PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769613}

Altered Carbon

7,4 50 722
oceny
7,4 10 1 50722
6,2 8
ocen krytyków
Altered Carbon
powrót do forum serialu Altered Carbon

Czekałem bardzo na ten serial tyle o nim słyszałem (pomijając fakt że jest oparty na książce której niestety nie czytałem) cała ta kampania reklamowa, najdroższych seriali Netflixa! tak dalej i itd ...! To miał być pierwszy porządny cyberpunkowy serial z prawdziwego zdarzenia! I po spędzeniu prawie 10-ciu godzin z "Modyfikowanym węglem" jestem po prostu ROZCZAROWANY! przykro mi! ale taka jest prawda. Budżet tego serialu to około 70 milionów $ (tak przynajmniej słyszałem:) ale jakoś tego ZA bardzo na ekranie nie było widać? owszem, efekty komputerowe były, choćby cała ta niesamowita Bay City, czyli futurystyczna wersja San Francisco, coś pięknego (od razu przypomniał mi się Blade Runner!) ale czegoś mi zabrakło w tym "widowisku" sam nie wiem? sądziłem że to będzie niesamowite przeżycie, coś w stylu gdy 1 raz obejrzałem Matrixa! coś niesamowitego! Może w drugim sezon to zobaczę?. Tragedii na pewno nie było!. To tylko moje skromne zdanie więc niech każdy osądzi sam? :D miłego seansu z "Zmodyfikowanym Węglem" :)))))))

ocenił(a) serial na 5
51CK_JOK3R

Dla onanistów serial w sam raz, dla osób poszukujących wyszukanej fabuły wielki zawód.

51CK_JOK3R

Ja naprzykład obejrzałem półtorej odcinka i dalej po prostu mi sie nie chce.A jestem straszliwym fanem cyberpunkowych klimatów łykam wszystko gry muzyke filmy itp. A tu nic lipa nie chce misie nijakośc bije z tego serialu w każdej minucie.

WielkiVolare

Witam ,nie jesteś sam. Jakoś mnie to nie porwało, doszłam do 3 odcinka, który obejrzałam już tak jakoś na siłę i dalej nie udźwignę, po co się męczyć, ja odpuszczam, może książka będzie bardziej wciągająca, to niestety nie moje klimaty. Ale możliwe, że komuś przypadnie do gustu, mnie nie :)

użytkownik usunięty
51CK_JOK3R

Zgadzam się, wg mnie spory przerost formy nad treścią...

ocenił(a) serial na 8
51CK_JOK3R

No ładnie - przy budżecie 70mln $ oczekujesz poziomu Matrixa :P Dla mnie ten serial to rewelka. Momentami może wydawać się nieco liniowy, ale całościowo trudno znaleźć podobną produkcję w tych klimatach. Ciekaw jestem jakie lepsze produkcje znacie skoro tak narzekacie. Jest Matrix i kilka innych filmów (seriali?) a to jest serial, który stawia na coś więcej niż efekty:P

ocenił(a) serial na 10
zeke9

Dokładnie kolego się z tobą zgadzam nie jarają mnie te klimaty ale ten serial mnie odrazu wciągnoł

ocenił(a) serial na 8
51CK_JOK3R

Ja zamówiłam książkę po obejrzeniu serialu :>

diana6echo

Jak przeczytasz książkę to zrzucisz ze dwie gwiazdki z oceny - historia opowiedziana na papierze wciąga (niestety) tą z serialu nosem.

ocenił(a) serial na 6
51CK_JOK3R

Rozwiązania fabularne nielogiczne, całkowicie nieprawdopodobne, masa głupich tkliwych scenek, po kilku odcinkach brak jakiegokolwiek napięcia... Fabuła dno. Na plus efekty wizualne, ogólny klimat cyberpunku.

ocenił(a) serial na 6
Darek_K_fw

No i ten główny wątek spłycony do siostry socjopatki, to już w ogóle tragedia. Coś na zasadzie finału 'Lost', jakby wszystkie zdarzenia tam były snem psa Vincenta... Chociaż tamten twist byłby chociaż śmieszny, a tu dostaliśmy śmieszność w absolutnej powadze. Postać tej pani rodem z antagonistów Herculesa czy Xeny.

ocenił(a) serial na 7
era

Dokładnie, zgadzam się w 100% z powyższymi opiniami... a mogło być tak dobrze...

ocenił(a) serial na 4
51CK_JOK3R

Gra w papier nożyce kamień kto zginie......

ocenił(a) serial na 10
51CK_JOK3R

Powinni tobie dać 70 baniek ciekawe jak ty byś zaszalał

ocenił(a) serial na 2
expensiw

zatrudniłbym utalentowanego scenarzystę, ogarniętego reżysera i może kilku utalentowanych młodych aktorów.

Tak bym 'zaszalał' i wyszedłby serial na poziomie , zamiast tego dostaliśmy modyfikowane gówno które ty oceniłeś na 10...

ocenił(a) serial na 4
51CK_JOK3R

Masz całkowitą rację. Fabuła jakoś w ogóle się nie klei, jak dla mnie droga ( o wiele za droga) podróbka Matixa. Postać Kovaca pseudo tajemnicza , ocene 6 serialowi dałam tylko za pana "hotel" Poe, jedyne co pozytywne .

51CK_JOK3R

[SPOILER] Jako całość serial oceniam na 6, może 7. Jak dla mnie jest całkiem logiczny, a od pojawienia się siostry było wiele zaskakujących momentów. Takehoshi powiedział to co chyba wszyscy pomyśleli - Rei stała się uosobieniem wszystkiego z czym walczyli. Quell powiedziała w trakcie jednego z przemówień, że długie życie deprawuje i wynaturza. Ludzie są znudzeni i szukają coraz większych podniet. Zakończenie mimo wszystko szczęśliwe. W tym serialu jest wiele pobocznych kwestii na temat których można by długo dyskutować, abstrahując od samej treści serialu. np. wstawienie żony murzynka do ciała faceta.

ocenił(a) serial na 10
51CK_JOK3R

Ośmieszasz się, nie mogę czytać tych twoich bredni. Niby piszesz coś o cyberpunku, później porównujesz do Matrixa. Matrix przy tym to jest baśń, oczywiście nie umniejsząc mu. Myślę że włączyłeś i spodziewałeś się Arrowa a historia i to co widziałeś tak ci przytłoczyły, że po pierwszym odcinku nie wiedziałeś już o co chodzi.

ocenił(a) serial na 5
FuturePawel

Te, Pawel! zrób coś dla mnie: KISS MY FUC%@#G ASS! - idź obejrzeć Króla lwa, jest na twoim poziomie:)

ocenił(a) serial na 10
51CK_JOK3R

Król Lew jest czymś ponadczasowym, do teraz oglądając całego ciężko jest mi nie uronić łzy. Piszę jak jest, serial jest dobry i życzę sobie takich więcej. A twoje porównanie było jak Władcy Pierścieni i Gry o Tron. Niby podobne, ale zupełnie z innego pieca. Zresztą po prostu masz problem z tym, że ktoś tak dobry serial SF wypuścił. Rozumiem jest to znane w naszym kraju. To co się podoba większości jest słabe, a to co niszowe fascynuje.

ocenił(a) serial na 10
FuturePawel

Future... sto procent racji.

ocenił(a) serial na 10
Chomone

A dlaczego nie mogę dać plusika dla ciebie :) Właśnie skończyłem i powiem tak, jest elegancko. Wiadomo w środku chwilowe zwolnienie tempa, odejście od głównego wątku, ale to standard. Jedni lubię inni mniej :) Zasłużone 9 jednak dam 10 dla przykładu. Proszę więcej takich produkcji dla dobra ogółu :)

ocenił(a) serial na 10
FuturePawel

No wiadomix, nie ma seriali bez wad (np. zwolnienie tempa w środku), niemniej jak wyliczyłeś - nie ma zbytnio do czego porównać 'Altered...' - bo to najwyższa jakość, tym bardziej, że niestety w tematyce sci-fi panuje nędza przerywana rzadko, raz na kilka miesiący/lat czymś dobrym. Podobnie jak z filmami historycznymi, od czasów "Gladiatora" raczej posucha.

ocenił(a) serial na 6
51CK_JOK3R

Im dłużej myślę o tym serialu, tym coraz bardziej obniżam ocenę ;) Fabularnie jest to rzecz nijaka, nieoryginalna, niezbyt przenikliwa, w dodatku tak sobie opowiedziana. Wizualnie, technicznie, realizacyjnie to oczywiście wyższa półka. Ale fabuła jest chyba jednak najważniejsza, nieprawdaż?

ocenił(a) serial na 5
per333

Zgadzam się w 100 %. Fabuła to niestety flaki z olejem... przebrnęłam przez 2,5 odcinka i tyle wystarczy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones