PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769613}

Altered Carbon

7,4 50 705
ocen
7,4 10 1 50705
6,2 8
ocen krytyków
Altered Carbon
powrót do forum serialu Altered Carbon

Wziąłem się za oglądanie z tej okazji że jestem w domu na l4. Pierwsze dwa odcinki mnie nużyły ale coś było w tym filmie więc oglądałem dalej. W końcu się rozkręciło i jakże jestem z tego zadowolony! Fabuła rodem z Baldur's Gate - gdy oglądałem czułem nostalgię jakbym powrócił do tejże gry mimo że tematyką nie mają do siebie nic wspólnego. Obejrzałem wszystkiego odcinki za jednym razem i już brakuję mi bohaterów i tego świata. Waham się między 8 a 9 ale póki co wystawię 8 - gdy obejrzę po raz drugi ocena może ulec zmianie. Polecam każdemu fanowi sci-fi i w sumie nie tylko!

ocenił(a) serial na 8
lachu186

To nie widziałeś jeszcze serialu "The Expanse"...

ocenił(a) serial na 8
_AGENT_NSA_

Oglądałem i uważam The Expanse za najlepszy serial sci-fi jaki wyszedł. Jako mega fan Mass Effect bardzo mi przypadł do gustu bo jest wielkie podobieństwo ;)

ocenił(a) serial na 9
lachu186

@_AGENT_NSA_ - właśnie! Lachu, musisz koniecznie obejrzeć "The Expanse"!

ocenił(a) serial na 8
Longbeard

Obejrzałem! Uważam go za najlepszy i czekam na trzeci sezon! :D

lachu186

Ksiazki sa tez swietne, szkoda ze dopiero w tym roku wydawnictwo Mag wyda kolejne tomy po polsku, bo fabryka slow dala wczesniej z tym ciala na calego wydajac tylko tom I w... 2 czesciach...

ocenił(a) serial na 8
sylwiuszp

Jak znajdę więcej czasu to zajmę się książką. Tylko takie pytanko: przyjemnie się czyta? ;) Nie lubię się męczyć czytając..

lachu186

Przyjemnie. Akcja jest tez rozlozona jak w serialu, czyli na poczatku troche wstepu, potem dopiero wszystko nabiera tempa :-)

ocenił(a) serial na 4
lachu186

Najlepszy serial sci-fi ? W takim razie nic nie widziałeś. Jak na razie AC rozczarowuje. Fabuła jest pogmatwana i niespójna. Sceny walk na pewno nie są na poziomie tych kinowych. Czekam na jakiś fabularny twist, bo to co widziałem do tej pory na nudny zestaw pseudo intelektualnych wątków ubranych w ciuszki Blade Runnera.

QuadraxiS

W punkt, gdybym miał cokolwiek napisać o tym serialu (a mi się nie chce), z pewnością powieliłbym Twoje słowa. Pogmatwany, niespójny i przesadnie nafaszerowany technologią oraz bełkotliwym intelektualizmem. Swoisty mix Balde Runnera, Ghost in the Shell i kilku wątków Czarnego lustra. Szkoda tylko, że wszystko to jakieś miałkie i wręcz meczące.

ocenił(a) serial na 5
QuadraxiS

Zgadzam się, mi podczas oglądania przyszło na myśl "CSI: Blade Runner" :D

ocenił(a) serial na 8
QuadraxiS

Jest w mojej wypowiedzi słowo "najlepszy"? Nie ;) Mimo kliku niespójności ten klimat do mnie uderzył bardzo mocno stąd moja ocena. Dziękuje - dobranoc.

ocenił(a) serial na 8
lachu186

Niektórzy może też pamiętają serial Dollhouse, w którym dla rozrywki ludzi wgrywano osobowości do żywych ludzi. Ciekawy pomysł, fajne postaci, ale wykonanie bardzo średnio. Najwyższy czas na książkę Altered Carbon :)

ocenił(a) serial na 10
QuadraxiS

Dla mnie najlepszy serial w ogóle. Dzieło sztuki. 11/10. I wszystko jest tu spójne. Doskonale spójne.

ocenił(a) serial na 7
lachu186

A ja się zastanawiam jaki dla mnie jest najlepszy serial s-f. Ponieważ wyrosłem na literaturze s-f. lat 50-60, gdzie przeważał kontakt z obcymi to ja osobiście stawiam na Gwiezdne wrota.

ocenił(a) serial na 9
lachu186

Miałem tak samo. Początek denny jednak nie miałem co robić i nagle bum! Świetny serial, oglądnąłem za jednym podejściem. Parę kluczowych zwrotów akcji nie pozwoliło mi odejść od telewizora (wrażenia doprawiło HDR i 75cali) już tęsknię za bohaterami

ocenił(a) serial na 8
lachu186

Wszystko jest kwestią gustu. Nie mnie oceniać jak ktoś daje 5/10. Ja dałem porządne 8. Może po roku dam 9 jeśli film we mnie jeszcze zostanie - bo czasami tak mam. Pierwszy odcinek mnie odrzucił. Potem było lepiej. Mam to szczęście że książkę czytałem ale na tyle dawno temu że kojarzyłem tylko sprawę "samobójstwa". Książka ma jednak zawsze ten plus że naszym budżetem jest wyobraźnia i zwykle film jest na przegranej pozycji. Ale ponieważ niewiele już pamiętałem więc tak jak bym nie oglądał. No i zapewne sporo się pozmieniało. Reasumując dla mnie mimo wszystko pozytywne wrażenia. Kompletnie nie rozumiem ludzi jarających się Gwiezdnymi Wojnami czy Star Trek (zwłaszcza ostatnimi). W tym serialu było więcej emocji niż w obu wymienionych. Fakt że miejscami wyglądało to jak cyberpankowa Gra o Tron :). A tak przy okazji chętnie obejrzał bym coś z gatunku Steampanku - jedyne co kojarzę to "Hellboy"

ocenił(a) serial na 6
lachu186

Z obecnych chociażby "The Expanse" i chyba też "Westworld" są lepsze. :p

Aczkolwiek mamy deficyt takich produkcji więc rozumiem zachwyt.

Ja czekam na "Snowpiercer".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones