1883
powrót do forum 1 sezonu

Znakomity serial

ocenił(a) serial na 10

Przepiękne zdjęcia, dojrzałe postacie. Jestem po 2 odcinku i szukam szczęki na podłodze, która mi opadła. Tak wyglądał dziki zachód...

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 8
kilanowski_michal

Również podbijam i szkoda, że tak mało opinii o tym serialu.

ocenił(a) serial na 9
streamus

Znakomity. Napisy by się szybciej przydały do trzeciego odcinka ;)

ocenił(a) serial na 9
John_Doe_14

LaMonica Garrett co On tam robi?

ocenił(a) serial na 5
wesoly10

Ha, ha - Garrett udaje filozofa i psychologa.

ocenił(a) serial na 5
kilanowski_michal

tak wyglądał dokładnie tak. piękne milfetki z botoksem, poprawionymi noskami i ząbkami tak zrobionymi że 150 lat później mało kogo stać na taką perfekcję . hordy półgłówków z niemiec (mówiących po czesku i noszących krakowskie czapeczki) a nie potrafiących wody gotować. strzelanie do ludzi jak do kaczek na głównej ulicy misateczka, 73 dolary za przechowanie wozu z dobytkiem za jedną dobę w 1883 roku :D tak tak właśnie było! wierna historia dzikiego zachodu :D

ocenił(a) serial na 10
zawulon

Ale wiesz chociaż, że Szeryf Jim Courtright to postać historyczna i dość wiernie oddana?

ocenił(a) serial na 4
kilanowski_michal

W którym momencie to odpowiedź na dowolny kontrapunkt z tamtej wypowiedzi?

ocenił(a) serial na 10
zawulon

I w końcu pojawił się spasiony, otępiały i pewnie zaszczepiony 4 dawkami znawca dzikiego zachodu z jakiejś pipidówy w Polszu...

ocenił(a) serial na 9
HRA

w punkt!

itisnotme

w punkt to Ty masz szare komórki upchane, skoro zachwalasz ciąg inwektyw i insynuacji

HRA

Ale wiesz, że to ty wychodzisz na idiotę z upchanymi we łbie westernowymi bzdurami? Przeczytaj sobie artykuł "Dziki Zachód wcale nie taki dziki, czyli jak ta historia wyglądała naprawdę" hollywoodzki przygłupie

ocenił(a) serial na 3
zawulon

Dokładnie, w dodatku chyba najbardziej postępowi XIX-wieczni rodzice niewyżytej seksualnie Ani z Zielonego wzgórza

ocenił(a) serial na 4
ocenił(a) serial na 3
kilanowski_michal

Niestety zachodu to tam poza krajobrazami, końmi i bronią nie ma chyba wcale. Do powyższego dodałbym oburzenie, że kobieta pije kawę. Niestosowność palenia papierosów w tamtych czasach, to bym zrozumiał, ale picie kawy? Natomiast film ogląda się całkiem ciekawie, choć tak jak w Yellowstone sporo idiotycznych gadek i durnych zachowań.

ocenił(a) serial na 10
kilanowski_michal

Dokładnie tak. 2. odcinek to było czyste złoto, arcydzieło. Taylor Sheridan powinien robić tylko westerny, współczesne czy XIX-wieczne, nieważne. To jest mistrz tego gatunku aktualnie.

ocenił(a) serial na 2
qiks33

po 2 odcinku postanowiłem nie oglądać tej głupoty, ten serial obraża inteligencje ogladającego

ocenił(a) serial na 10
czarru

Masz tyle wspólnego z inteligencją co mój kot z nurkowaniem podlodowym głuptasku...

ocenił(a) serial na 2
HRA

twój kot ma więcej mądrąści niż ty, bo i on nie chciałby oglądać tej głupoty, której oglądanie obrażałoby jego inteligecje, 10 ???? arcydzieło??? ludzie naprawde juz nie maja gustu i mozna im wcisnąć kazde ładnie opakowane g.....o

ocenił(a) serial na 9
kilanowski_michal

LaMonica Garrett wyjasnijcie mi co to za postac ,pomijam fakt że czarny..cos mi tu nie pasuje do zachodu..dzikiego

ocenił(a) serial na 10
wesoly10

Albowiem? Wielu czarnych po służbie w armii działało na dzikim zachodzie w takiej postaci.

ocenił(a) serial na 3
wesoly10

Dyskusja o czarnoskórych kowbojach rozpoczęła się 30 lat temu od "Bez przebaczenia" Eastwooda. Hollywoodzkie westerny z Johnem Waynem utrwaliły obraz jedynie białych szlachetnych i romantycznych kowbojów. Tymczasem jak podaje historia aż 1/3 kowbojów to byli czarnoskórzy. I nikomu to nie przeszkadzało bo robota była ciężka, podła i niewdzięczna.

https://ihow.pro/pl/p/czarni-mezczyzni-byli-kowbojami-zanim-bylo-fajnie/GmjpEzIx IcEWVH8NDByK4g

ocenił(a) serial na 2
kilanowski_michal

ten serial to zmieszanie średniego "Deadwood" z "Pamietnikiem Nastolatki"

ocenił(a) serial na 10
czarru

Ty to masz straszne ciśnienie żeby ktoś pochwalił twój pseudointelekteualny bełkot. A tymczasem żaden z Ciebie intelektualista a zwyka zakompleksiona miernota.

ocenił(a) serial na 2
szymon001

i kto to mówi? jakiś zidiociały dzieciak, który daje 10 filmom klasy B, znasz się tyle na filmach co świnia na szachach

ocenił(a) serial na 10
czarru

Dobrze, że ty się znasz :D

użytkownik usunięty
kilanowski_michal

Konie takie iskry krzesały z pod kopyt dobrze że prerii nie podpaliły , chyba ktoś im hubki zamontował . Kowboje w nocy na prerii jeździli gęsiego żeby widzieć ślady iskier kolegów i się nie zgubić , przezabawny serial . Realizm powala na kolana na każdym kroku .

A wystarczyłoby gdyby scenarzysta/reżyser poczytał wspomnienia Sienkiewicza z pobytu w Ameryce....

ocenił(a) serial na 5
kilanowski_michal

Po obejrzeniu ośmiu odcinkow mogę stwierdzić, że "dłużyzna" okropna. Garrett "robi" za psychologa, a Isabel May za dużo filozofuje. Sceny bijatyk tak naiwne, że aż śmieszne. Im dalsze odcinki, tym coraz gorzej.

użytkownik usunięty
kilanowski_michal

Staralem się, bo klimaty westernowe lubię bardzo, ale niestety ten serial powiela wszystkie wady "Yellowstone". Jest strasznie teatralnie, patetycznie,nijako. Bardziej mi to przypomina grę komputerową RDR, albo jakis pseudodokument z discovery, ale to co ma w grze sens, tu nuży niemiłosiernie.No i ta wymuszona epickość... .Niestety mimo szczerych chęci, miłości do dzikiego zachodu, początków Sheridana, mimo że nie straszne mi dłużyzny ("Zabójstwo Jessiego Jamesa..." to traktuje jak arcydzieło ) to ten serial to moim zdaniem max 6/10

ocenił(a) serial na 5

the same...niestety

kilanowski_michal

Jestem daleki od zachwytów, skusiła mnie ocena i tematyka. Niestety reszta mnie odrzuca, niby spoko, farmer itp., ale cała reszta... Pogięty dziadek udający macho, infantylna laska, strzelanie z łokcia jak lassem... Słabo, orpadam

ocenił(a) serial na 10
kilanowski_michal

Wiele osób negatywnie odniosło się do mojego zachwytu.
Zakończyłem seria nadal zachwycony.
Piękne zdjęcia, dość wzruszający. Ma wszystko, żeby polecić. I nadal będę to robił.
Wiem, że argument "O gustach się nie dyskutuje" jest slaby, ale serial nadal uważam za świetny.
Może mam inną empatię...
Krytykom też przyznaję rację. Mają prawo do swojego zdania,

kilanowski_michal

Gdzie szukać serialu?

ocenił(a) serial na 9
boundless

No właśnie - gdzie ?

kilanowski_michal

Dla mnie strasznie rozczarowujący, chwilami straszliwie krzywdził logikę, główna bohaterka strasznie irytowała, za dużo romansów, jestem przy 8 odcinku i ciężko zmusić się do końcówki.

ocenił(a) serial na 1
arasz_fw

Taka bajeczka ktora niezbyt wiernie oddaje klimat dzikiego zachodu

kilanowski_michal

Tak wyglądał? A co, byleś, widziałeś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones