Alice in Borderland
powrót do forum 2 sezonu

Dobra, niedawno skończyłam oglądać Aib i po przeczytaniu pary wyjaśnień itp myślałam że już wszystko rozumiem ale znowu zaczęłam myśleć i pojawia się coraz więcej pytań.

Jako 1, chciałabym poruszyć temat fajerwerek. Kiedy Arisu i Usagi byli w tym obozie i oglądali film, pojawiła się na nagraniu kobieta która rzekomo pamiętała co się stało. Powiedziała, że fajerwerki tak na prawdę nie były fajerwerkami, po czym ją zastrzelono więc nie wytłumaczyła czym one były.
No więc tak, wiem że okazało się że na ziemie spadł meteoryt ale meteoryt spadł PO fajerwerkach, czyli fajerwerki też musiały coś oznaczać, ale co?

Zastanawia mnie też, w jaki sposób to wszystko działa. Skoro trafiły tam (do borderland) osoby którym stanęło serce w wyniku tej katastrofy, dlaczego każdy trafiał tam w rożnym odstępie czasowym? I skąd wzięli się twórcy gier, skąd wzięła się ta siedziba w metrze? Historia rozpoczyna się wtedy kiedy trafia tam Arisu ale gry są już zrobione więc to nadal nie ma sensu, wiem że czas tam inaczej płynie ale w jaki sposób to wszystko powstało? Przecież jeśli np król pik trafił tam powiedzmy 20 dni (czasu borderland) to też raczej nie wiedział co się dziej?

Widziałam teorie że trafiały tam osoby którym straneło serce podczas każdej katastrofy żywiołowej w tokio, ale to również nie ma za bardzo sensu bo skoro Arisu przeszedł wszystkie gry to nie ma tam już nic do roboty. Osoby które wybrały pozostanie w tym świecie będą tworzyć nowe gry, ale to zajmie dużo czasu, więc nowym osobom mogą wygasnąć wizy.

No i dalej kwestia fajerwerek, i tego że nagle tylu osobom staje serce. Wszystkim równo na minute. Może stawało osobom którzy popatrzyli się na fajerwerki? Chociaż nie przypominam sobie aby Arisu na nie spojrzał. A nawet jeśli, nadal pozostaje pytanie- czym są te fajerwerki?



Może za bardzo kręcę, ale naprawdę nie wiem jak to wszystko ubrać w słowa, jeśli ktoś coś czegoś nie zeozumiał to śmiało piszcie postaram się to jeszvze lepiej wytłumaczyć.

ocenił(a) serial na 7
Villarai

,, dlaczego każdy trafiał tam w rożnym odstępie czasowym'' Bo nie każdemu stanęło serce w tej samej chwili, minuta w prawdziwym świecie odpowiadała 1 miesiącu albo i więcej w tamtej ,,krainie''
,,Przecież jeśli np król pik trafił tam powiedzmy 20 dni (czasu borderland) to też raczej nie wiedział co się dziej?'' Nie wiem czy dobrze to zinterpretowałem, ale prawdopodobnie chodziło o to, że ocalali, którzy wybrali że chcą zostać obywatelami ,,krainy'' zostaną ostatnimi Bossami, którzy ,,pomagają'' ocalałym odnaleźć sens życia, by mogli zdecydować gdy ukończą ,,gry'' czy chcą się wybudzić, czy pozostać w śpiączce.
,,Widziałam teorie że trafiały tam osoby którym straneło serce podczas każdej katastrofy żywiołowej w tokio, ale to również nie ma za bardzo sensu bo skoro Arisu przeszedł wszystkie gry to nie ma tam już nic do roboty. Osoby które wybrały pozostanie w tym świecie będą tworzyć nowe gry, ale to zajmie dużo czasu, więc nowym osobom mogą wygasnąć wizy.'' Osoby które tam zostaną zapadają w śpiączkę w prawdziwym życiu.
,,No i dalej kwestia fajerwerek, i tego że nagle tylu osobom staje serce. Wszystkim równo na minute. Może stawało osobom którzy popatrzyli się na fajerwerki? Chociaż nie przypominam sobie aby Arisu na nie spojrzał. A nawet jeśli, nadal pozostaje pytanie- czym są te fajerwerki?'' Te fajerwerki to jest przecież ten wybuch, stanęło na minutę, bo tyle czasu zajęło im przejście ,,gry''

Villarai

Jeśli chodzi o fajerwerki, mam wrażenie, że oznaczały one ukończenie gry.
Gdy Arisu ukończył grę, pojawiły się fajerwerki. Tak jak w Shibuyi na początek i pod koniec serialu. Możliwe, że oznaczały one, że inna grupka ludzi ukończyła grę. Czas w "Borderlandzie" płynie inaczej, więc jest szansa, że w czasie pomiędzy zakończeniem a rozpoczęciem nowej gry, udało się zorganizować wszystko na nowo. Nie dostaliśmy informacji o tym, czy w czasie, w którym ludzie z Tokyo zniknęli, nie doszło do innej katastrofy, która mogłaby oznaczać powrót tych, którzy przetrwali poprzednią grę. Nie wiemy czym jest ten świat. Bo prawdę mówiąc, śmierci organizatorow mogły być tylko iluzją, a oni w rzeczywistości żyją i wciąz przeprowadzają te gry.
To może być po prostu pętla. Kończy się jedna gra, zaczyna druga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones