PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810489}

American Horror Story: Apokalipsa

American Horror Story: Apocalypse
7,2 11 875
ocen
7,2 10 1 11875
American Horror Story: Apokalipsa
powrót do forum serialu American Horror Story: Apokalipsa

Zapowiadało się rewelacyjnie. Cała ta intryga w bunkrze i pojawienie się Langdona naprawdę robią wrażenie. Jest klimat, jest fabuła, wszystko się klei.
Ale od momentu pojawienia się wiedźm... równia pochyła. Coraz gorzej. Scena w restauracji z Joan Collins i tą drugą starą wiedźmą i ich teksty o fellatio + udawanie obcią*ania... po co to? Do tego te wszystkie rytuały, koktajl z serca wlewany lejkiem? Sorry, takie "czary" nadają się do 'Sabriny', a nie do serialu, który chce aspirować do kultowego horroru.
Całe to pompowanie atmosfery grozy. O nie, Michael Langdon to Szatan, zjednoczmy siły, ratujmy się świat, bo stanie się najgorsze. Jasne, czarownicy i wiedźmy nie marzą o niczym innym jak tylko ratowanie ludzkości.
Pełno tutaj rytualizmu i okultyzmu, który udaje neutralną rozrywkę. Tymczasem serial przemyca treści bardzo szkodliwe.
I zanim ktoś posądzi mnie o fanatyzm religijny zaznaczam - jestem ateistą. Po prostu nachalne propagowanie pewnych treści mnie drażni i nie zamierzam dłużej oglądać tej wydmuszki.
Jak dotąd świetnie wyszło 'Asylum' i 'Kult'. Pomimo jawnych konotacji do okultyzmu i homopropagandy (nie wspominając o seksie z demonem) tamte sezony miały fajną fabułę i wartką akcję. W 'Apokalipsie' początek jest świetny, później jest lipa.

ocenił(a) serial na 7
Lukas_Art

Jesteś w jednostce mówiąc, że akcja w bunkrze z fryzjerem- gejem, babcią geja, Emily i Timothy (nie wiem jak piszę się jego imię) Ci się podobała, nie wiem co było interesującego w gadaniu przy stole i jedzeniu ludzkich zwłok, dla mnie NIC! Pierwszy odcinek "WOW" w koncu cos nowego! a potem drugi i trzeci który nie był klapą, ale był okropnie nudny, dopiero końcówka 3 odcinka to było coś! WIEDŹMY i wszyscy się cieszyli gdy wiedźmy wróciły, cóż mówisz o kulcie i o asylum, ale to całkiem coś innego niż Coven i Murder House więc nie ma co porównywac, dla mnie ten sezon przebił Murder House i Coven

ocenił(a) serial na 5
dawitekss

W porządku. Masz inne zdanie i tyle. Zauważyłem, że 'Apocalypse' nawiązuje do 'Sabatu' i 'Murder House', których to sezonów nie oglądałem. Może gdybym obejrzał odbiór byłby lepszy.
Tak czy siak AHS jest serialem wyjątkowym i ogólnie... udanym.

ocenił(a) serial na 5
dawitekss

Nie jest w jednostce, również dla mnie pierwsze trzy odcinki były dużo ciekawsze niż późniejsze bezsensowne, chaotycznie i nielogiczne odgrzewanie starych kotletów

dawitekss

Dla mnie wiedźmy tez są takie nijakie. Nie podobał mi się Coven i nie podoba mi się ich wątek w Apokalipsie.

ocenił(a) serial na 6
dawitekss

Ja również jestem lekko rozczarowana. Najpierw sprzedali mi różowe mentosy, szczęśliwa zaczęłam je jeść, ale okazało się, że tylko trzy pierwsze były różowe, a reszta pomarańczowa. Za mało apokalipsy w apokalipsie.

Zdecydowałam się oglądać na bieżąco, bo poprzednie sezony nie wciągnęły mnie tak bardzo. Momentalnie pożałowałam decyzji, bo nie mogłam oderwać się od ekranu, a niestety były dostępne tylko trzy odcinki. Z ogromną ekscytacją poczekałam na ten czwarty. Ok, fajnie, cofnęliśmy się do przeszłości. Potem piąty - spoko, ciekawe, kiedy wrócimy do teraźniejszości? Szósty - możemy już wrócić...? I spadło moje zainteresowanie. Siódmy - nooo ile jeszcze?! Straciłam nadzieję i wiedziałam, że ostatni odcinek będzie tym, na co czekałam.

To nie tak, że retrospekcja wpłynęła na ogólny poziom serialu, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku. Muzyka, klimat, gra, wykreowane postaci bardzo mi się podobają. Tylko miałabym spokojniejszą głowę, gdyby kolejny sezon był kontynuacją już w czasach teraźniejszych albo gdyby obecny sezon nie miał dziesięciu odcinków, albo gdyby po prostu nie nazywał się Apocalypse i nie zapowiadał czegoś innego... Trochę mi to przypomina Roanoke, które z odcinka na odcinek okazywało się być coraz słabsze.

Moim zdaniem przeszłość została niepotrzebnie rozciągnięta do sześciu odcinków i coś mi się wydaje, że po dziesiątym będę czuć niedosyt. Za dużo tych pier*olamentów o wiedźmach, ich smutach, Hogwarcie dla ubogich, zagubionym Langdonie, a za mało prawdziwego zła, psychicznych liderów oraz ponurego, chłodnego klimatu, który bił z ekranu w pierwszych odcinkach. No szkoda no :(. Bo już myślałam, że będę mogła postawić dziewiąteczkę jak przy Asylum.

ocenił(a) serial na 7
N00NA

"Hogwarcie dla ubogich"
xD

Popieram. Nadal uważam, że Apocalyspe to świetny sezon i wyląduje na mojej liście najlepszych sezonów zaraz po Asylum, ale odcinki 6, 7 i 8 były za bardzo rozciągnięte. Na spokojnie można było złączyć to w całość i zmieścić się w jednym, bo o ile sceny np. ze spaleniem Czarodziejów i przywołaniem Papy Legby były ciekawe, tak reszta nudnych rozmów i ojojanie z pochlipywaniem w tle były przeciągnięte i zwyczajnie nudziły. Poza trzema, czterema scenami uważam, że odcinki 7 i 8 były po prostu zapychaczami, żeby tylko przetrwać do ważniejszych wydarzeń.

ocenił(a) serial na 6
Necto

Heh, nawet 10 odcinek nie był do końca tym, na co czekałam. Chyba wszyscy są rozczarowani. Zupełnie jakby nie mieli pomysłu na zakończenie, albo tak jakby strasznie się z tym wszystkim gonili, żeby zakończyć to na tym 10 odcinku... DRAMAT. Nie wrócę do tego sezonu nigdy. Chyba że na pierwsze trzy odcinki. A to taki potencjał miało :(.

ocenił(a) serial na 10
dawitekss

Cieszyły to się chyba wszystkie gimby na grupie American Horror Story - Polska. Niestety w pewnym momencie uświadomiłam sobie ze oglądam serial który robi wodę z mózgu małolatom...

ocenił(a) serial na 7
Lukas_Art

dokładnie, niestety
oprócz homopropagandy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones