Po ostatnim rozczarowaniu ten odcinek był całkiem ciekawy. Ally odzyskała kontrolę nad swoim życiem, a nawet ma zadatki na liderkę. Bardzo podobała mi się scena kiedy namówiła Ivy na kolację, a potem ją otruła za wszystkie krzywdy, które żona jej wyrządziła. Słuchając tej rozmowy miałam wrażenie, że one nigdy nie były w sobie szczerze zakochane, a od kiedy urodził się Oz w ich małżeństwie bez przerwy pojawiały się problemy. Dzięki twórcom za tę scenę, gdyby porwały Oza i razem uciekły, tworzyły od nowa szczęśliwą piękną rodzinę to byłoby łzawe, żałosne i kiczowate.

Z kolei z Kaiem dzieje się coś złego, ciągle łyka jakieś tabletki i coraz więcej błędów popełnia. Rozmawialiśmy o tym, że jest niesamowicie bystry, inteligentny, mądry, potrafi manipulować ludźmi. Tymczasem opowiada głupoty o innych sektach i przywódcach, które mały dzieciak może sprawdzić w internecie i jednocześnie ośmieszyć Kaia i podważyć jego wiarygodność. Inteligentna osoba nie robi takich rzeczy.

Pamiętacie jak kiedyś na naszym forum ktoś rzucił pomysł, że to Kai może być ojcem Ozziego? W tym odcinku w pewnym momencie okazało się to prawdopodobne, a zdziwione miny Ally i Ivy bezcenne. Niestety Kai znów popełnił błąd, a Ally go przechytrzyła. Poszła do kliniki, odpowiedniej osobie wręczyła łapówkę, żeby zdobyć akta dawcy nasienia i podmieniła zdjęcie tak, żeby przekonać Kaia, że dziecko jest jego i obydwaj są cudowni ponieważ dzielą super geny. Gdyby Kai był faktycznie tak inteligentny to sam by to zrobił: wręczył łapówkę odpowiedniej osobie, podmienił zdjęcie w aktach i przekonał Ally, że jest ojcem jej dziecka. Mam przeczucie, że to Ally stanie się liderką sekty albo zacznie wszystkich wyżynać. Powiedziała, że myślenie o zemście ją uleczyło, zemściła się już na swojej żonie, a w promo kolejnego odcinka widzimy, że ma pretensje również do Winter o to, że uwiodła jej żonę i zabrała dziecko. Czuję, że Winter zginie w 10 odcinku, a w następnym być może Kai...

P.S Scena jak Jezus i aniołowie zstępują, żeby wskrzesić lidera sekty kiczowata jakich mało :)

kathrinannfy

Wiem, że Ally nie jest złą osobą, ale średnio za nią przepadam, nie chcę, żeby na końcu ona wygrała (bo to pewnie będzie oznaczać śmierć Kaia) już wolałbym, żeby ci bohaterowie, którzy teraz są poukładali sobie życia, ale to raczej będzie niemożliwe. W zwiastunie 10 odcinka była taka scena kiedy widać stopy a z góry leje się krew, myślę, że to Ally podcięła Winter gardło, kolejna scena przeraźliwy krzyk Kaia bo jednak kochał swoją siostrę.

użytkownik usunięty
kathrinannfy

Powiem Ci, że ja nawet nie mam sił na rozkminianie tego sezonu..

ocenił(a) serial na 7

Nie podoba Ci się?

użytkownik usunięty
kathrinannfy

Nie, jest to moim zdaniem jeden z najgorszych sezonów obok Coven i Roanoke

ocenił(a) serial na 8
kathrinannfy

Ja widzę Ally jako tę, która wyrżnie wszystkich z tej chorej sekty. Nie mogę słuchać już tych bredni niebieskowłosego z odrostami, niech Ally to zakończy. Ona rozpoczęła ten sezon jako jedyna obłąkana i skończy jako najsilniejsza.

ocenił(a) serial na 9
kathrinannfy

Uwielbiam Cult. Do tej pory zawiódł mnie tylko jeden odcinek (chodzi o ósmy, tfu!). Myślę, że Ally, której bardzo kibicuję, po zabiciu Winter i wsadzeniu za kratki/zabiciu Kaia wyjdzie ze wszystkiego cało razem z Beverly i Ozzem. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej Sary Paulson w tym sezonie, po ostatnim Roanoke i rozhisteryzowanej Brytyjce dobrze było zobaczyć tak dobrze odegraną przez nią postać. Sama zmiana charakteru, poczucie wewnętrznego wyniszczenia... no po prostu roztapiam się nad jej zaangażowaniem w ten sezon! Jeszcze nie wystawiam oceny, ale jeśli do końca utrzyma poziom to może przebije poziomem nawet Asylum (chociaż brakuje J. Lange...).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones