PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769613}

Altered Carbon

7,4 50 705
ocen
7,4 10 1 50705
6,2 8
ocen krytyków
Altered Carbon
powrót do forum serialu Altered Carbon

Już od samego początku jesteśmy atakowani ścianą tekstu, która ma wprowadzić do uniwersum (za czymś takim bardzo ciężko jest nadążyć i uporządkować w głowie, a przecież nie wszystko trzeba od razu podawać na tacy), ale wciąż wprowadzane są jakieś nowe pomysły i wątki, dlatego przez pierwsze 3 odcinki serial naprawdę mnie zaintrygował!
Niestety z czasem całe śledztwo zrobiło się nielogiczne, przestano dodawać nowe wątki, a cała głębia serialu uległa gwałtownemu spłyceniu przez wprowadzenie śmiechu wartych wspomnień, które jak dla mnie całkowicie wypaczają historię uniwersum (Emisariusze z prawie nadludzkiej rasy okazują się jakimiś partyzantami śmiesznej sekty, których przez 2 tygodnie szkoliła nawiedzona szamanka).
W dodatku czuć było, że bardzo chciano zamknąć absolutnie wszystkie wątki i zostawić jedyną furtkę na drugi sezon.

Co do strony technicznej jest bardzo nierówno, bo lokacje są świetne, ale wykorzystywane po kilka razy, przez co miałem wrażenie, że jest to serial niskobudżetowy, słabe są też sceny, w których pojawiają się latające pojazdy i szerokie plany, do nowego Blade Runnera nie ma startu.

Gdyby wszystkie odcinki były w klimacie pierwszych trzech byłbym zachwycony, no a tak 5.5/10.

ocenił(a) serial na 7
kacperpl

7/10 bo lubię cyberpunka i fabuła była dobra. -3 za głupkowate zakończenie. Tak wspominki to zenada, jest sporo wypychacza czego nie trawię. Ale mimo to co nie było wypychaczem było dobre.

ocenił(a) serial na 6
kacperpl

Brawo, brawo! Mam dokładnie takie same odczucia w sprawie tych wspomnień o emisariuszach. Rozbiło cały klimat serialu. W pewnym momencie przerwałam oglądanie. Dziś zmęczyłam serial z nudów. Duże rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 6
kacperpl

Pełna zgoda. Pierwsza połowa serialu spójna, sensowna, logiczna, przekonująca. Potem wkrada się straszliwa infantylność oraz komiksowość, wraz z nieodzownym atrybutem filmów dla dorastających chłopców w postaci walczących lasek. To bardzo obniżyło, można rzec, status całego serialu z w miarę poważnego i dojrzałego, dla dojrzalszego odbiorcy, do dzieła dla młodszego i mniej wymagającego widza.
Wątek kryminalny stawał się coraz bardziej naciągany, aż w pewnym momencie zupełnie stracił sens. Tragicznie słabe retrospekcje sprawiły, że czar prysł i cały ten klimacik zaczął się rozsypywać. Tak zwana psychologia postaci też rozłaziła się w szwach.
Serial raczej dla nastolatków, inaczej niż Expanse, który choć nie unika błędów i wpadek, to jednak stara się trzymać jakiś poziom i nie popada w niepotrzebne absurdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones