PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675642}
8,1 71 786
ocen
8,1 10 1 71786
7,0 9
ocen krytyków
American Horror Story: Asylum
powrót do forum serialu American Horror Story: Asylum

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić ogólny zachwyt i pochwały tego sezonu? Ja nie wiem jakim cudem go przemęczyłam, a nie uważam że mam jakiś oryginalny i odbiegający od ogółu gust filmowy.

Przygodę z AHS zaczęłam od 1 sezonu, bardzo mnie wciągnął. Potem obejrzałam po pierwszym odcinku z sezonów: Asylum, Freak Show i Hotel. Wybór padł na Freak Show, i bardzo mi się podobał.

Czołówka mnie przerażała, tragiczna postać Klauna, świetna postać panicza (szkoda, że szybko zabił pokojówkę), straszne losy kobiety jaszczurki, wyrywanie kończyn na żywca (zarówno głównej bohaterki jak i wroga dziwaków, zainspirowane z filmu "Dziwolągi"), lalka, przepiłowanie żywcem, fantastyczne 2 odcinki o Halloween i mężczyźnie o dwóch twarzach. Postacie były sympatyczne i oglądało się z zaciekawieniem ich losy.

Co natomiast przedstawił mi Asylum? Wątek kosmitów - dla mnie tragedia, ani to ciekawe ani straszne. Siostra Jude - była prostytutka, do bólu zła zakonnica, która pod koniec została nianią 2 dzieci jednego z pacjentów - nie bardzo nawet wyczułam skąd ta nagła sympatia bohaterów do niej. Postać lekarza i "krwawej twarzy" były ciekawe, ale płytko zakończone - jeden sam się spalił, drugiego zastrzelili. Młoda, opętana zakonnica fajna, ale znowu - ksiądz ją zrzucił ze schodów i to tyle. Głowna postać - dziennikarka - nawet nie wiem co napisać... Co tam właściwie się działo? Co miało wciągnąć, co interesować? Fabularna papka jak dla mnie i nie mogę się nadziwić tym pozytywnym komentarzom.

ocenił(a) serial na 7
Naavy

Kwestia gustu? Po prostu masz w tym przypadku inne zdanie niż większość, zdarza się. Ja z kolei kompletnie nie kupuję Freakshow, który był dla mnie naprawdę obrzydliwym i nudnym do granic możliwości sezonem, Asylum za to uważam za bardzo klimatyczny i na spokojnie oceniam go jako jeden z najlepszych. Placówka wyjęta spod prawa, ciężki klimat osamotnienia, nieludzkie metody leczenia i jeszcze mniej ludzkie eksperymenty na pacjentach, po których pozostały stosy sfałszowanych aktów zgonów. Do tego motyw opętania, jakieś gnojstwa latające po lesie, no pani, idealny scenariusz pod horror :D
Nie powiem, bo wątek UFO mi się w ogóle nie podobał, zakończenie też mogło być o wiele lepsze, ale pomimo wszystko nadal trzyma mocny poziom, który w późniejszych sezonach już tylko spada. Z wyjątkiem Cultu, bardzo spodobał mi się ten seon, niestety horroru w nim nie ma za grosz.

Necto

Właściwie napisałam ten post pod wpływem silnego zawodu i złości nad zmarnowanym czasem. Następnego dnia sama doszłam do wniosku że to kwestia gustu, niezbyt dyskusyjny temat. Ale na filmwebie nie da się usuwać tematów więc zostało... Natomiast Twoja odpowiedź jest taka, jaką oczekiwałam, czyli wymieniłaś co w tym sezonie uważasz że straszne i wciągające :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones