PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 113
ocen
7,4 10 1 28113
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Swietny odcinek. Zaczne od naszego duetu zloczyncow. Nie spodziewalam sie tego plot twistu z Ruby ale wyszedl cudnie. Troche sie obawialam, ze to bedzie zwykla nastolatka, a tu prosze historia jak z Red Room. Swietny kostium - wreszcie jakas konkretna maska w MCU i swietna bron, zupelnie cos innego niz dotad widzielismy. Ruby obciela rece Yoyo. Ciekawe czy Yoyo dostanie takie metalowe protezy jak w komiksach Secret Warriors czy Coulson zalatwi jej swoja technologie. General Hale tez urosla w moich oczach po tym odcinku, w 5x05 wydala mi sie troche bezbarwna, a tutaj pokazala, ze bedzie konkretnym przeciwnikiem i zbiera jakis zespol, ciekawe kogo poza Creelem moze zrekrutowac (kto wie moze bedzie to wersja Thunderbolts z komiksow). Ciekawi mnie przed kim odpowiada Hale, normalnie zwalilabym na Hydre ale skoro nie ma ich juz definitywnie, a Ivanov zostal wspomniany pare razy to moze on jest szefem.

Druga najwazniejsza rzecz jaka rzucila mi sie w oczy - ten koles w Lighthouse przestawil sie jako Rick Stoner! Bardzo sie ciesze, ze go uzyli, juz tlumacze - Rick Stoner byl w komiksach pierwszym w historii dyrektorem Shield (mimo jedynie goscinnego wystepu w komiksach). Nie wiem jak daleko jego powiazania z Shield siegaja w MCU (poki co zaden dyrektor z komiksow nie byl dyrektorem w MCU). Dosc szybko byl zabity przez Hydre, tutaj juz nie ma Hydry ale skoro wspomnial, ze lata 90 przyszly szybciej to kiedy zyl w latach 80 Hydra jeszcze byla. I padla nowa nazwa "project reclamation".

Padlo w tym odcinku jeszcze sporo innych odniesien. O "Most Wanted" czyli spin-offie Bobbi i Huntera wydaje mi sie, ze bylo juz wspomniane. Ciekawe czy "we have small but active fan base" to jakas aluzja do fanow serialu. :P

Poznalismy Noah, kumpla Enocha (ciekawe czy on ciagle fruwa w kosmosie z Fitzem) i juz sie z nim pozegnalismy. Ciekawe co to byly za monolity - 1 znamy, a 2 sa nam obce - moze ten wybuch cos przy nich namiesza?
Noah powiedzial, ze jakis Asgardczyk byl schwytany przez kamery - mozliwe odniesienie do Thor Ragnarok?

Inne kwestie. Widac, ze przyszlosc sie spelnia - rece Yoyo, swiatlo z nieba (a jednak do nieba).
Sceny z Deke'm kiedy wyladowal na Ziemi swietna - przytula drzewo, upija sie w barze i ta jego rekcja "oh boy". :P
Piper prawie wystawila zespol ale jednak nie.
Podobala mi sie tez ta scena kiedy wszyscy siedzieli w tym samochodzie - tak uroczo skorczeni byli. :P
Za tydzien 100 odcinek, uprzedzam, ze jesli ktos nie sledzi na biezaco informacji to promo jest dosc spoilerowe ale chyba to rozgryzlam. :P

ocenił(a) serial na 10
keteek

No cóż, i znowu trzeba czekać tydzień
https://i.imgur.com/enQY8Q7.jpg

keteek

Mam nadzieję, że sezon 6 powstanie. Przecież te odcinki są świetne! Ktoś wie jaka była oglądalność tego odcinka?

ocenił(a) serial na 10
Heroes_Pe

1.913 miliona

ocenił(a) serial na 9
grubens997

Chyba tylko raz albo dwa razy w tym sezonie mieli nizsza ogladalnosc.
Z tego co pamietam to najwiecej w tym sezonie bylo 2.54 - gdyby taki poziom utrzymywalby sie przez kilka odcinkow to szanse na kolejny sezon bylyby spore.
Chociaz ogladalnosc czy mala czy duza w sytuacji AoS niewiele moze zdzialac bo wszystko tak na prawde zalezy od "widzi mi sie" ABC. Jak jeszcze leciel 3 to juz chcieli aby 4 byl ostatni, 5 sezon dostalismy tylko dlatego, ze Disney wymusil go na ABC. Oby Disney znowu pomogl.
Tak na prawde tym co kladzie ten serial jest nic innego niz nastawienie ABC i Marvela, gdyby ci sie postarali to Agenci mogliby dobic moze nawet do 8 sezonow.

keteek

Szkoda, że większość ludzi nie wytrzymała do połowy pierwszego sezonu. Bo ten początek właśnie też nie zachęcał, a potem ludzie zapomnieli o tym serialu. "Korona Królów" już pewnie ma wyższą oglądalność...

keteek

fantastyczny odcinek. w ogole agenci na tle innych seriali i to takich porządnych robią roznice. tez jestem ciekaw kto stoi za hale i tez obstawiam że iwanow. ostatni produkt darkhold ktory jest na wolności :)

ocenił(a) serial na 9
keteek

Dopiero teraz zauwazylam co napisalam. :P Oczywiscie chodzilo mi o "skurczeni". ;)

Jak tak patrze na te monolity to mam pewne wnioski.
- Monolit numer 1 wyglada podobnie do tego z trzeciego sezonu, tamten zostal zniszczony ale skoro ten wyglada podobnie to i dziala podobnie - wiec przestrzen/miesjce.
- Monolit numer 2 to ten ktorym nasi agenci zostali wyslani w przyszlosc - wiec czas.
- Monolit numer 3 to cos nowego. Zastanawiam sie co robi i cos czuje, ze moga byc z nim problemu.

Na twiterze pojawila sie teoria, ze te monolity dzialaja na podobnej zasadzie co kamienie nieskonczonosci wiec kamyki sa na:
- przesztrzen (monolit nr 1)
- dusze
- rzeczywistosc
- czas (monolit nr 2)
- moc
- umysl
To do monolitu nr 3 moim zdaniem najlepiej pasowalby umysl lub rzeczywistosc.

keteek

Obstawiam, że monolit nr 3 to dostęp do innych wymiarów /Ziem. To wyjaśniałoby Hive'a i Lasha. Albo to, albo dostęp do przeszłości (bo monolit 2 to przyszłość).
Odcinek świetny, najlepszy z sezonu 5.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Czyli kontroluje rzeczywistosc. :P Nie wiem czemu ale jest wydaje mi sie, ze moze chodzic o umysl. Mam nadzieje, ze szybka powiedza o co chodzi bo bardzo mnie to ciekawi. ;)

keteek

Umysł jest możliwy, np May najbardziej bała się Lasha, że "pochłonie" Andrew i nic już z jej ukochanego męża nie zostanie (jeśli wiesz o co mi chodzi). Hive'a mogli bać się wszyscy w sumie, ale Daisy jest najbardziej prawdopodobna, bo Hive ją zniewolił. Albo chodzi o żal.
Swoją drogą, jak wybuchł ten artefakt Kree i rozwaliło wszystkie trzy monolity to będzie niezły bajzel.

ocenił(a) serial na 10
keteek

Ludzie ludzie, gdzie oglądaliście ten odcinek?

maciekwag

Na showmaxie, online z napisami jeszcze nie ma.

Kuziemwal

nie było jak pisałeś ale teraz już jest

maciekwag

Na fili<kropka>tv też jest

ocenił(a) serial na 9
maciekwag

na 123movieshub.ag jest od pol godziny do godziny po premierze ale tam tylko po angielsku

na na alltube.tv jest jakies 2-3 godziny po premierze, jest wiele darmowych odtwarzaczy, napisy sa po 24h, a lektor po paru dniach

ale chyba najlepiej ogladac na platformie Showmax bo nalicza ogladalnosc, jeszcze Netflix jest dobry z tym, ze tam cale sezonu wrzucaja dopiero w czerwcu

ocenił(a) serial na 10
maciekwag

Showmax :) Jak masz tel w play to jakis czas masz za free:)

ocenił(a) serial na 10
maciekwag

Dzięki wielkie :)

keteek

szkoda że tak trudno się doprosić aby ktoś przerzucił napisy, a jak już to zrobi to dopiero po pojawieniu się lektora i to rownież z duzym opóźnieniem

ocenił(a) serial na 9
rafiq11

na alltube juz od paru godzin sa przerzucone napisy ;)

keteek

serio alltube przecież to jakiś żart jest ta stronka to po pierwsze a po drugie to nie widzę tam nowego odcinka agentów po ptrzecie jest to stronka online a tu jest mowa o osobnych napisach

ocenił(a) serial na 9
rafiq11

http:// alltube.tv /agenci-tarczy-marvels-agents-of-shield/all-the-comforts-of-home/odcinek-11-sezo n-5/136560

usun dwie spacje, jest tam wiele odtwarzaczy i z napisami i po angielsku

jesli chodzi o osobne napisy to nie wiem skad pobrac, mysle ze wszedzie sa odcinki z napisami z showmaxa ale pewnie za jakis czas ktos zrobi napisy bo wiem, ze jakas parka robi napisy ale tylko hobbystycznie wiec troche to moze zajac

rafiq11

Patrząc jak w poprzednich sezonach miała się sytuacja z napisami od Project Haven to w tym naprawde niema co narzekać.:D nieraz do połowy nastepnego tygodnia trzeba było czekać az Diego przetlumaczy

ocenił(a) serial na 9
5teel

hah, prawda
pamietam jak byla taka sytuacja, ze wyszedl jeden odcinek, pozniej drugi, a napisow do zadnego nie bylo :P
na prawde teraz jest bardzo dobra sytuacja z napisami i lektorem

5teel

prawda jak napisów nie było tak nie ma, napisy na napipr do 8 odicnka pojawiły się dopiero kilka dni po pojawienie się w sieci lektora do odcinka 9, a przecież były już na s. w tym samym dniu co wersja oryginalna

ocenił(a) serial na 10
rafiq11

Jak Ci coś nie pasuje to jazda na kurs angielskiego :) Cebulactwo.

WaFen

nie prowokuj bo możesz się na tym nieźle przejechać

rafiq11

Po prostu ludzie tłumaczą seriale hobbystycznie. Nie każdy może od razu po emisji odcinka go przetłumaczyć. Każdy ma swoje życie i nie zawsze da się zaplanować dzień tak, aby mieć na wszystko czas. Tym bardziej, że w Agentach jest dosyć dużo gier słownych i aby je przetłumaczyć tak, by nadal miały sens w przekładzie na polski jest bardzo trudno ;)

Heroes_Pe

"Tym bardziej, że w Agentach jest dosyć dużo gier słownych i aby je przetłumaczyć tak, by nadal miały sens w przekładzie na polski jest bardzo trudno."

Oj tak, idiom za idiomem i phrasal za phrasalem. Mimo, że jestem po anglistyce, to od czasu do czasu muszę do słownika zajrzeć.

ocenił(a) serial na 10
rafiq11

Takim problemem jest wydać 20zł/showmax?

ocenił(a) serial na 9
keteek

Zaintrygowała mnie postać Ruby, ktoś coś więcej o niej wie? Jaka moc posiada itd?

Santi92

Jak na razie żadnej supermocy nie było u niej widać. Jest raczej tylko wytrenowana w walce, rzuca czakramem nie gorzej niż Xena. Pewnie to taka serialowa nastoletnia Romanoff.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Gdyby była wyłącznie wytrenowaną zabójczynią nie trzymali by jej raczej pod takim zamknięciem. Nie pojawiła się jej postać może w jakimś komiksie?

ocenił(a) serial na 9
Santi92

Jedyna Ruby jaka przewinela sie w Marvelu to babka po 40/50 z dwojka dzieci wiec to na pewno nie ona. :P Chyba, ze imie Ruby to tylko przykrywka wiec wtedy moze moglaby byc inna Black Widow (Yelena albo Claire, w alternatywnych rzeczywistosciach byly inne ale zadna z imieniem Ruby), ta historia troche przypomina mi Red Roomy z komiksow stad taka teoria. Jak na razie zadnych mocy nie pokazala, jedynie umiejetnosci osiagniete przez trening - sila i precyzja, a z tego co jej matka mowila to wyglada na to, ze dziewczyna jest wytrenowana zabojczynia. Nie wiem czemu jest zamknieta w tym pokoju, moze Hale boi sie, ze wyjdzie mordowac na ulice, nie mam pojecia, pewnie dowiemy sie tego pozniej, na razie trzeba czekac.

keteek

wg mnie Ruby trzymają pod kluczem, bo:
1. Jej pokój to pokój fanki Quake. Ale jak się okazało nie tylko fanki. Widać, że dziewczyna ma jakąś obsesję na jej punkcie. Obcięła Yoyo ręce, aby Daisy się pokazała. Matka chce wszystkich z Shield zabić, ale Ruby obchodzi tylko Quake. A może ma po prostu nierówno pod sufitem. Wcale bym się nie zdziwiła, bo jaka NORMALNA matka trenowałaby swoją córkę na zabójczynię. Skrzywiła ją.
2. To nastolatka. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo co nastolatce strzeli do głowy. Nastolatki lubią się wymykać z domu, zwłaszcza amerykańskie (choć w sumie inne narodowości też święte nie są).
Kombo tych powodów wystarczy, żeby zamknąć blondi.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Teoretycznie mozesz miec rację, ale gdyby tak jak twierdzisz byla ona tylko wytrenowana zabojczynia czy trzymali by ja zamknieta w bunkrze? Wystarczylby tak naprawde zwykly pokoj z jakimis wzmacnianymi drzwiami. Co do Quake masz racje, to jest jakas psychofanka do tego jeszcze manipulowana przez matke. Ahh zostaje tylko czekac do kolejnego odcinka.

Santi92

Tak, jeszcze kilka dni :)
PS. Ponoć ten czakram jest z vibranium. Tak piszą na marvelcinematicuniverse.wikia. com/wiki/Ruby
PS2. Ivanov wraca w 14 odc.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

W sumie powrotu ivanova mozna bylo sie spodziewac, chociaz bardziej myslalem ze sie pojawi w najblizszym odcinku. W sumie teraz naszla mnie mysl, moze zdolnosc Ruby polega na mieszaniu w glowie, na urzeczywistnianiu naszego leku, dlatego mamy wielkie powroty w 100 odcinku

ocenił(a) serial na 9
Santi92

Wydaje mi sie, ze te powroty moga byc zwiazane z 3 monolitem. Jesli ten monolit kontroluje rzeczywistosc to mogli sie przeniesc z innego wymiaru np. takiego gdzie zwyziezyli zloczyncy albo z takiego gdzie nikt nie umiera albo jeszcze innego. Inna teoria jets taka, ze ten monolit dziala bezposrednio na umysl, ta gadka o najgorszych przygodach nasunela mi mysl, ze moze urzeczywistnia sie najwieksze leki naszych bohaterow.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Skad wiesz, ze Ivanov wraca? Bo jesli z Imbd to pewny nie badz bo mimo, ze niektore castingi znaja jaka pierwsi to wiele razy sie myla albo blednie interpretuja plotki. Na przyklad Ruby w obsadzie na Imdb byla juz wpisana od 6 odcinka.

keteek

Nie Imdb. Ivanov jest w obsadzie w 14 odc na marvelcinematicuniverse.wikia.com/wiki/The_Devil_Complex
Jeśli chodzi o monolit 3 jako działający na umysł, to przypomniał mi się jeden odcinek Avengers Assemble ( w zeszłym roku kilka losowych obejrzałam). Avengers walczyli z Doctor Spectrum (Squadron Supreme) i on, a raczej ten kryształ, co go kontrolował walił tęczą w poszczególnych Avengersów i ich koszmary i żale się urzeczywistniały, Loki był żalem Thora, Bucky - Capa, a Ultron - Starka. Pozbyli się tych mar/duchów godząc się z nimi i ze sobą, że nie mogli więcej zrobić czy coś. Może monolit 3 działa na podobnej zasadzie i tak właśnie nasi agenci pozbędą się Lasha i Hive'a.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Jak takie zrodlo to powinno sie zgadzac. ;)

Z monolitem to tez mi sie wydaje, ze bardziej dziala na zasadzie kamienia umyslu niz kamienia rzeczywistosci. Jak widziales promo nastepnego odcinka to wiesz, ze Lash i Hive to nie jedyne strachy. ;)

ocenił(a) serial na 9
keteek

To co mnie przekonalo to ta zakonnica prawdopodobnie z Saint Agnes Orphanage - sierocinca Quake i Daredevila.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Mala poprawka Stoner powiedzial, ze lata 80 przyszly szybciej, nie 90. Pozniej Coulson mowil cos jeszcze, ze Stoner cos tam zrobil w roku 1972 czy 1974 wiec jesli Stoner mialby byc pierwszym dyrektorem Shield w MCU, a zalozmy, ze to nagranie zostalo zrobione w latach 70 gdzie mial nieco ponad 50 lat to przy poczatkach Shield kiedy zostal dyrektorem musial nieco ponad 25 lat wiec moze sie to kleic.

ocenił(a) serial na 10
keteek

Ejejej, a w scenie pierwszej nie było czasem ponaglania Ruby przez matkę by chodzić do szkoły? To ona w końcu wychodzi czy nie wychodzi? Dziwne.
Odcinek słaby :( Przewidywalne było to, że Yoyo straci ręce, przecież już nam o tym powiedziano w poprzednim odcinku.
Liczyłam na jakieś wow, bo w ogóle myślałam, że setny odcinek oglądam xd
Także, wielkie wow przede mną :D Chciałabym robić takie wow skacząc na krześle co 5 minut xD
Za dużo tu było zapychaczy, chociaż scena z Deke śmieszna to był to taki zapychacz, tak samo rozmowa Yoyo z Mackiem. Ot, taki moment by zalać herbatę ;d
Teraz rozkmina, druga część sezonu nawiąże do Avengers czy do Ghost Rider, jak uważacie?

Kompletnie tej Piper nie kojarzę O.o

ocenił(a) serial na 9
kasiap_18

Pewnie blad w tlumaczeniu, jak obejrzysz w oryginale to wyraznie slychac, ze chodzi o "lekcje", a takie to moga byc baletu, karate czy jak tutaj sie okazalo - zabijania.

Ta rozmowa Macka i Yoyo to byla taka chwila ukojenia przed dramatem. :P Jestes chyba jedyna osoba, ktora sie teraz tego spowiedziala. ;) Wszyscy inni mysleli, ze albo agenci zlamia petle i nigdy nie straci rak, albo straci je pozniej (a nie w nastepny odcinek).

Piper pierwszy raz pokazala sie w 3x19 - pamietam bo to byl odcinek crossoverowy. :P Pozniej byla jeszcze pare razy w 4 sezonie, na poczatku w tym zespole May i chyba ostatni raz widzielismy ja w finale. Piper razem z Davisem i tym innym gosciem nalezala do "zespolu B" - tego co opiekowal sie cialami Daisy i Simmons kiedy te byly we Framework.

Troche sie dziwie, ze ten odcinek ci sie nie spodobal, dla mnie byl swietny. Pewnie to przez to, ze oczekiwalas 100 odcinka. Mi promo niestety troche za duzo zaspoilerowalo ale i tak czuje, ze odcinek bedzie super.

Mysle, ze druga czesc nawiaze do obu, pytanie jedynie w jakim stopniu.

keteek

A możesz mi powiedzieć jakiego rodzaju to był crossover? Z jakim innym serialem? Bo z seriali powiązanych kojarzę jedynie Agentkę Carter i Inhumans (tego nie oglądam) więc jestem ciekaw czy są jeszcze jakieś inne serie nawiązujące do Agentów lub dziejące się w tym uniwersum z wyjątkiem filmów produkcji netflixowych.

hornet

* filmów i produkcji netflixowych.

ocenił(a) serial na 9
hornet

Jesli chodzi o odcinki 3x19 i 3x20 to byly to odcinki crossoverowe z Captain America Civil War.

Z seriali to tylko Inhumans i Daredevil mieli jakies odniesienia do Agents of Shield. Agentka Carter wpadla na mini crossover i miala jakies subtelne easter eggi do AoS.

keteek

A ok Sokovia i te sprawy. Myślałem że zrobili coś w stylu DC czyli np. Flash w serialu Arrow. Odnośnie Agentki Carter to pamiętam że przerwali serial nie wyjaśniając śmierci jej szefa i tak se myślę że fajnie by było jakby w którymś odcinku Agenci czytali jakieś dzienniki lub raporty, które by mówiły kto jest mordercą i np. łączyłoby się to z ich jakąś bieżącą sprawą. Wtedy mogliby nawet przemycić Peggy we flashbackach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones